Skocz do zawartości

Korekta koloru gwiazd


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

zaznacz gwiazdki albo tylko ich  obwódki (np. select->color range) a następnie pobaw sie "hue-saturation" i tam nasyceniem i  jasnością danego  koloru w tym wypadku czerwonego :)

1.jpg.a68db5d2f61763f0610ea348d9108c08.jpg

 

można też dodatkowo zmniejszyć nieco gwiazdki (na zaznaczonych gwiazdkach daj filtry->other->minimum)
2.jpg.025d39181489961c4a64544178466f52.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

odkopuję stary wątek, ponieważ mam zbliżony problem do opisywanego powyżej. W czasie dobrej kwietniowej i majowej pogody zebrałem materiał z kilku galaktyk i wszędzie mam to samo. Winowajcą jest zapewne filtr CLS. Ponadto zafarb mimo prób nie znika także z samych galaktyk.

 

Całą obróbkę staram się wykonywać w Pixinsight dlatego byłby niezmiernie wdzięczy za wskazówki do niego. Podchodziłem do tematu różnie - na liniowej wersji backgroud neutralization, a potem color calibration czy photometric calibration, od razu photometric calibration etc. Próbowałem już wykonywać kalibrację koloru, kalibrację fotometryczną i szereg innych (nawet myślałem potraktować oddzielnie gwiazdy skryptem HSV, a samej galaktyce dobrać kolor ręcznie) z maskami i bez. Coś robię nie tak u podstaw.

 

Poniżej screeny (chodzi o M 51 - , M81 & 82 są surowe, chociaż czerowny zafarb też jest wszędzie + paskudne rozjechanie koloru na gwiazdach, to inny problem):

01.thumb.png.92cac057d90dc257bcb7094bce7a2718.png

a tu po przesadnej saturacji tylko dla pokazaniu problemu:

02.thumb.png.82d04cc08c20cf8dead6a5d8b196dd6f.png

A to ogólny wygląd - całość ma taki czerwony zafarb:

03.thumb.png.5bf30606007502bb936a43e649a9abff.png

Mogę udostępnić stacki jak ktoś chce pokazać na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sebastianus napisał:

A najnowszy Canon dedykowany do astrophoto jeszcze aureolki w gratisie dodaje.

Tak. Canon EOS Ra. Czytałem o tym. Uvnnie jest podobnie przy Canon 1100d kod, ale co dziwne nie zawsze tak się robi.

Masz @Sebastianusjakąś radę na mój problem? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tuvoc napisał:

Tak. Canon EOS Ra. Czytałem o tym. Uvnnie jest podobnie przy Canon 1100d kod, ale co dziwne nie zawsze tak się robi.

Masz @Sebastianusjakąś radę na mój problem? Będę wdzięczny.

Cześć, mnie nie pytaj. Cieszę się jak mi cokolwiek wyjdzie ... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, chyba pozostaje tylko męczyć finalną wersję już w Photoshopie pod kątem samych gwiazdek. Nie znalazłem żadnej sensownej metody na ściąganie zafarbu z całości stacka, ani na sensowną reperację gwiazd w samym Pixinsight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.