Skocz do zawartości

Galaktyka Wir M51 (LRGB)


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz TS65Q ale widzę tu jakiś problem z optyką chyba , jakieś kańciaste te gwiazdy, no i takie plackowate(ogólnie dziwne te gwiazdy). W miniaturce galaktyka wygląda nawet spoko, ale po przybliżeniu jest na niej kolorowy szum, warto byłoby go zredukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy L-kę zbierałeś z filtrem Luminancji, czy na pusto, bezpośrednio kamera w teleskopie (bez filtra)? Jeżeli to Twoje początki, to uważam, że zdjęcie jest bardzo fajne - szczególnie udało Ci się ciekawie zbalansować kolor, a czasami nawet zaawansowani mają z tym problem. 

Do poprawy na pewno ostrość, płaszczyzna matrycy nie jest prostopadła do osi optyki (złączki, etc.). Im jesteś dalej od punktu ostrości, tym takie błędy się kumulują. Na pewno musisz więcej uwagi poświęcić na jej ustawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za zainteresowanie. Z ostrością był taki problem że przy zmianie temperatury już o 1st to co pisał Tayson się mnieniała. Akurat to zdjęcie i poprzednie czyli triplet w Lwie i parę innych tak właśnie robiłem, ustawiałem ostrość na początku  i sesja leciała. I to był błąd teraz już o tym wiem, że przy zmianie temp. o 1 st. trzeba robić korekty na dream focuserze. Sprawdzone maską.

37 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Czy L-kę zbierałeś z filtrem Luminancji, czy na pusto, bezpośrednio kamera w teleskopie (bez filtra)? Jeżeli to Twoje początki, to uważam, że zdjęcie jest bardzo fajne - szczególnie udało Ci się ciekawie zbalansować kolor, a czasami nawet zaawansowani mają z tym problem. 

Do poprawy na pewno ostrość, płaszczyzna matrycy nie jest prostopadła do osi optyki (złączki, etc.). Im jesteś dalej od punktu ostrości, tym takie błędy się kumulują. Na pewno musisz więcej uwagi poświęcić na jej ustawianie.

Sesję robiłem z filterm Luminancji. Posiadam koło filtrowe, ale myślę że mam problem z wyciągiem ponieważ jest to pierwszy który był dodawany do TS65Q. Zastanawiałem się nad tym aby go nie zmodyfikować dodając dodatkowe śruby pod taśmy teflonowe, tak aby były z trzech stron wyciągu, w rozstawie po 120stopni. Ewentualnie zastosować złaczkę regulowaną jaką posiada Pav1007 w swoim Edku.

Czy wyposażenie wyciągu w dodatkowe śruby to dobry pomysł, aby była lepsza osiowość?

 

Niestety jak się posiada Pixinsight 1.8 to z gwiazdkami można robić cuda na kiju, ja póki co jeszcze się nie dorobiłem.

Najważniejsze że astrofotografia sprawia mi ogromną przyjemność.

Złączka pomiędzy wyciągiem a kołem wykonana w Astrokraku na gwint (gruba solidna).

20180113_161832.jpg

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.