Skocz do zawartości

Jaki program do zbierania klatek


diver

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2019 o 21:45, pablo12311 napisał:

Nie stosuję automatycznych sesji, ponieważ lubię spędzać czas przy swoim astro sprzęcie.

To też może być fajne. Jednak siedzenie przy DSLR z ręcznym wyzwalaczem żeby zebrać 50 klatek np. 240 sekund jest nieco nudne. W tym czasie można robić różne inne ciekawe rzeczy.  :emotion-5:

 

Pytanie z innej beczki. Nie zamierzam (przynajmniej na razie) kupować wyciągu z napędem elektrycznym, więc mam pytanie. Jak wygląda w w/w programach wsparcie w ustawianiu ostrości przy ręcznym kręceniu pokrętłem wyciągu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wessel napisał:

Przede wszystkim popraw statystykę :)  Maxim x2 mój głos plus ZWO.

w Maximie jest pomiar FWHM na bieżąco, włączasz subframe i ustawiasz na minimum.

Ja też wspominałem o N.I.N.A.  więc powinno być 2 przy tej pozycji :).

Zanim korzystałem z automatyki to oprócz na minimalny FWHM patrzyłem też na największą jasność pixela gwiazdy - Max Pixel.

Edytowane przez rambro
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 06:10, wessel napisał:

Maxim x2 mój głos plus ZWO

A nie nie, na jeden program każdy mógł oddać tylko jeden głos! :P

W dniu 21.05.2019 o 10:28, rambro napisał:

Ja też wspominałem o N.I.N.A.  więc powinno być 2 przy tej pozycji :).

No rambro, przepraszam Cię zatem, ale statystki już zamknięte! :P Ten głos i tak nie ma znaczenia "wyborczego", bo przewaga APT jest miażdżąca. :emotion-5:

 

A teraz na serio. Chyba zainwestuję te 18,70 EUR i sprawię sobie na początek APT. Poczytałem trochę tutoriala, powinien być na początek wystarczający.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.05.2019 o 21:40, cyberboss napisał:

 

Tutaj lista wprowadzonych zmian:

https://ideiki.com/astro/usersguide/what_is_new_.htm#

Pierwsza wymieniona chyba najważniejsza: 

 Added INDIGO/ INDI support (RaspberryPi, ASIAir, StarMaster, StellarMate) for CCD/CMOS cameras, mounts, filter wheel and focusers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.