Skocz do zawartości

NGC 6888 na szerokim polu


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał zbierałem 24 sierpnia. Kilka razy podchodziłem do tego zdjęcia, ale dopiero wczoraj udało mi się doprowadzić go do finału i jestem zadowolony. Cropuję 50%, bo narożniki okropne mimo wszystko. Jest to też pierwsze zdjęcie, gdzie do klatek podchodziłem rygorystycznie i mamrotałem sobie pod nosem "to już pojechane, nie żałuj". 

 

20x600, ASI071 gain 180, CEM25P, Asiair, Lacerta Mgen2

 

Crescent3.thumb.jpg.05c232bb7c8bf064097d9a8beb805eee.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obróbki to nie mam wielkiego pojęcia, ale pewnie da się jeszcze powalczyć. Czy to było robione przez jakiś filtr NB ?. Bo jeśli nie to zastanawia mnie w jakim celu robisz na gain 180 i jeszcze takie długie klatki a piszesz że część jest pojechana. Na większym gainie nie padnie na matrycę więcej fotonów. Ta kamera ma największą dynamikę na gain=0 - około 14 DR a na 180 już tylko 11.5 DR. Większy gain ma sens jak chcesz zmniejszyć szum odczytu, ale jest to kosztem studni, dynamiki (gwiazdy szybko się przepalają). Niski szum odczytu pozwala skrócić długość pojedynczej klatki. Na Twoim miejscu robiłbym na gain 0 i klatki 3-5min. Jak jasne niebo to krótsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, widzę, że jest tam więcej do wydobycia, ale ja nie potrafię, bo straszna kiła mi z tego wychodzi. 

@rambro Nie, ja nie mam filtrów NB. Odrzutu dużego nie było. Nigdy nie próbowałem gain 0.  Według manuala szum odczytu to 3,3 e- dla gain 0 i 2,3 dla gain 180. Tylko to mało czy dużo?

 

stack: https://drive.google.com/file/d/1j9-P4UncJcnSeEzjL4oYqkpFxUpVs5Gl/view?usp=sharing

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz skalę i ciezar zestawu że cem25p ledwo daje radę 600s ?

Chciałbym za 2 tygodnie kupić właśnie ten montaż do budki..ale jak widzę że u ciebie coś ciężko to mam wątpliwości.

Czy ten montaż ma szansę uprowadzić skalę 2.93"/px, w 15 minutowych ekspozycjach punktowo z guidingiem? W wersji bez dekodera. ? hmmm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selmak ja na nim w niedługim czasie zamierzam wieszać 8,5 kg. I tyle spokojnie poprowadzi po 20 min. Przy tym zdjęciu miałem problemy, bo wiało dość mocno i nie spiąłem statywu podstawką na okulary, a ona bardzo usztywnia zestaw. 

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.