Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Refraktor kupiony w delta optical http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...cf82a8f67352a69

A mieszkam na junikowie blisko lasku marcelińskiego więc łuna miejska nie jest taka straszna.

 

No tak, ale to niestety wciaz miasto.

Mieszkasz nawet dosc blisko mnie.

 

Zapraszam Cie na wspolne obserwacje z Astronocami do Jezior.

Tam jest ciemno, a byloby jeszcze ciemniej, gdyby nie jedna lampa sodowa :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam.

Ja też tylko sąsiadki mogę oglądać, bo pogody - zero :burza::burza:

A ja mieszkam "pod miastem" czyli na wsi, widoczne okno sasiadów jest ok. 2 km stąd. Ponadto teleskop w ogrodzie. I po co sie studzi, jak chmury latają? Tylko zardzewieje :angry: Dobrze, że internet działa, choc to sobota ( z reguły w soboty pada - internet, nie deszcz).

Zauważyłem, że najlepsza pogoda jest jak jest impreza rodzinna, z dzieckiem trzeba do szpitala, lub z pracy wyjazd na parę dni. Niebo - żyleta.

 

Pozdrowienia, w końcu będzie pogoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

Jestem Nowym obserwatorem nieba i pragnę tę pasję pogłębiać razem 9 letnim z synem.

Nie mam żadnych dokonań na swoim koncie ale pragnę zaszczepić tę specyficzną pasje w synu.

Pozdrawiam

 

 

A w jaki sposób chciałbyś to w nim zaszczepić?

Masz lornetkę, teleskop? Czytałeś jakieś książki na ten temat?

Napisz coś więcej. Po to tu jesteśmy by pomagać rozwijać nasze pasje.

 

Może zabierz go na początek do planetarium na jakiś pokaz?

A może któryś z grupowiczów blisko mieszka i mógłby udostępnić swój sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam miłosników astronomi z woj. podlaskiego ( omoim rodzinnym mieście nie wspomne, bo nikogo nie znajde <_< ). Jeśli jesteś nim lub znaszkogoś takiego daj znać !!!

Cześć! Niech Ci AstroHobby lekkim będzie!

Jak nie wspomnisz to nie znajdziesz, nawet gdyby Twój sąsiad tu pisywał!~

 

Miłek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhhh...grzel

W jaki sposób , to dobre pytanie i mogę na nie odpowiedzieć.

Otóż sam mam nie wiele czasu jak większość z was[ mowa tu o ludziach którzy pracują i są tak jak ja koło 30 roku życia] jestem pochłonięty sprawami ziemskimi i dysponuje bardzo ograniczonym czasem na pogłębianie jakiegokolwiek ze swoich zainteresowań-pasji.

Dlatego zapisałem się to tego forum, myśląc że przy życzliwości niektórych z was[w co wieże] uda się przekazać w syntetyczny sposób minimum wiedzy o astronomii, sprzęcie..sam mam niewiele czasu i z stąd brak czasu przewertowania kolejnej książki [ale tu myślę poważnie o książce NIEBO NA WEEKEND ]. Po prostu chciałem w tej dobie głupawych bajek mało interesujących zajęć dodatkowych znaleźć alternatywę dla swojego syna... zamiast jakiś tam Tazo czy Pokemonow niech zacznie kolekcjonować...gwiazdy..komety..mgławice.. porostu wiem pomimo młodego wieku że życie jest zbyt krótkie aby zaśmiecać je nic nie wnoszącymi w dalszy rozwój informacjami..

Kupiłem synowi plakat ] http://plakaty.pl/?item=plakat&id=734&back...new_opt=,autor= [ z wszystkimi fazami księżyca oraz Barlowa 2x. Pragnę aby na początek ”pozbierał” wszystkie ważniejsze kratery i miejsca i potrafił je zaznaczyć i nazwać – zresztą ja też;-) to na początek...dalej zobaczymy czy mi się udało zaszczepić to ziarenko czy nie. Nie mam samochodu wiec ciężko mi na wyprawy poza miasto tam gdzie jest smoliste niebo;-).chciałem połączyć to z kolejnym moim zainteresowaniem fotografią ale tu też zostałem sprowadzony na ziemie przez rzeczywistość i małe są szanse aby to można było połączyć. Mieszkamy koło Katowic... i to tyle

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki pomysł się sprawdzi:

Kup filtr słoneczny i zacznijcie od oobserwacji słońca. Niech dziecko zacznie rysować układ plam na słońcu. Niech zauważy zmiany jakie zachodzą. w układzie plam.

Albo zmiany faz wenus.

Z każdym dniem lepiej widać jowisza - niech obserwuje zmiany położenia jego księżyców.

Na pewno w pewnym momencie "wkęci się".

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poprzednio na tym forum miałem nicka Napi prade mówiąc strsznei mi on nie pasował

teraz zmieniłem se na Arcio gdyż tak na mnie mówią a Napi sam se wymyśliłem :/ :D

prosze o usunięcie mojego poprzedniego profilu bo już go niebęde uzywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Jestem nowy . Astronomią zajmuje się od dziecka . Mam 39 lat. Mieszkam w Nakle n.Notecia od 2 lat, wczesniej mieszkałem w Koninie . Moje początki były takie - książki juz czytałem w szkole podstawowej, póżniej pierwsza moja luneta, którą zrobiłem ze szkieł do okularów,(zakupiłem po długich negocjacjach w sklepie optycznym LATA OKOŁO 75) , oczywiście wystąpiły aberacje Wszystkie jakie mozliwe. I znów - Ksiązki by, uwolnić lunete od wad. Dzisiaj bardzo lubie naprawiać, przerabiać lunety, lornetki i teleskopy. Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem nowy na forum ale astronomią interesuję sie od paru lat. Ostatnio postanowiłem zrobić krok naprzód i zdecydowałem kupic pierwszy teleskop. Chyba wybiorę Firstscopa 114/900. Ciekaw jestem jaka jest opinia baardziej doświadczonych obserwatorów na temat tego sprzetu. Do tej pory troche patrzyłem w niebo przez lornetke oraz przez pożyczony od kumpla chiński teleskop ( taki jak na allegro mozna kupic na 100 zl :) ) wiec moje doswiadczenie jest bardzo male.

Jesli chodzi o forum to widzę, że jest to doskonałe miejsce dla zainteresowanych tematem a aktywność członków robi wrażenie. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz kupic teleskop nie czyń tego na allegro.

 

Ze swojej strony proponuje coś takiego:

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=345

 

Może nie jest to szczyt marzeń ale na początek powinien cię zadowolić.

Wyciąg okularowy 2" (plus) - przy późniejszej rozbudowie teleskopu docenisz jego rozmiar

oraz przy astrografii,

kilka okularów na poćzątek (plus) - uzyskasz powiększenia 40x 66x i 100x,

soczewka Barlowa 2x (jaka by niebyła plus) - podwoi twoje powiększenia 80x 132x 200x,

zwierciadlo 13 cm (plus) - powinieneś dostrzeć różne szczegóły na planetach

montaż - nie znam, nie wypowiadam się

 

Jeśli się mylę w wywodach, proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.