Skocz do zawartości

SH2-129


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

50x1200s

Na razie samo Ha; kolor bede zbieral przy braku Księżyca.

Tak szczerze mowiac na ten obiekt smażąc 20minutowe suby z OSC, to troche krótko.

 

Moze jeszcze troche sie postarac i wyciagnac bardziej mglawice, nie przepalajac i tak juz sanych krawedzi?

 

gwaizdy-50xLDBFHa7-stack.jpg

straless-50xLDBFHa7-stack.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakieś takie placki są w tle...

Również robiłem zdjęcia w Ha mgławic emisyjnych tą kamerą i niestety - ma ona swoje limity. Nie da się zrobić w ten sposób wszystkiego - obawiam się, że ten obiekt należy właśnie do tego limitu.

 

+ na dole kadru ucieka Ci ostrość, tak jakby był problem z prostopadłością matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mgławica klasyfikowana w sensie jasności jako medium wprawdzie, ale nawet dla takiego smoka jak STL nie było łatwo. Zobacz tutaj

http://astropolis.pl/topic/49892-ou4-sh2-129/

A kisiel jak malina zrobiłeś :D

Pewnie ze znam to Twoje. Właśnie dlatego robię swoją wersję aby zobaczyć na ile sprzęt mi pozwoli.

Wcześniej strzelalem malutka M57, a teraz trudne NB.

Musze wiedzieć na ile mogę sobie pozwolić i co jest optimum dla mojego setupu.

 

Oczywiście Squid też mam w OIII, ale na granicy szumu tla.

Ten wodór jest wstępem do Ha+OIII+RGB.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

troche zmienilem podejscie do materialu.

oczy mi juz wylaza z orbit i glowa peka od roznych tutkow z yt.

 

staralem sie bardziej zapanowac nad gwiazdami i wygladzic mglawice.

lepiej?

 

_3wyrownane-final.jpg

 

 

nowa wersja po lewej, stara po prawej.

por.jpg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teraz kisiel z mgławicy zrobiłeś.

 

Niestety oceniam na laptopie, ale wydaje mi się, że zrobiłeś z mgławicy kisiel. Za to gwiazdy dużo lepsze, choć jest wrażenie jakby tych najsłabszych brakło (ale chyba są, tylko przytłumione).

 

 

To już drugi kisiel...:)

 

A na poważnie - chyba będzie trudno wydobyć sama mgławicę przy zachowaniu niskiego szumu nie niszcząc jej detali - po prostu sygnał jest za słaby.

Mimo utraty detali uważam drugą wersje za lepszą, w pierwszej widać było destrukcję obrazu przez zabiegi odszumiania i redukcji gwiazd.

Jaby sie tak udalo zachować obraz gwiazd z wersji drugiej i nieco łagodniej potraktować ( mniej odszumić ) samą mgławicę... :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi aby uzyskać gładki wygląd mglawicy.

Wiem już w którym miejscu powinienem mniej odszumic. Bez odszumiania była strasznie plamista w czarne pixele i chropowata.

 

Gwiazdki wyglądają lepiej dzięki dekonwolucji i ddp w Maximie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.