Skocz do zawartości

Teleskop do Astrofotografii


minisyrena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się co wybrać do Astrofotografii jaki teleskop ?

Ma Nikona d5600 i chciałbym zacząć fotografować DS.

 

Nie mam auta wiec chyba newton 150/750 eq3-2 z prowadzeniem to zły pomysł i czy można z miejsca gdzie mieszkam na obierzach Gdyni i mam niebo na  http://lightpollutionmap.info/ ok.10 :( wiem potrzeba ciemnego nieba,zanieczyszczenie światła to straszne.

Miałam kiedy Newtona do obserwacji i mnie w ciągnęło ale sprzedałam.

Myślałem o Teleskopie ED 80 albo 100 i Sky-watcher adventure jak myślicie ? ( ed chyba nie dadzą takich obrazów jak newton tak ? 

Czy ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł ?

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zacznij od obiektywu stałoognioskowego dobrej jakości powiedzmy 50 mm i napędu w jednej osi typu np. Ioptron Sky Tracker - nawet widziałem chyba taki na giełdzie.

Naucz się podstawowych pojęć i obróbki. Złapiesz, spodoba Ci się - pogadamy dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ogarniesz co Wessel napisał to jako następny, "prawdziwy" dedykowany do astrofoto (i do wizuala) sprzęt to kup SW ED80 na HEQ5. Tym da się już naprawdę głęboko we Wszechświat sięgnąć- 20 magnitudo a nawet lepiej . Newtona odradzam, chyba, że Dobson do wizuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy mówią. Więcej zrobisz na obiektywach plus maly tracker. Szerokie kadry są fajne. Są filtry anti light pollution, sam posiadam ale czy polecam? Lepsze to niż wcale nie robić, ale bardziej polecam ciemne niebo bo obróbka z filtrami nie jest ani prosta ani jakoś zadowalająca. Są jeszcze np H alpha do obiektów z dużą ilością wodoru ale wtedy obróbka się komplikuje. Pierw mały tracker i obiektywy od 50 do 135. Są stare obiektywu na m42 mocowanie które są tanie a pozwalają wejść w świat Astrofoto. Pierw trzeba by zrobić modyfikacje Nikona jednak 

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzędziel napisał:

A jak to ogarniesz co Wessel napisał to jako następny, "prawdziwy" dedykowany do astrofoto (i do wizuala) sprzęt to kup SW ED80 na HEQ5. Tym da się już naprawdę głęboko we Wszechświat sięgnąć- 20 magnitudo a nawet lepiej . Newtona odradzam, chyba, że Dobson do wizuala.

Piotr pokazał dalszą drogę, trzeba tylko pamiętać że rozmawiamy o budżecie rzędu kilku ( powyżej 5 ) tysięcy złotych na początku. Potem to już studnia bez dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, minisyrena napisał:

Bardzo dziekuję  za porady :) 

Do astrofotografii na start polecam fastrona. Trochę autoreklama bo mam takowego na sprzedaż, ale robię to z czystym sumieniem. 2 minutowe ekspozycje z ogniskową 200 mm za kilka stów to na prawdę dobry deal. Oczywiście gwiazdy punktowe.

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikona nie wszystkie m42 podejdą. Trzeba sobie przetestować z adapterem, czy na nieskończoność da rade wyostrzyć. Mam na sprzedaż Biometara CZJ 120mm/2.8(530zł z adapterem na m42), ale musiałabyś go sobie sprawdzić. Mogę pożyczyć do testów, nie ma sprawy jak coś. Mam też Taira 3s, on ma też z tego co wiem T2 pod adapterem na m42, ale to już trochę większe szkło, i EQ 3/2 by się przydało.

Edytowane przez calla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M42 do Nikona  to chyba nierozwiązany problem. Z tego co pamiętam, potrzebny jest adapter z soczewką , czyli jakoś obrazu z M42 może być słaba . Chyba że się da ingerować w sam obiektyw. Trzeba poczytać na forum Nikona , jak jest dokładnie z M42. Jak kilka lat temu kupowałem lustrzankę, to interesowała mnie współpraca aparatu z wszelkiej maści wynalazkami zamiast obiektywu-dlatego pamiętam że Nikon był najgorszy pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.