Skocz do zawartości

Co po 450D


massud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nadszedł w końcu czas wymiany starego sprzętu.

Pozbyłem się canona 450D (do nowego właściciela - niech Ci ziemia lekką będzie....bo i tak Cię pewnie nie znajdę)

Teraz dumam nad następcą (używka)

700D, 760D, 60D (kryterium cenowe)

Aparat w 90% używany w "normalnej" fotografii, od czasu do czasu zaprzęgany z Star Adventurerem do szerszych pól.

Na czym polega dylemat? Przeczytałem chyba wszystkie możliwe testy i recenzje w/w.

Czytałem też testy mojego leciwego 450D i nie ze wszystkimi konkluzjami (optyczne.pl) się zgadzam , stad proszę o opinie użytkowników.

wg testów 450D kulał z dynamiką tonalna na niskich ISO , czego ja nie dostrzegałem. Chwalony za niski szum na ISO 800, 1600 - z czym akurat nie do końca sie zgadzam.Wiadomo, indywidualne odczucia,preferencje.

Na czym mi zależy: mniejszy szum na wyższym ISO, sprawny AF, może większy bufor. Pracuję tylko na RAW.

Czy jestem wogóle w stanie dostrzec różnice w obrazku pomiędzy tymi modelami ? np na ISO 3200,6400? Bo wierzę, że będzie lepiej niż przy 1600 na 450D

760D ma nowszą matryce, a ponoć to 700D ma nieco niższy szum. może 60D (chociaż tu AF trochę uboższy, ale bufor wiekszy).

Z góry dzięki za rady "dozbieraj do ....." :icon_cool:.

Wchodzenie w FF też wykluczam.Zmianę na Nikona też.

To zakup nie "na przeczekanie" a raczej na kilka sezonów.

 

Liczę na kilka słów od posiadaczy, bo teorię to ja już też znam :)

 

pozdrawiam,

massud

 

 

Edytowane przez massud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja stoję przed podobnym wyborem dlatego przyłączam się do pytania kolegi. Odnośnie niskich szumów w 450d na ISO 800 czy 1600 to chyba ktoś był danego dnia mocno niedysponowany :D, bo ten sprzęt przy tym iso szumi mocno i brzydko w postaci często występujących pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeśli Twój Canon 450d był "cywilny" to naturalną drogą do przodu powinien być modyfikowany Canon 450d a do normalnych fotek zakupić jeden z wpomnianych wyżej Canoów. Jeśli chodzi o szumy Canonów i jakie system gain ma Canon przy jakim ISO i z czym to się wiąże polecam artykuł Craiga Starka Profiling the Long-Exposure Performance of a Canon DSLR.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeśli Twój Canon 450d był "cywilny" to naturalną drogą do przodu powinien być modyfikowany Canon 450d a do normalnych fotek zakupić jeden z wpomnianych wyżej Canoów. Jeśli chodzi o szumy Canonów i jakie system gain ma Canon przy jakim ISO i z czym to się wiąże polecam artykuł Craiga Starka Profiling the Long-Exposure Performance of a Canon DSLR.

 

astrobuff, dzięki za odnośnik.

Czytałem to już wcześniej, moc wiedzy teoretycznej, trochę trwa zanim się przez to człowiek przegryzie.

Ale dalej nie daje odpowiedzi na moje pytanie.

Który z w/w canonów?

Czy jestem w stanie zauważyć różnicę w obrazku ?

Mam już swój typ, ale chętnie posłucham opinii doświadczeń użytkowników tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji polecam Canona 750. Trudno mi się odnieść do podanych przez Ciebie modeli, nie miałem z nimi do czynienia. Co do szumu na wysokich ISO to z pewnością w 750 będzie mniejszy niż w 450, ale do astrofoto najlepsze efekty uzyskasz przy ISO 800 (max 1600) dalsze zwiększanie czułości nie ma sensu, bo poza szumem i tak nic więcej Ci się nie zarejestruje.

 

Przykładowa fotka z C750D

http://astropolis.pl/topic/55997-m-13-na-pozegnanie-lata/

Edytowane przez Grzędziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są akceptowalne, powiedział bym nawet, że zaskakująco małe jak na tak mały pixel (3,7 mikrona). Ale nie chce być wyrocznią, nie badałem ich w profesjonalny sposób. Do amatorskich celów w zupełności satysfakcjonujące. A co do Canona 750 to cenie sobie w nim wygodę obsługi (w nocy, po omacku wszystko jest w prosty sposób dostępne), odchylany ekran wyświetlacza z funkcją live view - bardzo wygodne do ostrzenia i ustawiania kadru, aparat jest bardzo lekki. Poza tym jest dobry i prosty soft do sterowania aparatem z komputera przez USB. Podobnie jak z CCD od razu na monitorze widzisz co fotografujesz. Wady -szybko się wyczerpuje bateria -niezbędne jest zaopatrzenie się w zapasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość "per-pixel" będzie bardzo podobny zarowno w 450D, 700D, 60D jak i 760D. Ale po przeskalowaniu do wspólnego mianownika zdecydowanie najlepiej wypadnie 760D a najsłabiej 450D.

 

760D ma również lepszy szum w głębokich cieniach - bez bandingu i z drobniejszą strukturą ziarna. Począwszy od 7D II natryce w Canonie maja znacznie niższy prąd ciemny (co ma duże znaczenie w astrofoto). Tylko matryca w 760D to inna linia produktu i nie wiem czy również ona ma tą zaletę (po gładkich cieniach stawiam że tak).

 

Poniżej porównanie jakości z wyciąganiem cieni +5 EV (co jest ponad możliwości poprzedniej generacji matryc Canona) i wspólnym mianowniku 18 MPix:

 

760d.jpg

 

Miałem 60D i zaletą tego aparatu względem 760D jest na pewno wygoda trzymania i stosunkowo duży wizjer. No i to że jest go sporo na rynku wtórnym. 760D ma za to znacznie bardziej rozbudowany AF.

PS. Ptaszki ćwierkają że następca 760D będzie już w lutym przyszłego roku. To by z pewnością wpłynęło na cenę obecnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

gdybyście mieli możliwość zmiany swoich lustrzanek na chłodzone to co byście wybrali z poniższej listy

 

http://www.centralds.net/cam/?product=cds-600dx-cooled-eos-600d-2

 

http://www.centralds.net/cam/?product=cds-600d-ii-cds-600d-ii-pro-3

 

http://www.centralds.net/cam/?product=astro-60d-cooled-eos-60d-2

 

czy poszli raczej w coś takiego

 

https://www.astromarket.org/astrofotografie-5/ccd-cameras---gekoeld-5/astrolumina-qhy-5/qhy8l---60mp---one-shot-color-5

 

Seb

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mozesz to bierz Canona 6D.

na pewno nie pozalujesz w dzien pelnej klatki, tym bardziej do astro.

 

Nie mogę. Za drogi. Rozważam tylko 600D lub 60D. Reszta już ponad 2k $ + cło i podatek. Oj chyba nic z tego.

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nadszedł w końcu czas wymiany starego sprzętu.

Pozbyłem się canona 450D (do nowego właściciela - niech Ci ziemia lekką będzie....bo i tak Cię pewnie nie znajdę)

Teraz dumam nad następcą (używka)

700D, 760D, 60D (kryterium cenowe)

Aparat w 90% używany w "normalnej" fotografii, od czasu do czasu zaprzęgany z Star Adventurerem do szerszych pól.

Na czym polega dylemat? Przeczytałem chyba wszystkie możliwe testy i recenzje w/w.

Czytałem też testy mojego leciwego 450D i nie ze wszystkimi konkluzjami (optyczne.pl) się zgadzam , stad proszę o opinie użytkowników.

wg testów 450D kulał z dynamiką tonalna na niskich ISO , czego ja nie dostrzegałem. Chwalony za niski szum na ISO 800, 1600 - z czym akurat nie do końca sie zgadzam.Wiadomo, indywidualne odczucia,preferencje.

Na czym mi zależy: mniejszy szum na wyższym ISO, sprawny AF, może większy bufor. Pracuję tylko na RAW.

Czy jestem wogóle w stanie dostrzec różnice w obrazku pomiędzy tymi modelami ? np na ISO 3200,6400? Bo wierzę, że będzie lepiej niż przy 1600 na 450D

760D ma nowszą matryce, a ponoć to 700D ma nieco niższy szum. może 60D (chociaż tu AF trochę uboższy, ale bufor wiekszy).

Z góry dzięki za rady "dozbieraj do ....." :icon_cool:.

Wchodzenie w FF też wykluczam.Zmianę na Nikona też.

To zakup nie "na przeczekanie" a raczej na kilka sezonów.

 

Liczę na kilka słów od posiadaczy, bo teorię to ja już też znam :)

 

pozdrawiam,

massud

 

 

 

 

Nie mogę. Za drogi. Rozważam tylko 600D lub 60D. Reszta już ponad 2k $ + cło i podatek. Oj chyba nic z tego.

odpowiadam autorowi tematu, a nie Tobie Sebastian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Klamka zapadła.

Z początkiem roku dotarł 750D

Jest sporo lepiej niż w 450D

Ale żeby nie było, że same plusy - bateria w 750D ma mniejsza pojemność niż w 450-tce.Biorąc po uwagę wifi ,nfc ,etc, itp, itd....to jakaś pomyłka :icon_mad:

No nic, trzeba poczekać aż Chińczycy wypuszczą jakieś normalne zamienniki baterii, bo to co jest na rynku, to kolejna pomyłka

1. albo nie komunikują się z body i nie jest wyświetlany stan naładowania,

2. albo należy dokupić dodatkową ładowarkę bo nie współpracują z oryginałem,

a najczęściej to pkt1+2

 

3.Grip (zamienniki) do 750D droższy od zamiennika do 5D. Podatek od nowości........

4.Mimo włożenia szybszej karty, wydaje się że zapis na nią zwolnił. Ale może to wina ,ze plik RAW waży teraz 35-40 MB, a wcześniej 13-15....

 

Ale AF lepszy, ISO też na plus mimo 2krotnego skoku rozdzielczości matrycy.

plus kilka innych detali.

 

 

 

@Tayson.

Dzieki za sugestie, ale żadne FuFu typu 6D, 5D nie wchodziło w grę.

To oznacza wymianę szklarni ,a mam jeszcze inne hobby na które marnotrawię kasę:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 750D i bateria to porażka, w dzień trzeba oszczędzać z foceniem, żeby starczyło do wieczora. Przy ciągłym astrofoto ledwo starcza na 2h.

Sam aparat wydaje się być ok, jest dużo lepszy niż 450D w amatorskim foceniu, choć mam wrażenie że zestawowy kit często nie trafia idealnie w ostrość tylko gdzieś w okolicy.

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już wspomniałeś o obiektywach....

Razem z aparatem dotarł do mnie 55-250 w wersji STM.

W porównaniu do "zniknietej" z 450-tką wersji bez STM to jednak zmiana na spory plus...

Szybszy, nie kręci mordką, nie wysuwa się podczas ostrzenia.....cichy.....

Niby "kitowy" ale całkiem niezły w relacji do ceny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.