Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! Właśnie dzisiaj było planowane spotkanie grupy śląskiej. Niestety chyba pogoda nie dopisze i nic z tego nie wyjdzie. Jeśli chcesz mieć kontakt z osobami ze Śląska zainteresowanymi astronomią zaglądaj tutaj- http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=47 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Witaj w gronie męczenników spod żółtej planety!

Uniwersała masz na widełkach azymutalnych? Zobaczysz jaka fajność tkwi w montażu niemieckim (jak się już uda wytaszczyć toto z bagażnika na pole i nie dostać od tych wszystkich przeciwwag urazu kręgosłupa, w końcu popularna nazwa PARALITYK skądś się bierze!). :)

Mam paralityka, ciężar to w tym przypadku nie taki wielki problem jak mikroruchy! To jest dopiero cudo techniki, chyba niewiele osób zna taki ból że mikroruchy się kończą :blink: i trzeba to wszystko na nowo rozkrcać...

Dzieki za miłe przyjęcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

chyba niewiele osób zna taki ból że mikroruchy się kończą  :blink:  i trzeba to wszystko na nowo rozkrcać...

...

 

witaj,

o mógłbyś się zdziwić :lol:

już na szczęście nie teraz, ale kiedyś to był jedyny, taki rodzaj montażu, dostępnego za ludzkie pieniądze, w naszym kraju :szczerbaty:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

o mógłbyś się zdziwić  :lol:

już na szczęście nie teraz, ale kiedyś to był jedyny, taki rodzaj montażu, dostępnego za ludzkie pieniądze, w naszym kraju  :szczerbaty:

pozdrowienia

Pewnie masz rację, jak kupowałem ten sprzęt jakieś 8 lat temu to był mój szczyt marzeń i chociaż dzisiaj zdecydowanie mnie nie satysfakcjonuje to mam nawet do niego pewien sentyment. To z nim stawiałem pierwsze kroki w astro.... :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

lat mam 19, astronomia sie interesuje od wczesnej podstawowki. od dawna mam lornetke Berkut 8x40, ktora mi wiele juz pokazala. aktualnie planuje zakup jakiegos niewielkiego teleskopu (oscyluje wokol zakupu jakiejs 114tki) i z tego tez powodu czytam to forum od jakiegos miesiaca. dowiedzialem sie wiele cennych rzeczy, niestety wyboru teleskopu musze dokonac sam, bo co czlowiek to opinia. mam jednak nadzieje, ze spedze na tym forum troche czasu i bede mogl sie dzielic uwagami/obserwacjami/doswiadczeniami ze wszystkimi wspoluzytkownikami.

 

czy jest tu juz jakis muzyk? czy moze jestem pierwszym przedstawicielem tej odmiany astroamatora?

 

aha, jestem ze skierniewic (pomiedzy lodzia a wawa) i nie znalazlem ani jednej osoby z mojej okolicy zainteresowanej w temacie astro. moze ktos kogos zna albo jest z tej okolicy?

 

tyle o mnie. do zobaczenia na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :Beer:

 

Ja siebie muzykiem nazwać nie mogę, gdyż uważam, że to słowo musi być oznaką człowieka, który na to zasługuje, człowieka który nie tylko potrafi grać, ale ma pojęcie o tym co robi. Zależy też, co dana osoba rozumie przez słowo muzyk. Ale trochę gram na gitarze.

 

:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez muzyka to raczej rozumiem juz jednak osobe, ktora ma cos wspolnego ze szkola muzyczna i mysli o akademii muzycznej (choc nie koniecznie). nie chce sie tu wozic, bo jestem zaledwie uczniem szkoly muzycznej drugiego stopnia, ale akdemia muzyczna pociaga mnie bardzo, niestety jeszcze conajmniej z rok poczekam zanim gdzies wystartuje, tymczasem zlozylem papiery na... WAT. zobaczymy co bedzie.

gram na klarnecie (dodatkowo saksofon) no i jak wszyscy w szkolach muzycznych przymusowo na fortepianie. moze i muzykiem zawodowcem jeszcze nie jestem, ale chyba dzieki mojemu nickowi bede troche rozpoznawalny.

 

dzieki za serdeczne przyjecie. pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drugi stopień to już nieźle. No i trzy instrumenty. Aczkolwiek uważam, że nie trzeba kończyć szkoły muzycznej, aby zostać muzykiem. :D

Wielu jest samouków, a za to jak wspaniałymi muzykami są.

A jakiej firmy Bistii masz gitare? Ja Emp. :Beer:

Edytowane przez Sibo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A ja jestem... ŚPIEWAK!

Nie-zawodowiec ale z PAPIERAMI!

:banan:

 

Piszesz że grasz na klarnecie (w pierwszej kolejności) ale na fotce? Słowo daję, że jakiś niewyraźny ten instrument. SAX sopran to nie jest ani alt. Ani też klarnet.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotce gram wlasnie na alcie, tylko ujecie z przodu powoduje ze sam bym tego instrumentu nie rozpoznal :lol: a na klarnecie naprawde gram w pierwszej kolejnosci, i wlasnie teraz sie oderwalem od cwiczenia zeby napisac post na forum i zapytac szacownego grona czy zakup teleskopu, ktory sobie zamysliwam jest ok. mialem napisac o tym w dziale ze sprzetem, ale moze juz tu mi ktos odpowie (troche poczytalem juz forum i wiem np ze takich jak cygnus sluchac trzeba bo wiedza)

 

mysle na kupnem:

skywatcher 114/900 na EQ2 + moze naped w jednej osi (razem za wszystko jakies 800 zeta na astroshop.biz)

potem do tego jeszcze t-adapter i pierscien 42mm, zebym mogl sie zenitem pobawic w robienie foto (jakies 170 zeta w DO)

 

co o tym sadzicie? wiem, ze zawsze moge dolozyc pare stowek i kupic cos lepszego, ale zalozmy ze to jest wlasnie dolozenie paru stowek. chcialem po prostu zdobyc doswiadczenia troche, wiem ze statyw EQ2 w tej syntcie nie jest super extra, ale moze wystarczy zeby dolaczyc do niego to prowadzenie i powojowac z fotografia? od tego zestawu po prostu oczekuje ze wiele sie naucze i troche poogladam, warunki ciemne mam dosyc niedaleko skierniewic i na razie nie planuje kupno lepszego teleskopu (student jestem).

 

Wielu jest samouków, a za to jak wspaniałymi muzykami są.

 

pojawia sie definicja pojecia muzyk. grac na instrumencie to sie zawsze mozna nauczyc siedzac w domu w szafie, a szkola muzyczna sklada sie tez z takich przedmiotow jak: ksztalcenie sluchu, harmonia, historia muzyki, orkiestra, zespol kameralny, formy muzyczne, chor. nie chce mowic ze jestem lepszy, pytanie tylko kogo nazwiemy muzykiem, kogoe muzykantem, a kogo chalturnikiem? zreszta niewazne, grajmy wszyscy na czym lubimy i co nam i innym radosc przynosi.

 

cygnus, a jakim spiewakiem jestes konkretnie? ja teoretycznie tez jestem spiewak, ale dopiero po polowie promila :banan::Beer:

 

dzieki za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cygnus, a jakim spiewakiem jestes konkretnie? ja teoretycznie tez jestem spiewak, ale dopiero po polowie promila  :banan:  :Beer:

Hi hi

Śpiewakiem BEZPRZYMIOTNIKOWYM, to moje nazwisko! :ha:

 

Na fotce ten ALT wyglądał jak SOPRAN z lekko zgiętym ustnikiem! Myślałem, że może jest po naprawie blacharskiej! :Boink:

 

 

Zapomnij o fotografowaniu w ognisku głównym za pomocą EQ2.

Mógłbyś najwyżej jakieś piggyback kombinować i fotografować niezbyt długą ogniskową!

Napęd do EQ2 może posłużyć do zwiększenia komfortu obserwacji wizualnych.

Do astrofoto fanatycy kombinują różne domorosłe montaże.

 

Albo kupują - coś za 1500 $ (np. LOSMANDY GM8) i mają wszystko gotowiutkie, patrz wątek PIERWSZE TESTY GM-8.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów astronomii ,

 

mam 24 lata , wkrotce koncze studia na kierunku ZUPELNIE nie zwiazanym z tematyka forum ( prawo ) i postanowilem zainteresowac sie tym na co dotad nie mialem czasu.

Mam nadzieje ze z biegiem czasu bede mogl cos wniesc do rozwoju i funkcjonowania forum , a na razie zamierzam czerpac z waszej wiedzy i doswiadczen. :)

 

Jakis czas temu stwierdzilem ze ludzie w ogole nie patrza do gory ( chyba chronia w ten sposob miesnie karku albo co , sam nie wiem :D ) skupiajac sie tylko na szarej codziennosci dlatego fajnie ze istnieje grupa ludzi ktorzy podzielaja nietuzinkowe zainteresowanie jakim jest astronomia. Wprawdzie na razie nie mam nawet lornetki aby moc obserwowac niebo ale licze na to ze wkrotce sie to zmieni i dzieki forum rozpoczne przygode z astronomia :)

 

pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn w ogole EQ2 sie nie nadaje to prowadzenia aparatu w ognisku? nie ma nawet szans na wlasnorecznie poprawienie montazu aby utrzymal aparat? bo ja myslalem ze moge sie tez pobawic takim zestawem do fotografii naziemnej (przyroda, sasiadki etc.) czyli krotkich czasow naswietlania, tylko ze wtedy mozna juz spokojnie zastowac montaz PKP, o ktorym gdzies tu na forum slyszalem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum,

mam nadzieję, że Ci się tu spodoba i dość szybko wybierzesz jakiś sprzęt, odpowiedni dla siebie, do obserwacji nieba.

Bo i owszem, samymi oczyma można w niebo popatrzeć, ale te najpiękniejsze zakamarki, niebo odsłania dopiero, pod wpływem uzbrojenia :D oka, w coś bardziej wnikliwego; lornetki, teleskopu

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Napisz skąd jesteś - może "wchłonie" cię jakaś "grupa lokalna" :Beer:

Trafiłeś w dobre miejsce, pamiętaj aby przed zakupem czegokolwiek dokładnie wszystko przemyśleś i kożystaj dużo z opcji "szukaj" a napewno będziesz zadowolony. Osobiście poradziłbym Ci przeczytać kilka książek o astronomii na początek i poobserwować niebo bez żadnego uzbrojenia. Sam jeszcze nie przeszedłem całego (rocznego) cyklu - i to odkrywanie coraz to nowych gwiazdozbiorów z tygodnia na tydzień jest fascynujące - jednocześnie tęsknię już do zimowych rarytasków od których zaczynałem (Orion - cudo!!!)

 

Pozdrawiam, Piort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cieple przywitanie ,

 

jestem z Lodzi , wiec z grupa lokalna forumowa moze byc problem bo z tego co widzialem nie ma zbyt duzego ruchu na podforum "Lodz" lokalnych grup.

Ale kto wie moze sie uda to zmienic :) Na poczatek planuje wizyte w PTMA w Lodzi moze zainspiruje mnie to w jakims stopniu.

 

Co smieszne znalazlem strone Astromaxa (http://www.astromax.prv.pl ) ktory z tego co opisuje na stronie mieszka jakies 5 minut ode mnie :D Wiec moze jest szansa na jakies piwko , zaznajomienie sie i ciekawa rozmowe z kims obeznanym w astronomii.

 

Aha protestuje tez przed wyzywaniem mnie od egzotycznego ptactwa :) Poki co jestem studentem z idealami :D Poza tym stricte rozumiana papugą raczej nie zostane chcialbym czegos wiecej ( przede wszystkim spokojnego snu w nocy :) )

 

Piort - dziekuje za rade - zrobie dokladnie tak jak piszesz i rozeznam sie najpierw bardzo odpowiednio zanim przystapie do zakupu czegokolwiek ( a zaczne zapewne od lornetki ). Przyznam ze jestem zaskoczony rozmiarem tematyki astro w sieci - stron i materialow jest mnostwo - ile to czlowiek traci nawet o tym nie wiedzac ...

Zaczne tez od lektury ksiazkowej - przeszukam pod tym katem forum - moze jest jakis spis wartych pozycji od ktorych moznaby zaczac.

 

jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez Siewierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A ja jestem... ŚPIEWAK!

Nie-zawodowiec ale z PAPIERAMI!

:banan:

 

 

Za moje interpretacje hitow tez mi papiery proponowano-tele ze zolte :banan:

Jednak ja dalej sadze ze ladnie spiewam,ale otacza mnie bezguscie....

Teraz spiewam tylko skrycie,bo narazona jestem na przemoc postronnych sluchaczy bez poczucia piekna.

Leon-muzyk do tego klarnecista!!!Z nieba spadles tu...moze na jakims zlocie docenisz moj spiew :Beer:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.