Skocz do zawartości

IC1848 - odgrzewanie kotleta


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, wessel napisał:

Wygląda jakbyś fluoresceiny dolał :) kolory to w zasadzie sprawa Autora ale wybrałeś dość oryginalny sposób prezentacji trzeba przyznać :)

Kolor powstawał z procesem tworzenia :) bez sztywnych szablonów. Tu suwak w lewo tam w prawo - o to jest fajne. I tak wyszło. Teraz bym już tego nie powtórzył.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja wersja. No tak wygląda obrabianie downsizowego jpega niestety. Takie zabiegi na gwiazdkach trzeba robić na tiffach i to sporo powiększonych.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

To moja wersja. No tak wygląda obrabianie downsizowego jpega niestety. Takie zabiegi na gwiazdkach trzeba robić na tiffach i to sporo powiększonych.

Dzięki za inspirację. Poprawiłem w PS gwiazdki ale nie jest to dla mnie najważniejsze. To jest materiał ze stycznia 2017. Miałem kiepską złączkę. Już dorobiona w astrokraku. Najważniejsze że koszenie wyeliminowane i automatycznie poprawi się też ostrość chociaż tutaj na Ha nie mogę narzekać. Ważne jest też to że ten specyficzny szum z CMOS`a da się wyeliminować. To tylko 36x5 min - dwukrotna ilość klatek Ha powinna załatwić sprawę.

Ha_clone1_crop_stsrounder.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaman ćwiczy do upadłego guiding, Wessel oćwicza mnie uwagami ad. szumu a ja ćwiczę obróbkę. Założenie - ma być tak dobrze żeby móc to pokazać w pełnej skali bez resize.

QHY8L SW 150/750 - jakość nieba wspaniała - dalekie Mazury pod granicą płn/wch. Wystarczyło 30x 10min.

Veil - bez resize tylko crop.

 

Veil_RGB_f_forum.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Smaczne te kotlety jak na odgrzewane :)

Nie przepadam za zielenią na fotkach ale tu komponuje się naprawde fajnie! I ten subtelny, delikatnie przenikający niebieski... mniam :)

Ps. Tylko gwiazdki te jaśniejsze coś nie teges. 

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maetrik napisał:

Nie przepadam za zielenią na fotkach ale tu komponuje się naprawde fajnie! I ten subtelny, delikatnie przenikający niebieski... mniam

Walczę z kolorami. Korci i ciągnie w stronę mocnej saturacji bo można ale zabija to subtelne przejścia w średnich tonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zrób coś z tym zaplamionym kolorem chyba od siarki. Wygląda na atopowe zapalenie skóry :)

Poza tym ta ciemna mgławica na górze - nota bene LDN 935 - nie jest czarną dziurą tylko ma swoją strukturę

Tu pokazałem :

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.