Skocz do zawartości

Strona internetowa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów z forum odnośnie mojej strony internetowej związanej z moją pasją  astrofotografia. Otóż mam zablokowaną stronę przez jakiś spam. Jak dzwoniłem do usługodawcy prosząc o pomoc to otrzymałem odpowiedź , że nie świadczą takich usług dla klientów, mogą stronę odblokować dopiero jak zostaną usunięte zmodyfikowane pliki. Ja  zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na serwer dostał Ci się jakiś wirus i wprowadził zmiany w plikach albo przynajmniej pliku index.
Usługodawca niestety powiedział Ci prawdę. Świadczą hosting, ale nie świadczą usług programistycznych. To znaczy, że sam będziesz musiał wprowadzić zmiany w plikach. Niestety przyznam, że wygląda to dość niepokojąco. Jeśli coś Ci zmodyfikowało wszystkie pliki, a nie masz kopii u siebie, albo backupu na serwerze, to strona przepadła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy masz kopię strony u siebie na komputerze? Bo co jest w folderze backup na serwerze u usługodawcy nie wiadomo. 

Taką kopię powinieneś mieć. Za każdym razem, gdy wrzucasz coś na stronę powinieneś robić kopię. 

Wtedy, jeśli coś padnie/zawirusuje stronę, to możesz ją odtworzyć z ostatniego dobrego backupu. 

Wydaje mi się, że usługodawca powinien móc odtworzyć kopię strony, oni zwykle to robią backup'y co jakiś czas. Tylko pytanie, czy kopia, którą mają jest dobra, czy zawirusowana. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strona jest w PHP, to możliwe, że wirus został dopisany na początku pliku index.php. Sprawdź, czy masz jakiś fragment z tekstem "base64" - to częsta metoda ukrywania złośliwego kodu.

Możesz też podesłać mi index.php na priv'a. Duża część takich wirusów jest łatwa do usunięcia. Miałem takie ataki w przeszłości na serwis w Joomli.

 

Pzdr,
Gajowy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w ogóle kopi strony internetowej na swoim komputerze. Strona była robiona parę lat temu na Joomla 2.5 problem miałem jesienią podobny jak teraz ale prosiłem usługodawcę o pomoc to mi pomógł, a teraz już nie chce, gdybym może trafił na tego samego gościa to kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Antoni napisał:

Nie mam w ogóle kopi strony internetowej na swoim komputerze. Strona była robiona parę lat temu na Joomla 2.5 problem miałem jesienią podobny jak teraz ale prosiłem usługodawcę o pomoc to mi pomógł, a teraz już nie chce, gdybym może trafił na tego samego gościa to kto wie.

No czekaj, ale masz dostęp do strony, prawda? Do folderu, gdzie przechowywane są pliki? Np. przez FTP? Tam powinien siedzieć index.php. Siedzi?

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mogę ci doradzić, bo mialem taki sam przypadek - tylko regularna aktualizacja  i regularne backupy pozwalają spać spokojnie. Masz starą joomlę jak rozumiem i dlatego ktoś ci się włamał. Aktualizacje silnika w dużym stopniu zabezpieczaja przed atakami. Mój przypadek polegał na wysyłaniu maili ze strony - hosting zablokował stronę po wysłaniu 4000 maili.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj sobie plik na komputer i otwórz go. Np. za pomocą notatnika. Pewnie zobaczysz taki kod:

<html>
strona zablokowana
</html>

Czyli tyle zawiera plik index - czyli plik strony głównej.
Ściągnij również plik "backup". Jak mniemam będzie spakowany (RAR czy może ZIP). Wypakuj. Sprawdź ten sam plik, czyli 'index'. Jeśli zawiera dużo kodu, to jesteś uratowany. Teoretycznie, bo wirus mógł pododawać linie do kodu pliku index. Podmień go z tym na serwerze. To znaczy nadpisz plik index na serwerze przy pomocy pliku z backupu.
Jeśli natomiast w backupie plik index jest taki sam, to przykro mi to mówić, ale strona przepadła... a przynajmniej plik strony głównej. Może reszta jest nietknięta.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, zapytaj hosta czy mogą wgrać ci stronę z ostatniego backupu ktory sami robili. Jaką masz tam wersję joomla aktualnie?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.