Skocz do zawartości

Atlas osobliwych galaktyk - ARP193 (IC 883)


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Ewolucja astrofotografa :)

 

Messiery ! Dawać Messiery ! Szybko, szybko :D

Ale co tam Messiery, dawać NGCeki! Dawać Je!! Powoli, dokładnie, będzie wow.

Co ja NGCeki będę robił? Dawać UGCeki!! Ale pokaże foto na Forum!!! Będę robił je po kilka nocy jeden, nie kilka w jedną noc. Ambitnie !!!

Ale co to? Małe, ciemne, ówno widać :uhm:

Może jednak te piękne, wypełniające kadr, bogate w detal Messiery to nie jest taki głupi pomysł :uhm:

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2018 o 06:30, HAMAL napisał:

Ewolucja astrofotografa :)

Messiery ! Dawać Messiery ! Szybko, szybko :D

Ale co tam Messiery, dawać NGCeki! Dawać Je!! Powoli, dokładnie, będzie wow.

Co ja NGCeki będę robił? Dawać UGCeki!! Ale pokaże foto na Forum!!! Będę robił je po kilka nocy jeden, nie kilka w jedną noc. Ambitnie !!!

Ale co to? Małe, ciemne, ówno widać 

Może jednak te piękne, wypełniające kadr, bogate w detal Messiery to nie jest taki głupi pomysł 

Wiecie już teraz, co pisząc to co wyżej, miałem namyśli. Twierdzenie "i co będziesz focił takim zestawem, tych kilka jasnych Messierów ?!" nie koniecznie ma sens, bo te jasne Messiery mają nam jeszcze wiele do zaoferowania, trzeba jedynie po to sięgnąć :)

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega-ogniskowe to tylko jedna z dróg. Inną jest fotometria, jeszcze inną spektrometria. Każda daje konkretne możliwości "ponad" astrofotografie w paśmie od bliskiego IR po UV (w formie, jaką dopiero ostatnio ludzie przełamują). Wszystko to co osiągnąłem, zawdzięczam fotometrii (exoplanety, odkryte zmienne, wyniki w projektach rejestracji eruptywnych itd.), nie astrofotografii DS. To dla mnie odskocznia i tak ją traktuję. Palce mnie świerzbią do spektrometrii na nieco bardziej poważnie niż to co robiłem do tej pory. Podwozie już jest (MACH), sensor już jest (ML 3.2K). Spektrometru brak. Zanim podejmę bolesne decyzje, przypominam sobie jak się jeździ na rowerze łapiąc DSy oldschoolowymi metodami. Jest fajnie :)

 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.