Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Całkiem nie chcący napotkałem się na wasze forum, poprzez wyszukiwanie w googlach rzeczy związanych z moim hobby. Astronomią zajmuję sie od 3 lat i jak zapewne wielu z was, uwielbiam spędzać przed sprzętem wiele godzin. Jest to mój pierwszy post na tym forum i napewno nie ostatni. Czekam na miłe odpowiedzi i zapraszam do wspólnej dyskusji na moim pierwszym wątku.

Pozdrawiam mkib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło.

Hmmm, szuu, ciężko będzie streścić 3 lata w 5 minut jakbym miał czas do jutra to z przyjemnością. Ale w bardzo dużym skrócie: wiele obserwacji + wiele godzin przed sprzętem + kupno nowych " wynalazków" = 3 lata. A Ty szuu, ile lat spędziłeś z astronomią?

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na nowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mkib!

Ja w sumie tez jestem na Forum od niedawna, również lubię wielogodzinne przygody z teleskopem.

Astronomią interesuję się od dziecka, ale nigdy wcześniej nie miałem sprzętu do obserwacji. Uwielbiałem po prostu zadrzeć głowę do góry i "odlecieć" :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, szuu, ciężko będzie streścić 3 lata w 5 minut jakbym miał czas do jutra to z przyjemnością.

 

spoko, może być na raty :)

 

Ale w bardzo dużym skrócie: wiele obserwacji + wiele godzin przed sprzętem + kupno nowych " wynalazków" = 3 lata. A Ty szuu, ile lat spędziłeś z astronomią?

 

a ja nie mam dużo do opowiadania bo dopiero od dwóch miesięcy używam teleskopu - fajna zabawa.

wcześniej prowadziłem tylko obserwacje w stellarium :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!!!!

 

Czytam to forum już kilka ładnych tygodni i nadszedł czas na ujawnienie się. A więc:

 

HELLLOOOO :szczerbaty:

 

Oczywiście moment ujawnienia się nie jest przypadkowy ponieważ:

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem teleskopu - mojego pierwszego!!! :banan:

 

Po 4 miesiącach zastanawiania się i przeczytaniu tysięcy wątków "mój pierwszy teleskop" zdecydowałem się na: Synta Sky-watcher 13065EQ2 Parabolic Reflektor 130/650. Wiem że nie jest to sprzęt z górnej póły, ale do stawiania pierwszych kroków myślę, że będzie się nadawał.

 

Teleskop stoi już złożony i czeka na sprzyjające waruknki. Tylko montaż paralaktyczny jest nadal dla mnie nieco tajemniczym sprzętem ale myślę, że jakoś dam radę.

 

Oby pogoda dziś dopisała...

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś zaskoczył :Salut:

 

a skąd jesteś?

 

 

Obecnie mieszkam w Pabianicach (IV piętro) ale obserwacje planuje w dużej mierze poza miastem (stąd na początek bardziej mobilny sprzęt)

A co do czasu namyslania się to wiesz jak to jest gdy kupujesz pierwszy raz teleskop - najpierw twoja wiedza jest marna więc czytasz. Czytasz, czytasz i czytasz i w końcu znając większość za i przeciw nadal nie wiesz na co się zdecydować więc nadal czytasz i czytasz. No i w końcu mając trochę rozeznania musiałem przerwać te rozmyslania i zobaczyć jak to jest mieć teleskop - choćby na początku mały. No i póki co jestem szczęśliwy a co równie ważne moja narzeczona też zaczyna podzielać hobby :helo:

 

Dzieki mpp za powitanie i Tobie .przemas. oczywiscie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mieszkam w Pabianicach (IV piętro) ale obserwacje planuje w dużej mierze poza miastem (stąd na początek bardziej mobilny sprzęt)

A co do czasu namyslania się to wiesz jak to jest gdy kupujesz pierwszy raz teleskop - najpierw twoja wiedza jest marna więc czytasz. Czytasz, czytasz i czytasz i w końcu znając większość za i przeciw nadal nie wiesz na co się zdecydować więc nadal czytasz i czytasz. No i w końcu mając trochę rozeznania musiałem przerwać te rozmyslania i zobaczyć jak to jest mieć teleskop - choćby na początku mały. No i póki co jestem szczęśliwy a co równie ważne moja narzeczona też zaczyna podzielać hobby :helo:

 

Dzieki mpp za powitanie i Tobie .przemas. oczywiscie też

 

Zapraszamy do kontaktu z grupą Łódź.

Jak by co to mamy w ten weekend akcję obserwacyjną: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20970

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

PS

Z montażem paralaktycznym pomożemy, nie ma sprawy w Łodzi masz pod nosem silny ośrodek i sa tez inni z Pabianic...

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do kontaktu z grupą Łódź.

Jak by co to mamy w ten weekend akcję obserwacyjną: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20970

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

PS

Z montażem paralaktycznym pomożemy, nie ma sprawy w Łodzi masz pod nosem silny ośrodek i sa tez inni z Pabianic...

 

Dzięki Pawle. Każda pomoc jest mile widziana a co dopiero fachowa!!

 

Co do obserwacji to niestety w ten weekend na 90% nie dam rady, ale może jeszcze coś wymyślę. Jakby coś będę pisał.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czas na mnie.

 

Na chwilę obecną liczę sobie 31 wiosen, mieszkam na "głębokim przedmieściu" Brodnicy (Kuj-Pom, patrząc na mapę to gdzieś pomiędzy Toruniem a Olsztynem).

Na co dzień jestem związany z energetyką zawodową a hobby to głównie ptaki i nietoperze (te ostatnie mają dużo wspólnego z astronomią, gdyż przy nich też działa się w nocy... z sowami podobnie :rolleyes: ).

Abym się zwizualizował kliknij TUTAJ

 

 

Dlaczego astronomia ? No cóż, to dawne dzieje. Nie raz sobie odmroziłem palce stojąc na dachu z kumplem jeszcze jako małolaty zerkając na niebo przez lornetkę i jakąś dziadowską lunetę (która ostrzyła tylko w centrum okularu - echhh stare dobre czasy).

 

Hobby odżyło na dobre po tym jak skontaktował się ze mną mój ziomek, użytkownik tego forum - @Mateusz Borkowicz. Dzięki niemu kupiłem (też stąd) Synte8 i teraz tylko wypatruje dobrej pogody :rolleyes:

 

pozdrawiam... i od razu proszę o wybaczenie dla moich infantylnych czasem pytań dotyczących sprzętu :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Serdecznie Pozdrawiam!

W kwietniu 2007 roku stałem się szczęśliwym posiadaczem Synta Sky-watcher 13065EQ2 Parabolic Reflektor 130/650, zakupionym u Pana Tomasza Czarneckiego w Teleskopy.net (bardzo sympatyczny człowiek).

Dowiedziałem się wtedy od Żonki, że mam nierówno pod sufitem :szczerbaty:

Ale to nieistotne. Wybrałem ten teleskop bo oferował najciekawsze parametry przy moich skromnych możliwościach finansowych (służba zdrowia, sami wiecie) a przede wszystkim jest bardzo mobilny i zważywszy na fakt mojego zamieszkania w zapylonym mieście nie pozbędę go się tak szybko.

Wyboru tego dokonałem oczywiście dzięki setkom wizyt na astro-forum i ostatecznie po konsultacji z Panem Tomaszem z teleskopy.net.

Spoglądaniem w nocne niebo zainteresował mnie mój Wspaniały Tata który niestety odszedł od nas tuż przed świętami po ciężkiej chorobie nowotworowej i nie było dane nam spojrzeć razem w niebo przez to "cudo" z dolnej półki przemysłu optycznego.

Niedawno dokupiłem 2 okularki 40 i 4mm i dłubie przy podróbce baadera microstage żeby przykręcić posiadanego Canona A430.

To chyba tyle na początek. Rrrany zaglądam tu conajmniej od 1,5 roku i w końcu posta spłodziłem! :Boink:

 

 

Wiesław Syta (nie mylić z Syntą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.