Skocz do zawartości

Atik 16IC - nie działa


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odpadla mnie tragedia.

Mój guider z oag przestał działać.

Gdy ja kupiłem wszystko było ok, potem kamera sobie leżała spokojnie w szafie kilka miesięcy. Teraz nie działa.

 

Co dokładnie jest nie tak:

- Po podłączeniu do usb komp z win xp i 7 jej nie widzi

- po podłączeniu zasilania 12V nie zaczyna się kręcić wentylator

-testowane na różnych kablach i różnych kompach.

 

Proszę o pomoc.

Może ktoś się zgodzi do niej zajrzeć, to mu ją wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj najpierw sterowniki i wszystko co do niej masz, a dopiero później ją podłącz, bo inaczej nic jej nie znajdzie. Też kiedyś przez to przechodziłem, myślałem że kamera uwalona, a wystarczyło przejść przez proces instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zupełnie nie wstaje, to możesz chyba spróbować odkręcić obudowę i zobaczyć, czy nie widać śladów, że coś się spaliło. W sumie to mógłby być zarówno procek, jak i jakiś mały dławik.

na oko w srodku wyglada ok

 

Zainstaluj najpierw sterowniki i wszystko co do niej masz, a dopiero później ją podłącz, bo inaczej nic jej nie znajdzie. Też kiedyś przez to przechodziłem, myślałem że kamera uwalona, a wystarczyło przejść przez proces instalacji.

instaluje to co jest na stronie atika i nic

 

Też miałem podobny przypadek z ATIKIem 16 ic, problem rozwiązał serwis.

serwis w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematem byłoby pewnie łatwiej czegoś szukać. Na ślepo pozostaje chyba pomiar napięć ma przetwornicach i szukanie jakiegoś zwarcia na procku + ewentualne sprawdzenie, czy jakiś chip nie grzeje się mocno. Pewnie serwis będzie najszybszy, choć mogą też liczyć sobie za to połowę ceny, za jaką można ją wyrwać. Oby się jednak okazało, że to faktycznie wina sterowników/programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślę Ci stare sterowniki do 16tki. Po zainstalowaniu ATIKowego nowego pakietu Artemisa 16IC czasami nie działa :(

Niestety muszę poszukać, bo dawno ich nie używałem...

A jak u Ciebie a AtikAscom??? Jest konkretny dedykowany do Atika. No i plugin do MaxIm'a...

Niestety nigdy nie używałem W7 do astro :(

Edytowane przez Tom-cio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputer.

Zainstalowałem wszystko co było na załączonej do kamery płycie i nic.

 

Może ktoś ma swoje sprawdzone sterownik do niej?

A na starym lub innym kompie chodzi?

 

Mi na windows 7 Titan robił podobne numery, ruszył dopiero a porcie USB3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje

Mam 2 kompy:

stary xp- na nim działał kiedyś, teraz nie działa.

Nowy 7- nie działa na nim, ale na nim działa mi atik titan i guiduje nim bez problemu w maximie.

 

Czy to jest istotne że titan działa bez problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery podobne więc mogło by mieć znaczenie gdyby działało na starym XP ale to że nie dzieła to załatwia wątek :(

Przy tak drobnej elektronice jak pisali chłopaki mogło paść cokolwiek nawet samo z siebie, sam w swoich Atikach obserwuje utlenienia się elementów smd od przypuszczam zanieczyszczeń powietrza przedmuchiwanego przez układ chłodzący kamerki przez jej wnętrze i elektronikę, a w tym przypadku szukanie problemu raczej jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem go przez aktywnego huba majac na mysli to co napisales o usb3.

ono ma wydajnosc pradawa wieksza niz usb2.

do tego zasilanie wentylatora 12V i windaja widzi:)

 

teraz tylko brak odpowiednich sterow, te co mam sa nierozpoznawane.

 

16.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany przez kolege Alien. Dzięki.

Z tej strony http://www.atik-cameras.com/downloads/ pobieramy sterowniki i wskazujemy je ręcznie. Wystarczy główny folder. Winda je odszuka.

Screenshot_20170316-114940.png

 

Reasumują, trzeba podłączyć do kamery zasilanie 12V i kabel usb do kompa.

Sam w sumie nie wiem czemu zalapala i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.