Skocz do zawartości

Plamy Słoneczne a położenie planet


Rekomendowane odpowiedzi

Popieram.

Nie zamierzam Cie przekonywac. Sprawdzaj prognozy - ja mam podstawy naukowe tych zjawisk - jeszcze nie do konca opracowane.

 

Sprawdzę.

 

Czy wiesz co oznacza sformułowanie "podstawy naukowe"? Ja ich do tej pory w Twoich wywodach nie zauważyłem. A może ktoś inny zauważył?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - nie wszystko mogę wyjawić. Najpierw przygotuję publikację - chodzi o prawa autorskie. Jeśli byłbyś zainteresowany tematem czasem jestem w Przemyślu lub Jarosławiu mogłbym Ci naświetlić temat ale w skrócie. Ale nie wiem czy jako nauczyciel geografii masz dostateczne przygotowanie matematyczne i z zakresu fizyki - wymagana matematyka wyższa - (gradient siły).

A co do Twoich zainteresowań to jestem pod wrażeniem. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia zamieszczone w necie - ale chcę Ci powiedziec że najłatwiej się kogoś krytykuje. Najpierw trzeba wejsc w temat poznac chociaż troszkę a dopiero później krytykowac. Może jako nauczyciel masz to we krwi? Ja zajmuję sie już moja tematyką 7 lat i współpracuje min. z kilkoma osobami min. z Nowego Yorku, Meksyku i Brisbane. Powiedziałem ze jesli uważasz to za bzdury to nie czytaj.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - nie wszystko mogę wyjawić. Najpierw przygotuję publikację - chodzi o prawa autorskie. Jeśli byłbyś zainteresowany tematem czasem jestem w Przemyślu lub Jarosławiu mogłbym Ci naświetlić temat ale w skrócie. Ale nie wiem czy jako nauczyciel geografii masz dostateczne przygotowanie matematyczne i z zakresu fizyki - wymagana matematyka wyższa - (gradient siły).

A co do Twoich zainteresowań to jestem pod wrażeniem. Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia zamieszczone w necie - ale chcę Ci powiedziec że najłatwiej się kogoś krytykuje. Najpierw trzeba wejsc w temat poznac chociaż troszkę a dopiero później krytykowac. Może jako nauczyciel masz to we krwi? Ja zajmuję sie już moja tematyką 7 lat i współpracuje min. z kilkoma osobami min. z Nowego Yorku, Meksyku i Brisbane. Powiedziałem ze jesli uważasz to za bzdury to nie czytaj.

 

Pozdrowienia

 

Widzę, że poszperałeś w Internecie, aby dowiedzieć się z kim masz do czynienia :D . Jak widzisz ja nie mam nic do ukrycia.

Jeżeli chodzi o przygotowanie z nauk ścisłych to informuję, że ukończyłem w liceum klasę o profilu matematyczno-fizycznym, więc chyba nie jest aż tak źle.

A w Twoich wywodach brakuje mi właśnie wzorów na podstawie których podajesz daty wszelkich zdarzeń. Ale to zapewne jest tajemnica.

Wiem, że łatwo się krytykuje. Ale jak często to czynię? Chyba pierwszy raz tak obszernie. A dlaczego? Bo uważam, że to co tu pokazujesz to pseudonauka, a nie nauka.

 

Teraz już nie tyle czytam, co ustosunkowuje się do Twoich odpowiedzi.

 

Postaraj się udowodnić swoje hipotezy. Ja ponieważ uważam, że są błędne będę starał się to wykazać.

 

I jeszcze jedno. Gdyby poruszane tu tematy pojawiły się w dziale "Granice nauki" nie miałbym żadnych zastrzeżeń.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moze rzeczywisciemasz jakies podstawy. Boisz sie konkurencji??????

Ze ten temat czyta wiecej ludzi??/

Twoj tez jest bardzo ciekawy. A co do liczb to słusznie zauwazyłeś ze nie podaje ale jak sie spotkamy to moze cos Ci zdradze skoro masz jako takie przygotowanie matematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moze rzeczywisciemasz jakies podstawy. Boisz sie konkurencji??????

Ze ten temat czyta wiecej ludzi??/

Twoj tez jest bardzo ciekawy. A co do liczb to słusznie zauwazyłeś ze nie podaje ale jak sie spotkamy to moze cos Ci zdradze skoro masz jako takie przygotowanie matematyczne.

 

Jakiej konkurencji?

 

Większość na pewno nie będzie czytać, bo nie mają czasu na coś takiego. A dla mnie to rozrywka w pochmurny dzień.

 

Jeżeli mnie możesz zdradzić te liczby i wzory, to dlaczego ukrywasz je przed innymi. Boisz się konkurencji?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej konkurencji?

 

Większość na pewno nie będzie czytać, bo nie mają czasu na coś takiego. A dla mnie to rozrywka w pochmurny dzień.

 

Jeżeli mnie możesz zdradzić te liczby i wzory, to dlaczego ukrywasz je przed innymi. Boisz się konkurencji?

 

Robert

 

Moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczałem, że jak zabraknie Ci argumentów, to zejdziesz do takiego poziomu odpowiedzi.

Cóż, jeżeli brakuje Ci słów na poparcie swoich teorii.

 

Dane na temat wulkanów widziałem i nie zobaczyłem tam nic nadzwyczajnego. Gdyby coś takiego się wydarzyło, to głośno by o tym było w mediach.

 

Ale Ty nie dopuszczasz do siebie tego co mówią (piszą) inni. Czy Ty naprawdę nie widzisz jaki jest ton odpowiedzi na Twoje posty.

 

Twoich wielkich odkryć nie rozumiem nie tylko ja. Widocznie większość z nas nie dorosła do Twojego poziomu wiedzy.

 

:helo::helo::helo:

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.volcanolive.com/volcanolive.html

 

a na temat wulkanów też proszę wszystkich o sprawdzenie aktywnosci najpierw w dniach 8-10 a teraz w okolicach 19-24

 

Są ludzie dla których białe nie jest białe ale chociaz pokazuje im sie kolor biały twierdzą ze jest czarny.

hehehe :helo:

 

Pozdrowka Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze a propos rzekomej wzmożonej aktywności wulkanów. Z cytowanych wcześniej: wulkany w Gwatemali wybuchaja bardzo często i jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych tego kraju; Kilauea na Hawajach od niepamiętnych czasów jest w stanie niemal permanentnej erupcji. Wybuch Cumbra Vieja na Kanarach może spowodować apokaliptyczne tsunami na Atlantyku, ale równie dobrze może to się zdarzyć wkrótce, jak i za milion lat. Ale jaki to ma związek z plamami na Słońcu - niestety się nie dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/TYPE/phenom2.html

 

Robert - skoryguj swoje dane a program wyrzuć do kosza.

Proszę sprawdz sobie dane z NASA

 

Pozdrowienia :D

 

A czemu mam korygować? Przecież są niemal w 100% zbieżne z tymi danymi, które są pod tym linkiem.

 

Proszę: moje dane / dane NASA

 

10.01.2001 - 357 131 / 357 132 km

7.02.2001 - 356 853 / 356 853

19.08.2001 - 357 161 / 357 159

27.02.2002 - 356 902 / 356 898

28.03.2002 - 357 013 / 357 012

6.10.2002 - 356 923 / 356 920

17.04.2003 - 357 156 / 357 158

23.11.2003 - 356 811 / 356 812

3.06.2004 - 357 250 / 357 249

 

Maksymalna różnica 4 km, średnia różnica 1 km. Czyli wszystko w porządku. To dane obliczone programem Guide 7. Jeżeli nie wiesz jakie są jego możliwości, to Twoja strata.

 

Widzisz, chciałeś udowodnić, że się mylę, a to Ty się pomyliłeś.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Radek Grochowski też się myli? Czy Darek_B też się myli?

 

Ponieważ ja mylę się cały czas, czy jedyną nieomylną osobą jesteś Ty?

 

Oj, chyba rzeczywiście pora zakończyć tę dyskusję. Zobaczymy jak sprawdzą się Twoje prognozy?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że w tym watku (i drugim, podobnym) andrzej43-- pisze, i sam sobie odpowiada? I wtedy jest zadowolony - nikt negatywnie nie komentuje. A gdy tylko ktoś próbuje z nim nawiązać dyskusję i prosi o jakiekolwiek szczegóły, to zaraz słyszę "konkurencja/wróg nie śpi", "brak ci przygotowania matematycznego" czy "przydało by ci się :Boink: ".

Tragedia.

 

Brakuje mi opcji "ignoruj wątek" która była poprzednio. A tak, co nie klikam "pokaż nowe posty" to mi pokazuje wątki o aktywnosci plam słonecznych. To jest bardzo ciekawe (badanie aktywności Słońca), ale na stronie TOS, czy w wątkach obserwacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Radek Grochowski też się myli? Czy Darek_B też się myli?

 

Ponieważ ja mylę się cały czas, czy jedyną nieomylną osobą jesteś Ty?

 

Oj, chyba rzeczywiście pora zakończyć tę dyskusję. Zobaczymy jak sprawdzą się Twoje prognozy?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ludzi nieomylnych - kazdy moze sie mylic - masz racje. A co do dyskusji to jak najardziej krytyka jest potrzebna ale krytyka rzeczowa. A co do danych które przesłałeś to sa one ciekawe i dla perygeum rzeczywiście jak piszesz jest zbieznosc a jak sprawa wyglada z apogeum?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Koleżanka wyzej ma rację że ten watek zamienił sie z dyskusji nt. Plam Słonecznych na wątek dyskusji o działywaniach kosmosu np. na tangens kata wzrostu marchewki.

Więc dyskutujmy tutaj na temat aktywności Słońca tak jak w temacie a nie na tematy zbieżne jesli chodzi o przyczyny fizycze ale jednak odmienne jęsli chodzi o zjawisko.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, przeczytaj uważnie post Bielacka. Ja się dostosowuję. Nie chcę męczyć innych, tym bardziej, że uważam, że to nie miejsce na to.

 

Robert

 

P.S. Bielack nie jest koleżanką.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pomiędzy 9 luty a 12 luty spodziewam sie silniejszych wybuchow na Sloncu (co najmniej klasy C)  i wystapienia burz magnetycznych.

 

Wszystko się potwierdza mysle ze Kindeks moze wnieść 6 a byc moze nawet 7 a wiec na połnocy Polski powinna byc za ok 2-4 dni widoczna zorza. W tej chwili rozbłysk jest klasy B3 ale juz wkrotce moze być klasy C7 a moze nawet M.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.