Skocz do zawartości

Własna torba na okulary - prośba o poradę


rybek0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Ostanio naszła mnie myśl na stworzenie własnej walizki na okulary (coby wszystko nosić na raz, w jednym w jednym miejscu).

 

O ile samo znalezienie torby/walizki nie okazało się kłopotliwe, to nie mam pojęcia skąd wziąć gąbkę/wypełnienie w które mógłbym włożyć okulary.

 

Boję się kupować pierwsze lepsze gąbki, bo jak po wycięciu zaczną się rozpadać, to będę miał okulary do czyszczenia. 

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z takim problemem? Gdzie można dostać duże bezpieczne gąbki/pianki w których będę mógł wyciąć kształt okularu?

 

Pozdrawiam,

 Rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skrzynkę na narzędzia z jakiejś Castoramy. A okulary stoją sobie w rurach z gąbki do izolacji rur. Są różne średnice. Rury są odpowiednio przycięte w zależności od okularu. Ten materiał nie brudzi, nie rozpada się. Część okularów jest w plastikowych słoikach. 

EDIT od góry i z dołu jest przyklejona gąbka. 

Nie warto wycinać w gąbce, okulary zmieniają się, wytniesz dziury i będzie na stałe. W moim rozwiązaniu jest sytuacja bardziej elastyczna. 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał który sugeruje Jacek jest jak najbardziej ok, bo to pianka polietylenowa.

Natomiast wszystkie gąbki, pianki o strukturze zwykłej gąbki z pod prysznica moim zdaniem się nie nadają bo chłoną wilgoć. A bywają pory roku kiedy podczas obserwacji teleskop jest caly mokry mimo że nie pada :) Chyba że ktoś bardzo tego pilnuje i swoją skrzynie skarbów zawsze trzyma z dala od wilgoci.

Dobrym materiałem też jest styrodur, ale nie wiem jak z kruchością tej izolacji, bo może się kruszyć i wtedy lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz sobie w okolicy jakiegoś tapicera i poproś o twardą gąbke napewno coś ci dotnie z odpadów po kosztach. Co do "opakowania" to wszystko zależy co preferujesz w necie znajdziesz różne opcje: walizki aluminiowe, skrzynki narzędziowe ja mam np. walizkę z dużej apteczki. Reszta to twoja praca nożykiem do tapet i dostosowanie gąbki do własnych potrzeb i okularów i filtrów . Co do kwestii wilgoci to fakt że gąbka ją "ciagnie" ale walizkę ja otwieram tylko podczas wymiany okularów pozostały czas jest zamknięta. Styrodur moim zdaniem ze względu na sztywność to beznadziejny pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie otwierać walizkę tylko podczas wymiany okularów bądź filtrów. Ale niekiedy mam ją otwartą cały czas podczas nocy (niekiedy nieźle się rosa na niej skraplała) na wilgoć pomaga zostawienie jej otwartej na cały dzień po obserwacyjnej nocy by wszystko sobie odparowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.