Skocz do zawartości

Słuchawki w bikolorze


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się stało, że mi zwróciłeś uwagę, popełniłem błąd i nie policzyłem subów z jednej sesji.

Ha to 525 x 60s, poprawiam w pierwszym poście.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubaman napisał:

szum jest bo to cholerstwo jest bardzo ciemne

To właśnie problem, że jest ciemne i pytanie gdzie jest estetyczna granica pokazania właściwego STOSUNKU sygnału do szumu.

Przy 8 godzinach niedaleko centrum Warszawy samo Ha wygląda tak jak na cropie poniżej (1:1 QHY163M + WO Star 71).

Pokazywanie ciemnych obiektów bardzo jasnych na fotografii będzie wymagało bardzo długiego czasu ale i super nieba.

Przy domyślnych ustawieniach skalibrowanego monitora graficznego fotografia pokazana przez ciebie jest na granicy akceptowalności. Oczywiście jak rozjaśnię obraz to jest źle. Ale chyba chodzi o takie ustawienia jakie są "naturalne" - u mnie domyślne odpowiadają wywoływanym później fotografiom. To, co ciemne i tak jest ledwo widoczne.

pk.jpg

Edytowane przez RMK
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, za dużo zmiennych :)

Nie ogarnę tego w taki sposób. Na razie męczę PIXa i pomagam mu prostymi akcjami w PSIe (np odszumianie).

 

Miałem to rzucić w cholerę na razie, ale męczę od rana te darki. Za namową Łukasza spróbuję gradient exterminatora by pozbyć się tego poblasku z dołu i góry. Widziałem, ze jest wersja demo.

 

PIX w ABE jakoś sobie z tym radzi, ale przy okazji masakruje tło.

image.png.db1d82d38af2874a89e24be54c7e8657.png

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RMK napisał:

To właśnie problem, że jest ciemne i pytanie gdzie jest estetyczna granica pokazania właściwego STOSUNKU sygnału do szumu.

Przy 8 godzinach niedaleko centrum Warszawy samo Ha wygląda tak jak na cropie poniżej (1:1 QHY163M + WO Star 71).

pk.jpg

Ale to jednak nie ma porównania. Oczywiście to pytanie jest aktualne, ale w mojej sytuacji raczej chodzi o coś innego. Czy kiepskiej jakości kalibracja może być jakoś wyprostowana, tak by jasność surowego materiału można było pokazać w pełnej krasie. Tu są dwa przykłady zrobione teraz bez jakiejś zabawy. Zrobiłem je tak, by mieć akceptowalny poziom szumu w tle, ale mgławice obrobiłem inaczej. Po lewej jest mocniej, po prawej słabiej. Mnie to co po lewej pasuje. Materiał bez wyostrzania. Mnie się nie podoba tło po złożeniu w kolory, sama zaś mgławica podoba mi się i bardzo żałuję, że musiałem ją tak przydymić. Żeby pokazać gładki środek, muszę zrobić ok 30 godzin przy F2 moim zdaniem.

 

image.thumb.png.1092c803665a1bfee3ccc520a096a511.png

 

P.S - i dla wyjaśnienia - tło mogło by być sporo jaśniejsze, nie o szum tu chodzi, ale o nierówności po stakowaniu

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziła się taka oto druga wersja skalibrowana nieco inaczej. cięgle nie jest to nawet przyzwoita kalibracja, ale chyba jest nieco lepiej i mogłem trochę mocniej pociągnąć staki.

Tym razem nieostrzone i 100% oryginału. Usiłowałem wyeliminować blow z tła, dlatego nieco inny kadr. Wrzucam do porównania do pierwszego postu.

 

PK164_v2_JSzyma.jpg.94478a0397dd854a11cab334a2b64652.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.