Skocz do zawartości

kuplem luneta ale nic przez nia nie widze


konrad17

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie lunete firmy MEADE model ds 114 D -114 F -910. Nie mam zielonego pojecia jak ja ustawic zeby bylo cos widac. Ona ma sporo bajerow: mam do niej kamere ktora moge podlaczyc pod komputer. pilota ktory sam wyszukuje gwiazdy podobno, mam jakies 2 silniczki ktorymi steruje cala luneta.

Mam ja juz ze dwa lata, probowalem cos obejzec ostatnio chyba marsa ale ona nic nie przybliza chyba brakuje tych soczewek w niej ale ja ja kupilem nowa w pudelku wiec powinna byc kompletna. narazie robi za ladny mebel w przedpokoju i zwraca uwage wszystkich gosci he he tylko troche wstyd ze sie nie znam na niej. jest duza na stojaku moge przeslac zdjecia.

pomozcie mi z tym bo szkoda kasy a troche kosztowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze sto razy.jest po angielsku. Znam troche angielski ale podejrzewam ze jakby bylo po polsku to tez bym nic nie zrozumial ona jest strasznie skomplikowana. moj brat zna super angielski bo mieszka tam 15 lat i on mi ja przyslal z usa i tez nie wiedzial. chyba zle ustawiamy soczewki. sam juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Konradzie,

 

Niestety zrobiłeś najgorszą rzecz z możliwych - dokonałeś zakupu sprzętu nie konsultując się z nikim i nie wiedząc nawet, jak się go używa. Nie martw się - tak robi zdecydowana większość osób, która interesuje się astronomią a nigdy nie zagląda na takie miejsca, jak np. to Forum. Ponieważ jesteś z Warszawy, więc masz na miejscu wiele kompetentnych osób, które są w stanie przybliżyć Ci niesamowitą magię astronomii. Poszukaj na naszym Forum użytkowników z Wawy albo dowiedz się, kiedy odbędzie się następny zlot i koniecznie się na niego wybierz.

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ten krótki okular (żółta strzałka) przez odkręcenie śrób (czerwone) i włuż ten wiekszy okular. najpierw tak oglądaj (będziesz miał mniejszy powiekszenie)

OGLĄDAJ NAJPIERW DZIEŃ TO NAJLEPSZY TRENING.

 

TYLKO ABSOLUTNIE NIE SŁOŃCE BO CI OCZY WYPALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

meade3.jpg

 

meade2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti wskazujesz koledze strzałką na oklar elektroniczny, proszę nie żartuj sobie z ludzi nawet w dobrej wierze że ma do niego przyłożyć oko i coś nim w dzień wizualnie obserwować :shock:

Na elektronikę przyjdzie czas po oswojeniu optycznej obsługi teleskopu :salu:

 

Ps.No tak Konrad okazał sie szybszy w odpowiedzi i mądrzejszy od Nauczyciela :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mieszkam pod Warszawa. Mozemy sie umowic na lookanko przez ta twoja maszyne. Zaawansowany nie jestem, ale mam identyczny sprzet tyle ze innej firmy. Na pewno pokaze ci podstawy, moe uda mi sie go recznie skolimowac (o ile tego wymaga) powiem co jest czym itp. Jezeli zainteresowany odpowiedz na prv @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.