Skocz do zawartości

Vixen ultima 8X56 CZF czy Minolta activa 8X50 lub 10X50


pwojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów

To mój pierwszy post i odrazu zapytanie, która z lornetek wymienionych w temacie? Koszt mniej więcej ten sam. Ma to być moja pierwsza lornetka do obserwacji przyrody przede wszystkim ale i niebo troszkę mnie rajcuje:)

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys spytal Arka, ale chyba nawet on nie testowal jeszcze tego Vixena. Tez sie zastanawiam nad nowa lornetka i zdecydowalem sie jednak na Minolte Active 10x50. To sprawdzona i bardzo dobra konstrukcja, a o Vixenie niestety "nikt nic nie wie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieliśmy tego Vixena podczas testowania 70-80-tek. Na pierwszy rzut oka jest OK tylko ma dużą żrenice. Jezeli kupuj ją 20-latek to będzie OK. Ta lornetka ma super klasyczne kształty. Na szyi wyglada tak jak by ją nosił Hans Kloss :D Minolta też jest OK i dla odmiany ma kształt "nowoczesny". Szkła raczej z tej samej chińskiej fabryki w obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixen 8x56 to cacuszko. Podobnie zresztą jak Minolta 10x50. Jak ktoś by przede mną położył obie i kazał

wybrać tylko jedną, to bym się chyba zastrzelił, bo nie wiedziałbym co wybrać. Więcej szczegółów wkrótce

bo podczas testów 70tek i 80tek mieliśmy do dyspozycji jeszcze tego Vixena 8x56 i zrobiliśmy mu małe

porównanie z Minoltą Activą 10x50.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podawać jakiegoś konkretnego terminu, bo najpierw muszę się uporać z podsumowaniem testu

70tek i 80tek, a potem dopiero mogę się zabrac za test Minolta kontra Vixen.

 

No i McArti ma racje. W modelu 8x56 nie ma szkieł ED. Niemniej poziom aberracji chromatycznej jest tam

bardzo mały. W centrum był bardzo podobny do Minolty, ale na brzegach kolorki były znacznie mniejsze.

Wynik tym bardziej godny podkreślenia, że Vixen jest bardzo kompaktowy, co osiagnięto dzięki zastosowaniu

bardzo światłosilnego obiektywu f/2.8 !

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Arek trudno dokonać wyboru z tych dwóch lornetek. Tak jak napisałem można wybierać po kształcie albo po źrenicy. Jeżeli masz do 30 lat to bierz Vixena Jeżeli masz powyżej 30 lat kup Minoltę. Jeżeli masz 30 lat rzuć monetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo znalazłem na Alegro ofertę lornetek Minolty activa za 670 zł i 770zł z tego co pamiętam. Ale sprzedający ma chyba tylko 7 opini. Co prawda przeglądając jego stare aukcje to już te minolty ze trzy miesiące sprzedaje. Może ktoś z szanownych forumowiczów zna tego Pana? lub dokonywał zakupów? (numer 33043182)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak na twoją pensję wziętego prawnika to dobra cena ale nie zapominaj przy takich osądach że wiekszość Polaków na ten tysiąc ciężko pracuje przez cały miesiąc za ladą w biurze czy swoim zakładzie pracy więc proszę podaruj sobie takie komentarze choćby z szczunku dla pozostałych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak na twoją pensję wziętego prawnika to dobra cena ale nie zapominaj przy takich osądach że wiekszość Polaków na ten tysiąc ciężko pracuje przez cały miesiąc za ladą w biurze czy swoim zakładzie pracy więc proszę podaruj sobie takie komentarze choćby z szczunku dla pozostałych :roll:

 

Twój post jest całkowicie niemerytoryczny to po pierwsze. Stanowi jakąś wycieczkę personalną do mojej osoby, zawodu i zarobków. Po co ?? Ale jeśli chcesz to i ja zajmę się Twoim biznesem - NIE MA SPRAWY!

 

Poza tym nie myślisz, chyba, że takimi sztuczkami a la Lepper uda Ci się budować pozytywny wizerunek na forum? Jeśli chodzi o ludzi mniej zarabiających to właśnie swoim postem ich obraziłeś, gdyż potraktowałeś ich przedmiotowo, żeby mi złośliwie odpisać.

 

Co do meritum: Nadal uważam, że cena 1080 zł za te lornetkę to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixen jest bardzo kompaktowy, co osiagnięto dzięki zastosowaniu  

bardzo światłosilnego obiektywu f/2.8 !

 

JESTEM W CIĘŻKIM SZOKU!!! :shock:

 

ps. Januszu chciałbym Ci "przypomnieć" że za jakość się płaci i cena jest tu wielkością wtórną. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie rozumiesz że to własnie Ci Ludzie łożą na twoją wysoką prawniczą pensję a o traktowaniu ludzi przedmiotowo to już od prawnika nie będę słuchał wywodów, wybacz kolego :salu:

 

OK. Dopuszczasz się recydywy w ataku personalnym na mnie. Zajmujesz się moimi prywatnymi sprawami, więc ja parę zdań o Twoich napiszę - przecież ostrzegałem Cię.

Poradzę Ci w takim razie, abyś zaprzestał zajmowania się moimi finansami i wziął się do roboty, albowiem:

1. masz ogromne opóźnienia w realizacji zleceń vide choćby Piotr Z - ale co tam dwa lata zwłoki! I Ty mówisz że szanujesz ludzi :?

2. masz poważne opóźnienia technolgiczne w zakresie swoich wyrobów, co sam zresztą przyznajesz vide złączka 2 cale - może lepiej zrobić nowy projek?

więc zamiast zajmować się moimi pieniędzmi, co jest bezczelne i niekulturalne, weź się lepiej do pracy i zajmij się swoim biznesem bardzo Cię proszę. A jak masz zły dzień to idź na spacer i zaczerpnij świerzego powietrza.

 

Nadal uważam, że potraktowałeś przedmiotowo rzeszę ludzi, którzy ciułają na sprzęt. A ja właśnie dla nich wskazałem alternatywę dla lornetek z najwyższej półki i bardzo drogich, takich jak zeiss czy fujinon. Myślę, że ten vixen ultima 8x56mm jest dobrą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2.8 jest też wyznaczone na oko, z rozmiarów stożka tubusu. To najlepsza wartośc jaka nam pasowała.

Natomiast nie wykluczam, że może to być f/2.9 lub f/3 ale więcej już raczej nie. Lornetka jest naprawdę

kompaktowa i lekka. Nie jestem nadzianym prawnikiem (bez obrazy Oskar :)) lecz biednym naukowcem

lecz cenę 1080 zł też uważam za rozsądną za tą jakość sprzętu. Wypowiedź Janusza oceniam jako

niemerytoryczny bełkot i wrzucanie kamieni do ogródka konkurencji. Trzeba było się zawczasu zakręcić

i samemu zrobić się dystrybutorem Vixena na Polskę albo sprowadzić nam do testów lornetki Oriona

(czego nie chciałeś zrobić) to wtedy o nich byśmy pogadali.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.