Skocz do zawartości

Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Najbardziej mnie cieszy jak sam coś zrobię bez wydawania pijanych pieniędzy na gotowe rozwiązania. Z dzisiejszej nocy ( przy okazji sesji) napęd i automatyka sterowania szlabanem. Pociągi już dawno jeżdżą w automacie :)

 

 

 

 

 

 

Dróżnik pijany

spuścił szlabany

zapory, tory - a w środku ja!

Ledwo zdążyłem,

lampy pobiłem,

szlaban się złamał, a była mgła.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 17:48, Misza napisał(a):


A oświetleniem i sygnalizacją jak będziesz sterował analogowo czy jakoś cyfrowo ?

Wszystko cyfrowo w standardzie DCC. To już działa - sygnalizacja jest podłączona, natomiast  nie do końca skonfigurowana bo szwajcarskie sygnały świetlne nieco się różnią od polskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie nie ma obrotnicy a lokomotywownia z tyłu jest na jeden tor. Przed nią jest stanowisko nawęglania (to wysokie) i napiaszczania (na samym przedzie), a po lewej wieża wodna. Jest to część głównej makiety.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

No zaczynamy jesienną sesje modelarską. Na początek dwa budynki: lokomotywownia i górski kościołek. Właśnie oba zelektryfikowałem :) Kościół wymaga jeszcze uszczelnienia ( no i waloryzacji oczywiście) bo prześwituje z boku, no ale w tej chwili on po prostu jest postawiony na tej półce skalnej.
Ta lokomotywownia to w całości druk 3D i własny projekt. Drugim tak wykonanym budynkiem będzie obserwatorium astronomiczne.

Koscil.thumb.jpg.9deb2051f092b5dc45eb7a7312d3933a.jpgLokomotywownia.thumb.jpg.c75450f72605dc253a0651ad3781240e.jpg

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
14 minut temu, Misza napisał(a):

Ostatnie wydarzenia na świecie zachęciły mnie do tymczasowego przerzucenia się na współczesne tanki

 

_MG_8190.JPG

_MG_8196.JPG

_MG_8198.JPG

_MG_8207.JPG

_MG_8218.JPG

_MG_8219.JPG

_MG_8230.JPG

Jakby coś, to polecam kanał Night Shift na YT - gość zajmuje się głównie modelami czołgów właśnie.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 17:27, Misza napisał(a):

Ostatnie wydarzenia na świecie zachęciły mnie do tymczasowego przerzucenia się na współczesne tanki

 

...

_MG_8196.JPG

_MG_8198.JPG

 

_MG_8218.JPG

_MG_8219.JPG

_MG_8230.JPG

...

 

@Misza zrób mu chociaż niewielką winiete, aż się o to prosi tak świetnie wykonany model!

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.