Skocz do zawartości

Celestron CGE 1400


Grzegorz M.

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie mam tylko 180cm

Nie martw się, też mam 180cm i wcale nie uważam, że jest to "tylko". A sprzęt naprawdę potężny, tylko kogo na niego stać? Chyba będę musiał zajrzeć jeszcze raz do D.O i zobaczyć jak sie u nich zmieniło, bo jak byłem rok temu, to stały tylko Tały i troszkę Celestronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 3 pierwsze fotki są robione w innym miejscu niż czwarta ? :mrgreen:

 

 

Czwarta fotka na której jest Dave była zrobiona w Sky Point .

 

 

Zgadzam się z Radkiem że potrzebne są dwie osoby przynajmniej do pierwszego zamocowania tuby . Można próbować samemu ale bezpieczniej we dwójke . Ostatnio zakładałem na Atluxa tubę SN Meade dziesięciocalowy i konieczna była pomoc Piotrka S . Dosyć trudno po omacku trafić w to gniazdo i zakontrować więc we dwójkę jak najbardziej wskazane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wskazane są dwie osoby, bo bezpieczniej, ale gdybym miał wybierać - mieć i zkaładać samemu, albo zrezygnować, bo nie ma kto pomóc - na pewno sam bym sobie poradził :wink: SC to stosunkowo krótki tubus, sama tuba waży ok. 20kg - http://www.celestron.com/prod_pgs/tel/cge1400.htm . Niewiele łatwiej zakłada się tubus refraktora 6" f/8, waga ok. 11kg na głowicę montażu :lol: Lżejszy, ale dłuższy, a radzę sobie zawsze sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele łatwiej zakłada się tubus refraktora 6" f/8, waga ok. 11kg na głowicę montażu  :lol: Lżejszy, ale dłuższy, a radzę sobie zawsze sam  :wink:

 

Też sobie radzę sam z Tałem (12kg), ale jednak 20 kg to prawie 2 razy więcej i nie chciał bym się w to bawić. Gdybym musiał to trudno, ale by mi serce podchodziło do gardła na myśl, że mogę się potkąć albo źle zablokować tubę na głowicy i parę tysięcy dolców rozsypie się w pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele łatwiej zakłada się tubus refraktora 6" f/8, waga ok. 11kg na głowicę montażu  :lol: Lżejszy, ale dłuższy, a radzę sobie zawsze sam  :wink:

 

Też sobie radzę sam z Tałem (12kg), ale jednak 20 kg to prawie 2 razy więcej i nie chciał bym się w to bawić. Gdybym musiał to trudno, ale by mi serce podchodziło do gardła na myśl, że mogę się potkąć albo źle zablokować tubę na głowicy i parę tysięcy dolców rozsypie się w pył.

 

To 200K jest na dovetailu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.