Skocz do zawartości

Mam UFO na zdjęciu


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się Janusz że to jeszcze nie koniec :wink:

 

otóż w przypływie dobrego humoru :buahaha:

wysłałem oryginał fotki i parametry ekspozycji

załogantom "Nautilusa" :lol:

zapewne zostanie poddana

....Zdjęcie zostanie przesłane do analizy laboratorium BLT.....

 

tak jak tamta

 

Czekamy więc cierpliwie na efekty :mrgreen:

 

 

p.s.

jeśli czytają ten wątek

to mogą sie wypiąć

:Ass: :roll:

 

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nie odgadł co jest na zdjęciu gdybym zadał takie pytanie, zresztą sam nie wiem co widziałem i fotografowałem tego wieczora 3 maja 1994 r. Dzień wcześniej byłem w Puławach na uroczystości otwarcia obserwatorium z kopułą w dawnej wieży ciśnień. Ponieważ niebo było rewelacyjne szykowałem sprzęt na balkonie (wówczas mieszkałem pod innym adresem) gdy moją uwagę zwróciła mglista plama w rejonie gw. Perseusza. W obiektywie Sonnar 300/4 z dokreconym okularem zobaczyłem mglistą poświatę w kształcie zbliżonym do tego co jest na zdjęciu z tym że górna kreska była oczywiście punktem . To coś poruszało się b. wolno, na tyle wolno, że trudno było od razu zauważyć ruch, ale 10 -cio sekundowa ekspozycja (jedna z dwóch jakie zrobiłem tym obiektywem) wyraźnie to pokazuje na wykadrowanym fragmencie.

NOL1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :salu:

 

miałem to zrobić już dawno zaraz po rozpoczęciu tego wątka

niestety tradycyjnie brak czasu itp, itd.... :oops:

 

Postanowiłem trochę poanalizować to zdjęcie :mrgreen:

 

na początek głębia ostrości :Cheers:

 

skorzystałem programiku "Depth of field 3.0" znalezionego w necie

i wyszło mi że sięgała od 67cm do 317cm

(przy założeniu że ostrość była na 1,1 m i rozdzielczość 30 lini/mm

to by się mniej więcej zgadzało ponieważ Mirek był ok 1m ode mnie

Piotr ok 1,5m natomiast lekko nieostry daszek około 4m.

:salu:

 

To czy moje UFO jest nieostre z powodu przebywania poza zakresem głębi ostrości

czy też z powodu swojego ruchu też wymaga przemyślenia.:roll:

 

Ponieważ obiekt jest bardziej "rozmazany" w poziomie niż w pionie

sugeruje to że jednak się poruszał i to poziomo. :lol:

 

Więc postanowiłem go pomierzyć :wink:

cała klatka ma 3072x2048 pixeli

UFO na ORYGINALE ma 39x9pix i prędkość poz.(rozmazanie) 9pix

znając ogniskową i rozmiar matrycy 300D dostajemy rozmiary kątowe UFO'ego :wink:

wyszło mi:

rozmiar poziomy 28'55"

rozmiar pionowy 6'48"

 

Mając te dane można obliczyć jego rzeczywiste wymiary i rzeczywistą prędkość liniową

w zależności od odległości w jakiej był od aparatu.

 

Tak to wyszło: :King:

 

odlegość do UFO 0,5m

szerokość 4,2mm

wysokość 0,99mm

prędkość pozioma 0,97 mm/s

 

muchi :mrgreen:

 

odlegość do UFO 2,5m

szerokość 21mm

wysokość 4,9mm

prędkość pozioma 4,8 mm/s

 

duże muchi :mrgreen:

 

odlegość do UFO 5m

szerokość 4,2cm

wysokość 0,99cm

prędkość pozioma 0,97 cm/s

 

bardzo duże spasione muchi :mrgreen:

 

odlegość do UFO 50m

szerokość 42cm

wysokość 9,9cm

prędkość pozioma 9,7 cm/s

 

ptica :mrgreen: dużaaaa

 

odlegość do UFO 500m

szerokość 4,2m

wysokość 0,99m

prędkość pozioma 0,97 m/s

 

czort wie :roll:

 

odlegość do UFO 500m

szerokość 42m

wysokość 9,9m

prędkość pozioma 9,7 m/s czyli 35km/h

 

no nareszcie właściwe rozmiary :wink:

 

i można tak dalej teoryzować :wink:

 

to co widać na fotce dookoła obiektu pomijam milczeniem

czy to skrzydełka, fala uderzeniowa czy też fragment tunelu czasoprzestrzennego ???

 

:smoke:

Pow 5x lin..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co podniecać takimi ptaszkami, które każdy może sfotografować i twierdzić że to UFO. Na moim zdjęciu też jest niby podobny podejrzany obiekt, ale ja wiem że to ptak którego widziałem i czekałem z naciśnięciem spustu aż znajdzie sie w centrum kadru.

ptaszek.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nie odgadł co jest na zdjęciu gdybym zadał takie pytanie, zresztą sam nie wiem co widziałem i fotografowałem tego wieczora 3 maja 1994 r. Dzień wcześniej byłem w Puławach na uroczystości otwarcia obserwatorium z kopułą w dawnej wieży ciśnień. Ponieważ niebo było rewelacyjne szykowałem sprzęt na balkonie (wówczas mieszkałem pod innym adresem) gdy moją uwagę zwróciła mglista plama w rejonie gw. Perseusza. W obiektywie Sonnar 300/4 z dokreconym okularem zobaczyłem mglistą poświatę w kształcie zbliżonym do tego co jest na zdjęciu z tym że górna kreska była oczywiście punktem . To coś poruszało się b. wolno, na tyle wolno, że trudno było od razu zauważyć ruch, ale 10 -cio sekundowa ekspozycja (jedna z dwóch jakie zrobiłem tym obiektywem) wyraźnie to pokazuje na wykadrowanym fragmencie.

 

Leszku, Twoją fotką nol1.jpg latwo wytłumaczyć startem jakiejś próbnej rakiety balistycznej lub czegoś podobnego np za wschodnią granicą lub z naszego poligonu ale czy "militarne" się przyznają do tego to już zupełnie inna "inkszość" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nautilus.org.pl/images/Image1_80.jpg

Nooo zdjęcie rzeczywiście rewelacyjne. Obcy jak na dłoni. Mam jednak pare wątpliwości:

1. mieszkam w 3mieście od urodzenia (38 lat) a jeszcze takiego (opływowego) wagonu SKM nie widziałem. Dodatkowo autor nie wie że od kilku lat (pisał i publikował zdjęcie w 2003) nie ma PKP. Jest SKM, PKP Intercity, PKP-PR i każda spółka ma inne logo.

2. Nie wiedziałem, że na Babich dołach stacjonują Apacze (AH-64). Myślałem że tylko wyleniałe MiGi i Iskry ( no i jedna Anaconda)

PS (bo się samo "zdjęcie" pokazuje). Oto relacja http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fotka i obawiam się ze to nie ptak przy czasie 1/500 s skrzydła pozostaly by wyrazne ( nie ostre )

 

owad raczej nie zauwazcie ze szybko latajace owady szczegolnie te wieksze sa sciete z jednej strony maja wielka plaska glowe i szpiczasty odwlok a obiekt za zdjeciu jast szpiczasty z obu stron

 

 

co do glebi ostrosci mozna ja odczytac z obiektywu i nie sa potrzebne zadne programy

moim zdaniem to może byc samolot pod odpowiednim kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.