Skocz do zawartości

Statyw Geodezyjny


Edi

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o tym statywie ?

Producent Słowik (chyba że mu ktoś to robi)

Aluminiowy, waga 5,2 kg, wys. 1,16 - 2,03 m

 

Mam ten statyw jest super stabilny, skręcany na śruby zero nitów można kasować luzy. To w sensie stabilności jedyny alu który był w sklepie (w-wa) dorównijący tym ciężkim drewniakom geodez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przewiozłem sobie przez sąsiada statyw z Geodezji w Wałbrzychu.

Przenaczony był na śmietnik. Drewniany, 5.5 kg, dość wysoki. Jest tak solidny, że bez problemu można by na nim siedzieć, a on ani drgnie. Wymaga lekkiego liftingu i będzie cacy. Przyda się pod większego koziołka, ale zaczynam się zastanawiać nad posadzeniem na tym teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaki teleskop. Czy na taki statyw można posadzić np 8-10" Newtona z solidną głowicą do astrofoto bez obaw o drgania czy zawalenie się konstrukcji??  :lol:

 

Jezeli 8-10" Newton wazy 8-12kg, a glowica okolo 15kg, to mozna tam posadzic 2 takie komplety bez najmniejszych obaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmartwię kolegów hurra optymistów :roll: pod 10" teleskop z głowicą do astrofoto to statyyw Geodezyjny nawet Zeissowski będzie po prostu za delikatny i nici z Astrofoto, fajnie te statywy pracuja pod np EQ-5 H-EQ-5 z telepami po 150mm czy refraktorami 120mm ale nie można przesadzać bo większe sprzęty wymagają już solidniejszych statywów w formie kolumny lub spawanych konstrukcji przestrzennych, szczególnie pod "dużego kalibru" Astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moją optykę 17 cm trzeba będzie włożyć w nowy tubus z Alu i w sumie wszystko będzie ważyć ok. 6-7 kg. Aktualnie mam PCV ponad 9kg i optykę z osprzętem 4 kg. Trochę przesadnie to w sumie waży, ale to jest sprzęt przejściowy, tzn. na czas zbierania kasy na coś z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.