Skocz do zawartości

Rebel


jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Przeglądałem ostatnio aukcje lustrzanek cyfrowych na Allegro i zastanowiły mnie teksty typu "aparat zakupiony w Polsce, nie w USA" albo "orginalny Canon, nie żaden Rebel".

1. W czym Rebele są gorsze?

2. Co oznacza "wersja KIT"?

3. I jeszcze jedno - czy warto kupić EOS 300D na Allegro?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Reklama dźwignia handlu i sprzedwacy prześcigają się w sloganach i opisach :lol:

Warto kupić jeśli cena jest dobra i jest to sprzęt z gwarancją na terenie Polski i fakturą WAT.

Rebel to amerykańska nazwa Canona 300D i poza nazwą niczym się od niego nie różni :salu:

Kit czyli zestaw z obiektywem, ładowarką, akumaulatorem, kabelkiem i instrukcją w jednym pudełku na starcie :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem REBEL = EOS a nie 300D

 

Np ja mam dwa CANONY. Jeden CANON 1000FN, drugi CANON REBEL. Są identyczne z jedną różnicą - REBEL nie ma wbudowanego flesza.

 

Przy poszczególnych modelach REBEL też są oznaczenia typów, przy najprostszym, tym co go mam - nie ma rozwinięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Cyngusie, jest dokładnie tak jak mówi Janusz. Pełna nazwa EOSa 300D wypuszczanego na rynek amerykański do EOS Digital Rebel (a na rynek japoński - Digital Kiss). Jedyna różnica to chyba nalepka u dołu korpusu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mam? Jest człon DIGITAL!

Na moim Canonie jest napis EOS REBEL. Bez DIGITAL, parametrami różnią się kolosalnie, wierz mi, nie tylko MATRYCĄ!

Wiem że są jeszcze REBEL-e z oznaczeniami cyfrowymi czy literowymi. Mam gdzieś w tym bałaganie na półce zestawienie paru, potem poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie mieszajcie cyfrowych aparatow z analogowymi. W analogach Rebeli bylo sporo. W cyfrze jest tylko jeden - Digital Rebel vel 300D vel Kiss Digital. To dokladnie ten sam aparat. Canon stosuje takie nazewnictwo, aby okreslac swoje rynki. Tak po prawdzie, to jest roznica miedzy 300D/DRebel a japonskim Kiss'em. Tam w zestawie jest lepszy obiektyw USM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym iż modele na rynek amerykański mogą być nawet ciut bardziej wytrzymałe ( lepsza kontrola jakości) -konsument i rynek o wiele bardziej wymagający.

Mogą ale nie muszą czego przykładem jest aparat MateuszaZ.

U mnie na szczęście nie było problemów z aparatem a mniej więcej miesiąc temu licznik już przekręciłem :mrgreen:

Co do allegro to tylko z odbiorem i testem osobiście na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc czy ktoś może w okolicy lutego-marca jedzie do USA i mógł by dla mnie kupić tam Rebela? Po ostatnim pobycie u Darka B (a to taka mała relacja z tego pobytu http://www.astromax.astrowww.pl/zak_zima_2..._2004_2005.htm) doszedłem do ostatecznego wniosku, że nie będę bawił się w etapy przejściowe typu Nikon CP 4500 czy Canon G5 a bo przecież już się pobawiłem kompaktem. Czas na coś na serio tym bardziej, że z lustrzanką rozstałem się w 2002 roku i już mi brakuje wymiennej optyki i tych innych zalet.

Jeśli więc będzie ktoś jechał lub znacie kogoś kto jedzie to dajcie znać bo przy teraźniejszym kursie dolara to Rebel coraz bardziej kusi.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.