Skocz do zawartości

Likwidują PZO :[


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

niestety:(

 

cytat ze strony http://www.pzo.pl/ :

 

"Informujemy, że w dniu 25 sierpnia 2004 r. na mocy uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników spółka pod firmą Polskie Zakłady Optyczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została postawiona w stan likwidacji. "

 

i tyle tylko zostało z tej, jakże cenionej firmy:

 

http://www.pzo.pl/actually/actually.htm

 

czy to chińska konkurencja, czy nieumięjętne zarządzanie?

 

szkoda, wielka szkoda :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach można iœć albo w stronę produkcji masowej na cały œwiat z bardzo niskimi cenami albo bardzo wysokiej jakoœci nieosišgalnej przy masówce.

 

W pierwszym przypadku PZO nie ma żadnych szans z Chińczykami ze względu na koszty siły roboczej, w drugim nie ma szans z czołówkš jak np Zeiss ze względu na zacofanie technologiczne (niestety). Sentyment i tradycja wiele nie pomoże.

 

Zauważcie, że na poczštku lat 90-ch lat temu Zeiss wycofał sie definitywnie z produkcji amatorskich teleskopów - za duża konkurencja. Trudno utrzymać cenę dostępnš nawet dla zamożnych miłoœników jeœli sprzedaje się pojedyncze egz. Santyment nie pomógł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wlasnie ok. 20 lat temu kiedy kupowalem obiektyw PZO 68/400 mm ta firma miala dla mnie duze znaczenie. Dzieki niej stalem sie wlascicielem dobrego obiektywu, potem wycowanego z produkcji. Mniej wiecej przez 15-20 lat ta firma skupiala sie moze na mikroskopach, i kto wie czym jeszcze. Dla astronoma niewielka to przydatnosc... O upadku PZO slyszalem juz dawno temu. Troche wiec jestem zdziwiony tym watkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave :shock: ja mam pełny portfel zmamówień i nie mogę wydolić z produkcją bo trafiam celnie w zapotrzebowanie rynku :lol::lol::lol:

 

Ps. Biegając na smyczy Micha pamiętaj że szczekasz na jego konto i tym samym ośmieszczasz się na swoje, pamietaj o tym Dawidzie, trochę więcej niezależności zrobi z Ciebie meżczyznę decydujacego samodzielnie o własnym życiu 8)

Potraktuj to życie jak Goliata z biblijnej przypowieści a zrozumiesz o czym piszę :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dave nie wiem czemu przy kazdej okazji atakujesz Janusza. To zaczyna sie robic troche chamskie z Twojej strony  :|

 

Mistshu każdy ma prawo do polemizowania - pamiętaj o tym! Jeśli DaVe jak uważasz, atakuje Janusza, widać ma po temu powody. Zresztą mam wrażenie, że kto jak kto, ale akurat Janusz obrońcy na pewno nie potrzebuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.