Skocz do zawartości

M33


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazałem już to moje pierwsze zdjęcie M33 na sąsiednim forum ale może nie wszyscy tam zaglądają a chcieliby zerknąć. Miałem jeszcze nad nią popracować ale mam kilka innych do powalczenia więc na razie pokazuję to co mam.

 

m33_12102004_640.jpg

 

Trochę większy format jest tutaj:

 

http://www.astrofotografia.zone.pl/dso/m33...2102004_800.jpg

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzętem i rosnącym z miesiąca na miesiąac doświadczeniem Domek szybko dogoni mistrzów gatunku, podstawa to odpowiedni montaż, dobra kamera i wytrwałość w pracy a tego jak widać naszemu rodzimemu twórcy na razie nie brakuje :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetni na używane 300D zaglądać do AstroMarketu. Niedługo się pojawią w ofercie  :lol:  :lol:  :lol:

 

Rysiek,

 

Nie przesadzaj. Podejrzewam, że najepiej byłoby focić i 300D i kamerką astro np. Starlighta. Wszystko zależy od tego jaki obiekt jest do focenia i na czym chcesz sie skupić w astrofoto. Zaletą 300 D jest z penością duży chip, czego w kamerce astro nie ma. A jak jest to kosztuje baaaaaardzo dużo.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje tzw. plusy dodatnie i plusy ujemne :lol:

 

Myślę, że Canon jest znakomitym sprzętem do fotografowania zwłaszcza w zimie gdy temperatury otoczenia pomagają chłodzić trochę matrycę (mniejsze szumy). Jedyny problem to właśnie dość duży chip i związany z tym problem zapewnienia płaskiego pola (w celu uniknięcia krzywizny pola) z przeważającą większością sprzętu którym dysponujemy (jeśli nie używamy field flattenera). Ja ten problem właśnie rozwiązałem nabywając FR/FF i teraz wyciągam Canona z szafy. Zobaczymy co się da tym osiągnąć ale zaryzykuję stwierdzenie, że sporo. Pożyjemy zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pies nie jest pogrzebany w tym czy SX czy Canon, oczywiscie SX jest bardziej czuly i ma mniejsze szumy, chodzi tu o ogniskowa i srednice obiektywu/zwierciadla to raz, a dwa to co wydaje mi sie, ze znaprawde piest pogrzebany jest w dokladnie prowadzacym montazu - zobaczcie na M33 jak wygladaja gwiazdki, sa okragle, mi nieczesto udaje sie takie uzyskac przy tak dlugich ogniskowych slepiac w druga lunetke i korygujac prowadzenie - przykladem moze byc M42 co zobilem, faktycznie jest ladna ale wiem ze moge z tym co mam jeszcze wiecej wycisnac - tylko musze jeszcze wiecej pracy w to wlozyc i pod niebem i w warsztacie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizując powiedziałbym, że do dobrego astrofoto najważniejsze są:

1. Pogoda !

2. Chęci - trzeba chcieć i mieć dużo serca do tego co się robi.

3. Kasa - dobry sprzęt kosztuje, zwłaszcza montaż.

4. Umiejętności i doświadczenie.

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.