Skocz do zawartości

Nasadka bino Zeiss


Perseusz66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Hans zablokował(a) ten temat
  • Pav1007 odblokował(a) ten temat

Witam

Temat został przeniesiony z Archiwum spowrotem do działu Sprzedam po mojej interwencji u Administratorów Forum.

Chciałem poniżej opisać jak przebiegła transakcja z użytkownikiem "Perseusz66".

Otrzymałem przesyłkę z nasadką mikroskopową Carl Zeiss dostosowaną do wymagań astronomicznych.

Przed zakupem, w wiadomości prywatnej otrzymałem zapewnienie, że pryzmaty w nasadce "są nieruszane i w stanie idealnym".

Sprawdziłem Sprzedającego - na forum od 6 lat, nie założył konta tylko w celu sprzedaży tej nasadki, zrobiłem więc przelew.

Niestety, tuż po rozpakowaniu paczki okazało się, że nasadka nie jest zgodna z opisem, który został wysłany do mnie przez Sprzedającego.

Uszkodzony musi być któryś z pryzmatów odpowiedzialny za lewy tor optyczny. Dokładnie na środku pola widzenia znajduje się dość duże zarysowanie, które - podkreślam - musi znajdować się wewnątrz powierzchni optycznych - nie ma do tego miejsca dostępu z zewnątrz!!!

Warstwy antyrefleksyjne na prawym pryzmacie w gnieździe okularowym są zniszczone i porysowane.

Tłuste od smaru opiłki mosiądzu od gwintowania obudowy pod gniazda okularowe poprzyklejane do pryzmatów to najmniejszy problem.

 

Skontaktowałem się telefonicznie ze Sprzedającym "Perseusz66" w dniu otrzymania paczki.

 

Rozmowa nie przyniosła żadnych efektów. Zostałem posądzony o to, że to ja dokonałem tego uszkodzenia - pojawia się pytanie w jakim celu miałbym wkładać wysiłek w rozkręcanie nasadki i uszkadzać w niej pryzmaty?...

 

Perseusz66, liczę na to, ze załatwisz tę sprawę z honorem i zwrócisz mi przelewem 395 PLN czyli poniesione przeze mnie do tej pory koszty + 15 PLN za przesyłkę nasadki do Ciebie.

Ja Tobie odeślę wtedy nasadkę w stanie takim jakim ją otrzymałem. Zachowasz twarz wśród naszej Astrospołeczności i zapominamy o całej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Adam

IMG_20190701_184619.jpg

lewyIMG_4294.JPG

lewyIMG_20190701_184409.jpg

prawyIMG_4302.JPG

prawyIMG_4303.JPG

wiadomosc.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przed zakupem, w wiadomości prywatnej otrzymałem zapewnienie, że pryzmaty w nasadce "są nieruszane i w stanie idealnym".

Sprawdziłem Sprzedającego - na forum od 6 lat, nie założył konta tylko w celu sprzedaży tej nasadki, zrobiłem więc przelew.

Niestety, tuż po rozpakowaniu paczki okazało się, że nasadka nie jest zgodna z opisem, który został wysłany do mnie przez Sprzedającego.

Uszkodzony musi być któryś z pryzmatów odpowiedzialny za lewy tor optyczny. Dokładnie na środku pola widzenia znajduje się dość duże zarysowanie, które - podkreślam - musi znajdować się wewnątrz powierzchni optycznych - nie ma do tego miejsca dostępu z zewnątrz!!!

Warstwy antyrefleksyjne na prawym pryzmacie w gnieździe okularowym są zniszczone i porysowane.

Tłuste od smaru opiłki mosiądzu od gwintowania obudowy pod gniazda okularowe poprzyklejane do pryzmatów to najmniejszy problem.

 

Skontaktowałem się telefonicznie ze Sprzedającym "Perseusz66" w dniu otrzymania paczki.

 

Rozmowa nie przyniosła żadnych efektów. Zostałem posądzony o to, że to ja dokonałem tego uszkodzenia - pojawia się pytanie w jakim celu miałbym wkładać wysiłek w rozkręcanie nasadki i uszkadzać w niej pryzmaty?..

 

 

Niebywałe ile tutaj ten człowiek dokonał pomówień pod moim adresem.

Po pierwsze telefon z reklamacją otrzymałem następnego dnia wieczorem.

Kolega Adam 1 sugeruje że sprzedałem mu uszkodzoną nasadkę z porysowanymi pryzmatami a zaręczałem że są w stanie idealnym.I tak było, gwarantuję to nadal, że tak właśnie było dopóki kolega Adam 1 nie rozpakował paczki i zaraz jak wynika z jego opisu wyżej, zabrał się za jej rozbieranie na części pierwsze.Nasadka była skolimowana idealnie więc pytam się po co kolega zaczął rozkręcać nasadkę już po przyjęciu przesyłki.Kolego czy choć trochę masz pojęcie o tych rzeczach, że bierzesz bezmyślnie śrubokręt i zaczynasz eksperymenty na czymś co jest idealnie zrobione.Opis przed sprzedażą był rzetelny ,wiarygodny i uczciwy.To co zrobiłeś z tą nasadką bino patrząc na twoje fotki tu zamieszczone to zryłeś ją tak że ja dziękuję już za jej zwrot.

 

Cytat

Tłuste od smaru opiłki mosiądzu od gwintowania obudowy pod gniazda okularowe poprzyklejane do pryzmatów to najmniejszy problem.

 

Nie było żadnych opiłków mosiądzu od gwintowania obudowy-zmyślasz kolego i wierutnie kłamiesz.

Tulejki do gwintowania były wykręcone z obudowy i nie wiesz nawet jak i co a kłamiesz na maksa.Żadnych opiłków i smaru nie było po złożeniu wszystkiego.

Na szczęście mam kilka fotek,które zachowały się w moim telefonie i tutaj je publikuję.

n1.jpg

n2.jpg

n3.jpg

n4.jpg

n5.jpg

Edytowane przez Perseusz66
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak rozmawialiśmy przez telefon, powiem jeszcze raz - nie rozbierałem tej nasadki. Podczas rozmowy również zacząłeś odwracać kota ogonem i sugerowałeś bezpodstawnie że ją rozebrałem i celowo uszkodziłem pryzmaty. Nie miałem motywu żeby to robić, żeby niszczyć nasadkę jeśli była w idealnym stanie.

Twoje zdjęcia niczego nie dowodzą. Są złej jakości.

Przyjąłeś postawę gdzie oskarżasz mnie. To ja zostałem oszukany kolego Perseusz66.

Sam właśnie udowodniłeś, że rozebrałeś na części nasadkę i prawdopodobnie podczas jej składania nieopatrznie zarysowałeś któryś z pryzmatów - stąd decyzja żeby ją "opchnąć", niech ktoś ma problem.

Do tego prawy pryzmat jest porysowany od zewnątrz tak jakby od nieudolnego czyszczenia. Warstwy antyrefleksyjne są uszkodzone i na pewno nie są "w idealnym stanie".

Kolego, z taką postawą nie masz czego szukać wśród naszej Astrospołeczności.

 

Jeszcze raz poproszę, zebyś zwrócił mi moje pieniądzę.

 

Pozdrawiam

Adam

Edytowane przez Adam1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdjęcia dowodzą że zdewastowałeś tą nasadkę grzebiąć w niej od chwili przyjęcia przesyłki.Jeszcze raz nazwiesz mnie oszustem to założę ci sprawę w sądzie.Na świadka wezmę osobę od której kupiłem tą nasadkę.Jeszcze będziesz szkalował innych to spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma bardzo zuchwały charakter. Odpakowuje paczkę, widzę zarysowanie na pryzmacie wewnątrz nasadki oraz porysowane warstwy antyrefleksyjne prawego pryzmatu. Widzę jakieś opiłki mosiądzu na optyce.

Dzwonię do ciebie, blokujesz mój numer telefonu. Dodzwoniłem się dopiero z innego numeru telefonu. Wiem, powiedziałeś, ze nękają cię jacyś ankieterzy itp, ale wszystko zaczyna się składać w jedną całość - ktoś mnie właśnie oszukał.

Opisanie tej sytuacji na forum jest jedyną skuteczną możliwością walki z takimi jak ty.

Nie strasz mnie wiec prosze sadami bo ja się nie boje gdy wiem że to ja padłem tutaj ofiarą oszustwa. To w jakim stanie ty kupiłeś od kogoś nasadkę nie ma nic wspólnego z tym w jakim stanie jest ona po modyfikacjach których na niej dokonałeś.

 

Zastanawiam się co sobie myślałeś, że to się nie wyda? Czy zyskanie kwoty rzędu 400 PLN było warte tego, że nikt nie będzie cie już więcej poważnie traktował?...

Dałem ci możliwość wyjścia z twarzą. Ty jednak brniesz coraz głębiej nadal trzymając się swojej niestabilnej wersji zdarzeń. Zastanów się, czy 400 PLN jest tego warte?

Oddaj mi pieniądze a ja tobie odeślę nasadkę i tak jak powiedziałem zapominamy o całej sprawie.

Nikt z forum nie zaakceptuje przecież takiej sytuacji. Nikt nie bedzie cię poważnie traktował.

 

Niewykluczone, że może po prostu to co dla mnie jest uszkodzeniem dla ciebie jest "stanem idealnym". Powiedz, zawsze to jakiś punkt zaczepienia do dyskusji.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz.nasadka bino była sprzedana w stanie idealnym.Nie jestem jakimś gówniarzem tylko osobą 50paroletnią z doświadczeniem w sprzętach optycznych i nie robię przekrętów na takie rzeczy ani takie kwoty lewo zarobkowe.Jeżeli ktoś mnie oskarża, że to moja wina niech to udowodni w sądzie.Nasadka w celu dostosowania i dotoczenia gwintów była rozebrana z największą starannością  i tylko osłony główne aby dostać się do śrubek pierścieni.Dodatkowo została odkręcona jeszcze soczewka korygująca aby dostać się do śrubek z prawej strony.Nikt nie będzie mi mówił, że uszkodziłem pryzmaty, bo takich nasadek już przerobiłem i skolimowałem kilka i wcześniej nikt nie narzekał.Podejrzewam że Adam1 chciał zlikwidować przyciemnione warstwy antyrefleksyjne a to wiąże się z uszkodzeniem pryzmatów albo ma druga taką nasadkę i chce mi wcisnąć porysowane pryzmaty z tamtej.Takich nasadek jest pełno na eBayu.Ostatnio zresztą poprawiłem optykę i kolimację w taniej nasadce z AliExpress: https://pl.aliexpress.com/item/32785667708.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.23d85c0fx3bENT

Jak bym wiedział,że trafię na takiego kombinatora to bym sprzedał innej osobie bo za interesownie było duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przypiął/eła ten temat
8 godzin temu, Jaro666 napisał:

Może w sumie nie na temat trochę ale cena 400 zl za taki sprzęt jest mocno podejrzana. Ja bym nawet nie próbował tego kupić za tak małe pieniądze. 

I tu się mylisz myśląc że dobry sprzęt to taki od 1000zł.w górę.Nasadkę kupiłem na EBAYU za 116zł z wysyłką.Resztę dorobiłem sam i myślę że cena nie jest ani za mała ani za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przykra sprawa, trudna do rozstrzygnięcia, zwłaszcza osobom, które sprzętu w ręce nie miały. Ale upubliczniliście ją Panowie, więc pozwolę sobie na małe uwagi (proszę nie interpretować tego, jako przyczepki do któregoś z Was - jako trzeci widz, piszę co mi nie pasuje):

 

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2019_07/n3.jpg.a3d9fb3c347f95fdc7fd16ef9f901503.jpg

 

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2019_07/n5.jpg.a63250e048419158993cffece51b3665.jpg

 

Detale - zwłaszcza na dwóch powyższych zdjęciach, rysy - nie pasują do siebie.

 

Ponadto o ile dużą rysę centralną w lewym "torze" mógł zrobić każdy z was (jednorazową akcją), o tyle liczne mniejsze w prawym, sugerują co najmniej wielokrotne "tarcia", ale i to nie do końca może być pewniak (wymieniam jedynie swoje spostrzeżenia).

Może pomogłyby zdjęcia z wcześniejszej aukcji (jeżeli wciąż chcecie publicznie to ciągnąć): " Nasadkę kupiłem na EBAYU za 116zł z wysyłką ".

 

A jeżeli nie, to dogadajcie się Panowie, winny z pewnością wie, co zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21 października 2019 o 15:44, harryLH napisał:

Przykra sprawa, trudna do rozstrzygnięcia, zwłaszcza osobom, które sprzętu w ręce nie miały. Ale upubliczniliście ją Panowie, więc pozwolę sobie na małe uwagi (proszę nie interpretować tego, jako przyczepki do któregoś z Was - jako trzeci widz, piszę co mi nie pasuje):

 

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2019_07/n3.jpg.a3d9fb3c347f95fdc7fd16ef9f901503.jpg

 

https://astropolis.pl/uploads/monthly_2019_07/n5.jpg.a63250e048419158993cffece51b3665.jpg

 

Detale - zwłaszcza na dwóch powyższych zdjęciach, rysy - nie pasują do siebie.

 

Ponadto o ile dużą rysę centralną w lewym "torze" mógł zrobić każdy z was (jednorazową akcją), o tyle liczne mniejsze w prawym, sugerują co najmniej wielokrotne "tarcia", ale i to nie do końca może być pewniak (wymieniam jedynie swoje spostrzeżenia).

Może pomogłyby zdjęcia z wcześniejszej aukcji (jeżeli wciąż chcecie publicznie to ciągnąć): " Nasadkę kupiłem na EBAYU za 116zł z wysyłką ".

 

A jeżeli nie, to dogadajcie się Panowie, winny z pewnością wie, co zrobił.

Witam

Słuszna uwaga, dziękuję.

Nie zauważyłem tego wcześniej, być może też dlatego, że zdjęcia nasadki z wcześniejszego okresu nie są zbyt wartościowym dowodem, nawet jeśli przedstawiałyby ją w stanie idealnym  (nasadka kiedyś na pewno była w stanie idealnym, na pewno gdy była nowa).

Dla mnie istotne jest jednak to w jakim stanie nasadka do mnie dotarła. Stąd mój obiektywny komentarz odnośnie zakupionego sprzętu - sprzęt albo jest w stanie idealnym albo nie jest w stanie idealnym. Ta nasadka definitywnie nie jest w stanie idealnym a miała być, zgodnie z zapewnieniami sprzedającego.

Jako rewanż za mój komentarz możemy przeczytać, w kilku postach powyżej, oskarżenia skierowane w moją stronę, oparte jedynie na przypuszczeniach Perseusza66.

Aż dziwne, ze Moderator tego nie usunął...

 

Co do tych zdjęć, to faktycznie, poniższe zdjęcie nie przedstawia nasadki, którą ja otrzymałem:

n5.jpg

 

Ta, którą kupiłem nie ma zarysowań na obudowie w miejscach, które na powyższej fotografii są widoczne.

Czyli jedyne zdjęcie od sprzedającego pokazujące przelot przez tory optyczne nie przedstawia przedmiotu transakcji.

 

Przykro mi, naprawdę. Przez około 10 lat ufałem ludziom z tego i innych astroportali, którzy wystawiali na sprzedaż akcesoria i robiłem przelew z góry tak jak i w tym przypadku. Nikt nigdy mnie nie oszukał. Moja czujność została na pewno uśpiona.

W tej chwili mogę być po prostu bardziej ostrożny a całą sprawę traktować jako nauczkę dla siebie.

 

Do tej pory nie odzyskałem pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Adam

 

Edytowane przez Adam1
doprecyzowanie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 17:49, Perseusz66 napisał:

I tu się mylisz myśląc że dobry sprzęt to taki od 1000zł.w górę.Nasadkę kupiłem na EBAYU za 116zł z wysyłką.Resztę dorobiłem sam i myślę że cena nie jest ani za mała ani za duża.

Właśnie, że się nie myli. Tak, bo pewnie ta nasadka to klasa sama w sobie. Gdyby te stare nasadki mikroskopowe Zeissa były takie wspaniałe to by nie kosztowały po 100 zł czy te nasze PZO po 70 na allegro. Oczywiście są i bardzo dobre modele ale bez przesady, nie kosztują one 100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether odpiął/ęła ten temat
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.