Skocz do zawartości

Zwisy Maxima


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauwazyliście, zeby Maxim po upgrade z wersji 5.15 do 5.25 zaczal sie wieszac?

Zatrzymuje mi sie, calkowicie zawiesza sie. W najlepszym wypadku wystarczy zakonczenie procesu, w skrajnym restart wszystkiego. Czasami po flipie, w innym przypadku poprostu od tak... Mam tego dosyc!

 

Dlaczego potrzebuje wiersji 5.25? Otóż prawidlowo wyswietla skale wykresu guidingu dla arc-sec.

5.15 ma to zwalone i pokazuje jedynie w pixelach. Wiem, ze mozna to przeliczyc, ale....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Maxim się zawiesza to są następujące możliwości:

1. Maszyna na której jest zainstalowany ma generalny problem z systemem operacyjnym lub wersja Maxima nie jest przystosowana na współpracy z OS w danej wersji. Wersja 5.25 to czasy Win XP.

2. Wersja 5.25 generalnie była nieudana. Wszyscy pracują na 5.24 albo przeszli na 6 i powyżej.

3. Sprawdź drivery - jeśli masz ASCOM 6.X to musisz mieć wszystkie drivery najnowsze.

4. MAxim w wersji 5.24 pracuje poprawnie z ASCOM 6.x i Win 10.

5. To tyle . 95% błędów w pracy systemów informatycznych to błędy obsługi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oczywiście na myśli wersję 5.24.

Musze chyba poprostu wszystko na spokojnie od nowa przeinstalowac łącznie z win7, ale do tego trzeba jesiennego zachmurzenie.

Dobrze wiedzieć przy okazji że 5.25 jest nieudana

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neq6 jest po BT i wtyczki skręcone na sztywno. Cały moduł upchnalem wewnątrz montażu. Komunikacja jest ok.

 

Co do kamery to może być dobry trop. Już dłuższy czas zbieram się do odseparowania jej zasilania od pozostałych elementów setupu.

 

Wczoraj wróciłem do wersji 5.15 i zero problemów na win7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jeśli podczas sesji wyświetlasz wykres guidowania tak że widzisz linie X i Y osobno , to spróbuj jeszcze jednego: zmień sposób wyświetlania tak, żeby było jedno okno z X i Y razem.

Testowalem już wszystkie sposoby wyświetlania i ten najbardziej mi odpowiada, bo od razu widzę która os ewentualnie wariuje.

 

Mała dygresja.

Po zaaplikowaniu PEC w eqmod rms poprawili się na osiach o ok 0.1". Teraz jest w granicach 0.25"/px. Jednakże po flipie muszę nagrać go ponownie, bo więcej psuje niż poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem już wszystkie sposoby wyświetlania i ten najbardziej mi odpowiada, bo od razu widzę która os ewentualnie wariuje.

Ten, czyli który? :) Chodzi o to, że dwa osobne wykresy mogą powodować zawieszanie się Maxima, wspólny nie. Tak mawiają najstarsi górale :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

troszkę odbiegając od wątku ale widzę, że śledzi go kilku praktyków Maxima.

Chciałbym nabyć legalną kopię. Jedyne, co znalazłem to licencja za 500-600USD.

Zanim wydam tyle kasy na licencję chciałem Was zapytać, czy znacie/słyszeliście o innych możliwościach (tańszych)

zakupu tego softu?

 

Pozdrawiam,

Jarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

troszkę odbiegając od wątku ale widzę, że śledzi go kilku praktyków Maxima.

Chciałbym nabyć legalną kopię. Jedyne, co znalazłem to licencja za 500-600USD.

Zanim wydam tyle kasy na licencję chciałem Was zapytać, czy znacie/słyszeliście o innych możliwościach (tańszych)

zakupu tego softu?

 

Pozdrawiam,

Jarek

 

Z tego co mi wiadomo to nie. Tylko Diffraction Limited.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.