Skocz do zawartości

Idzie wiosna - tryplet we Lwie


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie można bo bym dał dwa lajki: za super fotkę, (FOV -marzenie, wszystko ostre, hamburgerowy wąsik jak się masz) i za to, że się w końcu ruszyłeś pod niebo i wreszcie coś sfociłeś. Czekamy na więcej.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzędziel napisał:

Szkoda, że nie można bo bym dał dwa lajki: za super fotkę, (FOV -marzenie, wszystko ostre, hamburgerowy wąsik jak się masz) i za to, że się w końcu ruszyłeś pod niebo i wreszcie coś sfociłeś. Czekamy na więcej.

Janek potrzebował pomocy, a już się od wielu miesięcy do niego wybierałem, więc w końcu trzeba było :P Ale przyznaję - fajna sprawa.

PS. Przyznam Wam się do czegoś wstydliwego - to zdjęcie poskładałem w PixIsight (1 w historii). Sam nie wiem... dużo roboty, ale faktycznie efekt jest o 1 pkt lepszy niż w Maximie (ostrzej - porównywałem, dużo lepiej działają algorytmy rejekcji).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Jest też ogon przy M66 :)

Przez te CMOS-y dawno człek nie oglądał tak fajnego tła :mellow:

Ale że ASI1600 nie da się takiego zdjęcia zrobić? Nie sądzę, żeby to był problem. Tu bardziej bym stawiał na sam teleskop (10" f3,6 - o max sprawności luster).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

PS. Przyznam Wam się do czegoś wstydliwego - to zdjęcie poskładałem w PixIsight (1 w historii). Sam nie wiem... dużo roboty, ale faktycznie efekt jest o 1 pkt lepszy niż w Maximie (ostrzej - porównywałem, dużo lepiej działają algorytmy rejekcji).

Skoro Mistrz puścił oko do Pixa to pewnie warto się wreszcie przesiąść :)

2 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Ale że ASI1600 nie da się takiego zdjęcia zrobić? Nie sądzę, żeby to był problem. Tu bardziej bym stawiał na sam teleskop (10" f3,8 - o max sprawności luster).

Mimo wszystko uważam, że tło z poczciwego CeCeDeka ma TO COŚ w sobie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzędziel napisał:

Skoro Mistrz puścił oko do Pixa to pewnie warto się wreszcie przesiąść :)

Mimo wszystko uważam, że tło z poczciwego CeCeDeka ma TO COŚ w sobie.

A co będzie, jak kiedyś wrzucę zdjęcie z ASI1600 i napiszę, że to z 16803 - i się nie kapniecie? :P Mam chęć taki żarcik zrobić... :D

A co do Pixa, to bez wątpienia najbogatszy soft do obróbki astro, ale... filozofia i cały jego workflow to generalnie katastrofa. Jest ekstremalnie niewydajny w sensie tempa pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

A co będzie, jak kiedyś wrzucę zdjęcie z ASI1600 i napiszę, że to z 16803 - i się nie kapniecie? :P Mam chęć taki żarcik zrobić... :D

Ale czasy max po 60 sek :P Nie sztuka CMOSem trzaskać po 5 min i udawać CCD :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tayson napisał:

Wg mnie najgorsze w Pixie to brak masek edytowalnych myszka, jak w PS. 

No ale to trochę taka zaleta/cecha - tzn., że Pix ma być programatyczny, a nie kreatywny w sensie "handmade". 

Z drugiej strony bez Photoshopa bym tego zdjęcia nie obrobił, bo... nie miałem flatów, a w L nierównomierność oświetlenia jest znaczna przy 3" korektorze i KAF16803. Niby jest DynamicBackgroundExtracion w Pix, ale... wg mnie nie ma szans, żeby uzyskać taki efekt, jak na załączonym wyżej obrazku (wyeliminowane nawet syfy z matrycy/korektora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zmienił(a) tytuł na Idzie wiosna - tryplet we Lwie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.