Skocz do zawartości

M33 z DSLR


rambro

Rekomendowane odpowiedzi

MN190, 1000mm, Pentax K70 niemodyfikowany, ISO1600, 43 x 3 min. Łączny czas nieco ponad 2h.  Resize do 35%, ponieważ prowadzenie nie działało idealnie a większa skala niewiele wnosiła do detalu. Klatki zbierane w piątek 12.10.2018 z wykorzystaniem INDI+EKOS. Jak zwykle problem z kolorami tzn balans i filtr ir przeszkadza w wyciągnięciu czerwonych obszarów. Za wszelkie uwagi z góry dziękuje.

 

out_median_nbc_argb_mask_denoise.thumb.jpg.9af6ec1a62a829d5c3b2cc67e31c1761.jpg

 

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja 3. Nie wiem czy coś więcej da się wyciągnąć. Wrzucam stack https://drive.google.com/open?id=1_jKoXfuIk0kKq-izI0yNtOLYWGqLSDqX

(debayeryzacja w DSS super pixel, więc stack ma rozmiar 50% oryginalnych klatek, a nie 35% jak wersja wyżej).

 

Przydałyby się flaty, ale aparatu używam do dziennej fotografii, więc nie mogę zostawić w wyciągu a flatownicy nie mam, aby zrobić od razu po sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ten niebieski już lepszy, niestety mi też niebieski wychodzi :/  Bo ta galaktyka ma choć niebieskie ramiona. Ja zrobiłem ją tak 

Wiadomo to nie jest żadne referencyjne foto bo często przesadzam z kolorami , no ale mniej więcej tak powinna wyglądać.

 

Coś ze stackiem jest źle , może z materiałem, że wychodzi tylko niebieski, zawsze możesz pokazać to w BW. I spróbuj bardziej miękko to obrobić, nie wycinać tak tła i nie wyostrzać. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomocne inspiracje. Mimo prób nie idzie mi ta obróbka. Chyba muszę zmienić soft. Ostatecznie wyszło tak jak poniżej, ale nie jestem zadowolony:

 

Odnośnie MN190 to długa i ciężka tuba - waga około 15kg. Na Twój montaż IEQ45 na granicy nośności, ale raczej EQ6 byłby potrzebny. Co do płaskości pola to obsługuję maksymalnie APS-C, ale z winietą. Bez winiety do rozmiaru 4/3. Główne zalety to nie potrzeba korektora komy i nie ma spajków. Kolimacje robiłem ponad rok temu i pewnie przydałoby się poprawić. Z prowadzeniem też mam problemy bo skala z pixelem 3.91 to 0.81 arcsec, więc nie sugeruj się gwiazdkami ze zdjęcia.

 

m33_5.thumb.jpg.1a2027de0a5f574357d3d173b8cbf154.jpg

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.