Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Ura    415

Bardzo fajna relacja :)

co do szlaków i opisów że 13 KM się idzie 5 godzin, to nie ma co na to patrzeć ja w Kornwalii w UK przeszedłem 40 km w takim czasie :) wiem że klimat chłodniejszy i fajnie się spaceruje ale na Fuertaventurze przeszedłem 13 km w jakieś 3 godziny może trochę mniej, po drodze co chwilę karmiąc te wiewiórki śmieszne skalne.

Można poszukać sobie hostelu - czyli wynajmujesz całkiem spory domek albo połowę za ułamek ceny hotelowej a tam może mieszkać i 6 osób, i 2 czy 4 cena jest ta sama niezależnie od ilości rezydentów :) ja ostatnio wynajmowałem od Niemki która osiedliła się na Kanarach więc językowo było bez problemu się dogadać z właścicielką domku.

ja przez moment miałem taki zakręt na wyspy że o mały włos nie kupiłem domku myśliwskiego na La Gomera - przy parku narodowym :) dość wysoko n.p.m.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282

Można poszukać sobie hostelu - czyli wynajmujesz całkiem spory domek albo połowę za ułamek ceny hotelowej a tam może mieszkać i 6 osób, i 2 czy 4 cena jest ta sama niezależnie od ilości rezydentów :) ja ostatnio wynajmowałem od Niemki która osiedliła się na Kanarach więc językowo było bez problemu się dogadać z właścicielką domku.

Wyszło nas 185 euro na osobę za 10 dni czyli 18,5 euro/dzień za hotel. Twierdzisz, że można znaleźć za ułamek tej ceny? ;)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ura    415

No ładnie to super cena widocznie na Teneryfie mocna konkurencja między hotelami jest, pewnie jest ich za dużo i muszą walczyć ceną :)

ale to dobrze dla was.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11282

To był apartament w hotelu wynajęty od prywatnej osoby ;)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ura    415

No to się wyjaśniło, po prostu czyjeś mieszkanko i dla tego taka fajna cena.

Najważniejsze że wyjazd udany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bajastro    1505

Zdzichu super relacja. Jak będziesz się wybierał następnym razem to daj znać, lubię łazić po górach :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60
Napisano (edytowane)

Chodzenie po górach spoko, ale w nocy chrapię. Mi to akurat mało przeszkadza bo wtedy śpię, ale jak ktoś nie zdążył usnąć przede mną ...to ma trochę mniej komfortową noc. :wacko::g:

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60

A żeby nie było to jeszcze (chyba jedyne) zdjęcie razem.

Oczywiście restauracja El Mirador :yes:

post-19663-0-20718900-1492061593_thumb.jpgpost-30783-0-40083000-1492044194_thumb.jpgpost-30783-0-98909000-1492043936_thumb.jpg

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1454

Zdzichu - to już nie jest chrapanie, to katastrofa :) - taki mały off top.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1454

Pierwsze spojrzenie na Teneryfę i szczyt Teide w trakcie podejścia do lądowania.

Moim celem było stanąć na szczycie, i to zrobiłem :)

IMG_2375.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60
Napisano (edytowane)

Reklama przewoźnika musi być :D

A odnośnie chrapania. Dziwne bo ja nic nie słyszałem, a spaliśmy w tym samym pokoju. A przynajmniej pierwszą noc bo potem się wyprowadziłeś :g: Tylko dlaczego? :icon_wink:

Edytowane przez zdzichu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1454

Dobrze, że łóżko było mobilne :) przynajmniej zawsze się wyspałem i miałem widok przez drzwi tarasowe na Gomerę :)

Co do reklamy, taki świat. Ale fotografując sprzęt astro też są tam logotypy producentów i nikt się nie oburza.

La Gomera o zachodzie Słońca poniżej.

IMG_3384.JPG

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alice    691

Komu zdarzyło się odwiedzić Teneryfę, ale i inne wyspy ten być może dostrzegł specyficzne obiekty architektury autorstwa Fernando Menisa (zam. na Teneryfie). Dane mi było tworzyć projekt konstrukcji sali na Jordankach w Toruniu, gdzie autorem architektury był Menis. On ma duży wpływ na budowle na Kanarach:

http://menis.es/

http://menis.es/multifunctional-concert-hall-jordanki/

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ineska    117
Napisano (edytowane)

KOSZTY

Bilet na samolot 1200 zł. Normalnie kosztuje 500-600 w obie strony, ale że wziąłem teleskop to potrzebowałem dodatkowy bagaż rejestrowy. Niestety linie WizzAir sobie za to odpowiednio liczą.

600 euro wydałem na miejscu. W tych 600 euro był apartament, wynajęcie auta, paliwo, wejście do Siam Parku, kolejka na Teide, wejście na szczyt (osobna opłata), jedzenie na mieście i zakupy w markecie, picie (nie tylko wody i soków)

Mówiąc inaczej całkowite koszty to 1200 zł + 600 euro za 11 dni pobytu

Zdzichu , wejście na szczyt Teide przecież jest darmowe, nie ma osobnej opłaty za rezerwację :) Wow, gdzie Ty wydałeś te 600 euro? Dziwię się bo my tyle we dwójkę nie wydaliśmy :)

Bardzo fajna relacja :)

co do szlaków i opisów że 13 KM się idzie 5 godzin, to nie ma co na to patrzeć ja w Kornwalii w UK przeszedłem 40 km w takim czasie :) wiem że klimat chłodniejszy i fajnie się spaceruje ale na Fuertaventurze przeszedłem 13 km w jakieś 3 godziny może trochę mniej, po drodze co chwilę karmiąc te wiewiórki śmieszne skalne.

Szlaki na Teneryfie są dużo bardziej wymagające ze względu na górzysty teren i wysokość nad poziomem oceanu, Fuerteventura jest płaska, a Kornwalia tym bardziej więc nie można ich porównywać z Teneryfą. Jeśli ktoś ma bardzo dobrą kondycję i jest zaprawiony w chodzeniu po górach to ok, można to zrobić w krótszym czasie, ale dla przeciętnego turysty to duże wyzwanie :)

Edytowane przez Ineska
  • Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1454

No powiedzmy wejście na szczyt 27 EUR (kolejka), Daniel załatwił wejściówki bo ilość zwiedzających jest limitowana.

Siam Park do 30 EUR, przy zakupie online 5 EUR jest na konsumpcję.

Auto 247 EUR/4 osoby = 61,75 EUR + paliwo 30 EUR/osobę (według rachunków).

Apartament - tak jak Daniel pisał 18,5 EUR/dobę x 10 = 185 EUR. Na ostatnią noc wzięliśmy normalny hotel (Daniel z Agą wylatywali o jeden dzień wcześniej) 99 EUR/dobę, czyli po 50 EUR/osobę.

Reszta to jedzenie - zakup prowiantu do samodzielnego przygotowania lub restauracje.

Jak na razie podane koszty to 384 EUR + 250 EUR za przelot w moim przypadku tj. razem 634 EUR. No i do tego jedzenie i picie :)

Patrząc na ceny w biurach podróży to jest naprawdę dobra cena, w której byliśmy mobilni i zwiedzaliśmy ile chcieliśmy, jechaliśmy kiedy chcieliśmy (kiedy ja chciałem :) )

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60
Napisano (edytowane)

Wow, gdzie Ty wydałeś te 600 euro? Dziwię się bo my tyle we dwójkę nie wydaliśmy :)

Koszty na osobę:

apartament - 180

wynajęcie auta - 60

paliwo - 30

Siam Park - 30

x 2 = 600

Przyjmując wersję, że jedzenie kosztuje nas 0, to używając matematyki dyskretnej, trochę mechaniki kwantowej, myślę że da się udowodnić (z dość dużą dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością) że wydaliście mniej niż 600 :P

Zdzichu , wejście na szczyt Teide przecież jest darmowe, nie ma osobnej opłaty za rezerwację

Nie wiedziałem, myślałem że to była ekstra opłata.

Niezależnie od tego co ile dokładnie kosztowało uważam, że było warto :yes:

Edytowane przez zdzichu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1454

Oczywiście było warto.

To nie czas i miejsce, aby obnażać na co kto wydał :)

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60
Napisano (edytowane)

Paether znalazł jeszcze jedną fotkę z wyjazdu.

Wiem, że to nie jest fotka "niebiańskich" obiektów, ale to jest naturalne zdjęcie pokazujące co widać gołym okiem. W Polsce takich nocy mamy kilka, może kilkanaście. A tam to jest na co dzień (a właściwie na co noc).

Po za tym koś, że znajomych zarzucił mi, że przecież pojechałem tam oglądać gwiazdy, a nie mam żadnej fotki gwiazd. Więc proszę bardzo.

A trochę z innej parafii. Ja na takich zdjęciach nie rozpoznaję gwiazdozbiorów. Po prostu się gubię w gąszczu gwiazd. Więc będę zobowiązany jak ktoś mi narysuje, albo powie co gdzie jest.

Światło na zdjęciu to przejeżdżające auto

post-30783-0-64980500-1494195439_thumb.jpg

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zdzichu    60
Napisano (edytowane)

OK. Już sobie znalazłem co gdzie jest. W centrum nad teleskopem Gwiazda Polrna. Po prawej na górze Wielki Wóz z kołami do góry (jedno koło poza kadrem) itd

Edytowane przez zdzichu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta