Skocz do zawartości

Video-wrażenia z Okularu Explore Scientific 15mm 70o


Rob-C

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wrażenia z testowania okularu Okular Explore Scientific 15mm 70o ,o którym ciężko coś konkretnego się dowiedzieć.A który jest ciekawym okularem .
Proszę o wyrozumiałość i przepraszam za wszelkie błędy ,przejęzyczenia i tym podobne sprawy:



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to przypomina recenzję przeróżnej maści sprzętów, których tysiące w necie. Kilka spraw. Nie wiadomo w jakiej części pola jest ostry, z jakim teleskopem i w jakich warunkach go testowano. Jakie obiekty były obserwowane.  Z jakimi innymi okularami był porównywany.   Generalnie taka marmolada :/

Podsumowując, fajnie, że masz zapał do testowania i opowiadania, ale na miłość boską nie rób tego tak  kompletnie nie fachowo.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaLe napisał:

Trochę mi to przypomina recenzję przeróżnej maści sprzętów, których tysiące w necie. Kilka spraw. Nie wiadomo w jakiej części pola jest ostry, z jakim teleskopem i w jakich warunkach go testowano. Jakie obiekty były obserwowane.  Z jakimi innymi okularami był porównywany.   Generalnie taka marmolada :/

Podsumowując, fajnie, że masz zapał do testowania i opowiadania, ale na miłość boską nie rób tego tak  kompletnie nie fachowo.

Był testowany Na Syncie 8  , sprawdza się w moich warunkach nocnych , mogę obserwować zarówno większe jak i mniejsze obiekty deep space .Masz racje nie sprecyzowałem dokładnie obiektów i być może nie powinien tego pomijać .ale w każdym teleskopie pokaże on inne obrazy w innej jakości .A wole nie być oskarżony że "mówiłeś iż widać dobrze duże i małe obiekty w dobrej jakości a w moim sw 150 jest inaczej "  dlatego uogólniłem sprawę . A określanie własnego typu nieba ma się nijak do typu nieba innych osób .Ale dodam że mam podmiejskie warunki nocnego nieba

Edytowane przez Rob-C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

publikując takie coś na forum astronomicznym, stwarzasz wrażenie, że możemy się czegoś dowiedzieć o tym okularze - mimo że wcale nie obiecujesz profesjonalnego testu a wręcz przeciwnie. niestety, odebrałem to jako mówienie o niczym.

o wiele lepszy był twój film "jak zacząć", tam widać że masz coś do przekazania, chcesz się z kimś podzielić tym co odkryłeś w astronomii. raczej idź w tę stronę a opisy sprzętów zostaw na później jak zgromadzisz więcej doświadczenia i będziesz mógł je porównać między sobą i wyciągać wnioski interesujące dla widzów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te filmiki, aczkolwiek oczekiwałoby się czegoś bardziej profesjonalnego, no i przede wszystkim bez pomyłek, niestety takie się tutaj wkradły... Ja wiem, że chcesz coś fajnego przekazać, ale samo chciejstwo nie wystarcza. Trzeba jeszcze postudiować temat.

 

Hamal pisał o tej muszli ocznej - też się zastanawiałem o co biega? Pewnie chodzi o ER - odległość źrenicy od soczewki okularu?

 

 

Mnie zaciekawiły te "brzegi soczewek powleczone wielowarstwowo"... Odszukałem ten tekst, na którym się chyba opierałeś (https://www.bresser.de/en/Astronomy/Accessories/Eyepieces/70-Series/EXPLORE-SCIENTIFIC-70-Eyepiece-15mm-1-25.html:

 

" Individually tuned, multi-layered coatings for maxim Lens edges and all internal metal surfaces are blackened to maximize image -contrast um light transmission "

 

Problem taki, że  jakiś chochlik przestawił im tekst i powinien on brzmieć tak:

 

Individually tuned, multi-layered coatings for maximum light transmission . Lens edges and all internal metal surfaces are blackened to maximize image -contrast.

Czyli:

"Specjalnie dobrane (tak bym to przetłumaczył), wielowarstwowe powłoki zapewniające maksymalną transmisje światła. Krawędzie soczewek i wszystkie wewnętrzne powierzchnie metalowe są zaczernione, aby zmaksymalizować kontrast obrazu."

 

Gdybyś trochę poczytał o tych "Multi Coatings" i o transmisji oraz wewnętrznych odblaskach, to byś wyłapał ten błąd na stronie internetowej, a tak wyszło trochę śmiesznie ;). Są bardzo profesjonalne strony w necie - trzeba trochę pogrzebać i poczytać - nie ma nic za darmo.

 

Niemniej pierwsze koty za płoty ;), w następnych filmikach  będzie lepiej...

 

Edytowane przez JSC
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.