Skocz do zawartości

3 galaktyki -Smocze Trio


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Grzędziel napisał:

Z prawej NGC 5081

Hej

Te galaktyki są piękne! Jak dopalisz trochę klatek będzie super foto.

Co do tego spajka, to zastanawiam się od jakiej on może być gwiazdy, bo w pobliżu tej grupy galaktyk najjaśniejsza to Ed Asich (iota Draconis) ale ona ma tylko 3,25 mag.

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy :) to że spajki są jak spod linijki.

pk

 

ps: Piotrek tam masz małą literówkę to nie NGC5081 a NGC5981.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Jakie piękne! Tak opracowane zdjęcia uwielbiam. Jest łany opis obiektów i śliczna fotografia. To niezwykłe, że każdy z nich jest ustawiony pod różnym kątem, a NGC 5982 jaka jasna wewnątrz. To przez to, że to galaktyka aktywna? Zastanawia mnie co to jest za mglisty sinawy obiekt w prawym górnym rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Duser napisał:

Bardzo ladnie wyszło. 

Gratuluję zakupu Apo i z niecierpliwością czekam na pierwsze fotki. A jaki dokladnie kupiłeś? 

Nie ukrywam, że do zamiany Newtona na refraktor skłonił mnie fakt, że tacy zacni astrofotografowie jak Ty, Wessel, i Dziki dokonali ostatnio takich zakupów. O czymś to świadczy -warto czerpać wiedzę od najlepszych. Co do wyboru tuby to oczywiście poszedłem na pewien kompromis -cena, wielkość, jakość. Zależało mi na wielkości, mniejsze APO już mam, a do galaktyk większa średnica i ogniskowa są niezbędne. Po długich analizach zdjęć, również na naszym forum padło na TS APO 130 f7.

 

Muszę powiedzieć, że zachwyciły mnie prace niektórych naszych kolegów z forum fotografujących tą tubą, jak również inne zdjęcia znalezione w internecie. Oczywiście, że APO ze stajni TS to nie klasa premium i liczyłem się z tym, że może trafić się gorszy egzemplarz. Pierwsze wczorajsze wizualne testy (Jowisz, Księżyc, kilka ciasnych układów podwójnych) pokazały, że jest OK. Do setupu zakupiłem flattener/reduktor 0.79 z nadzieją na płaskie pole APS-C i dopuszczam zakup flattenera nie skracającego ogniskowej. Ale nim to nastąpi przetestuję tubę na wielkość ostrego pola bez dodatkowej korekcyjnej optyki, choć przyznam, że wielkich nadziei nie mam.

 

Teraz czekam na pogodę do testów fotograficznych, pierwsze długoczasowe zdjęcia dopiero za 2 tygodnie, po pełni.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.