Skocz do zawartości

Objects in the heavens - Peter Birren - zakup grupowy


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na forum obok szukam chętnych do zakupu grupowego książki:

 

Objects in the heavens - Peter Birren

 

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/20082-objects-in-the-heavens-peter-birren-zakup-grupowy/ )

 

Koszt tej książeczki to 25 dolarów / sztuka + wysyłka, a ze względu na jej koszt z USA (24 dolary) szukam chętnych do wspólnego zakupu - wtedy przesyłka wyjdzie taniej (kwota do rozbicia), do tego może uda się jeszcze coś utargować od autora :)

 

Ten kieszonkowy egzemplarz to idealne uzupełnienie atlasu w terenie.

Więcej o pozycji tutaj:

http://www.birrendesign.com/astro.html

 

Można ją nabyć wyłącznie na zamówienie bezpośrednio od autora.
 

Przy 5 osobach wychodzi razem z przesyłką około 112 zł. Do tego dochodzi jeszcze wysyłka listowna w PL około 6 zł (zakładam, że całość z USA leci do mnie, a ja roześlę dalej pocztą egzemplarze). Chciałbym zebrać minimum 5 osób.

 


6Cover.jpg.fdc797ebe279e9cd35223351c3102409.jpg.4ec4b61e01510126c6567f30e15677c3.jpg

5Groupings.gif.24eb57193e199dcef7bd01dc9cf70fe0.gif.af38f024cbd7af379517f64d08d66197.gif

5Moon.gif.5935f053f7f04b56fc61fa9dab86f79c.gif.4f509b6fdb56230590c3729d012f5293.gif

5Ori.gif.e8ec34129055e403fbf3b7fd4bd965f4.gif.9fde20f6bd4788ad45b54b4b61faa3c0.gif

5Summer.gif.89ddec88482c142a46535105fec38aef.gif.66c70b123b8492e2560ad2755ae3a4ae.gif

5TriUma.gif.3ec69b7e23c9ae430dadeca17e7e6de2.gif.803033b3701f18c8fa110c77271a9613.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubiłan napisał:

Przy kwocie powyżej 150 EUR dojdzie Wam do podziału koszt cła. Za to polecam sprawdzić, czy ISBN nie kwalifikuje się pod edukacyjny, jeżeli tak to unikniecie kosztów VAT, stawka wynosi wtedy 0%.

Tylko, że to nie jest żadna "oficjalna książka". Z tego co wiem autor sam ją drukuje dla zainteresowanych tylko na zamówienie.
Wiele razy kupowałem książki z USA, różne kwoty i ilości - cła i podatku nikt mi nigdy nie dowalił, nie zaglądał też do środka - z tego co kojarzę na książki w ogóle nie ma narzucanego cła, ale mogę się mylić.

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dexter77 napisał:

Tylko, że to nie jest żadna "oficjalna książka". Z tego co wiem autor sam ją drukuje dla zainteresowanych tylko na zamówienie.
Wiele razy kupowałem książki z USA, różne kwoty i ilości - cła i podatku nikt mi nigdy nie dowalił, nie zaglądał też do środka - z tego co kojarzę na książki w ogóle nie ma narzucanego cła, ale mogę się mylić.

Akurat często prywatnie i służbowo ściągam rzeczy z różnych zakamarków kuli ziemskiej. Masz 95% pewności, że przesyłka z firmy kurierskiej trafi na cło. Jeżeli jest to paczka pocztowa to zależy od gabarytu. Zależnie od dnia pana na sortowni :) 

W przypadku, gdy publikacja nie posiada numeru ISBN to sprawa przynależności do między narodowego kodu celnego troszkę komplikuje się. Przy małej ilości książek wystarczy zwykłe oświadczenie. Przy większej, gdzie istnieje podejrzenie wprowadzenia do obiegu, należy przedstawić odpowiednie oświadczenie od autora, tutaj nie powinno być problemu.

 

Tutaj znajdziesz stosowny kalkulator, aby w przyszłości nie naciąć się na ekstra koszty: https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Home?date=20200120&lang=PL&page=1 

 

Nie chcę straszyć, tylko uprzedzić przed niespodzianką. Z mojego doświadczenia celnicy są bardziej uczuleni na wielkogabarytowe przesyłki z Azji niż USA. Ostatnio z USA ściągałem towar 10 miesięcy temu i mogło coś się odmienić... Paczka miała 3 kg- elektronika do modeli RC. Przeszło boczkiem, nie płaciłem cła, wystarczyła deklaracja. 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 09:17, zubruu napisał:

Też byłbym chętny

Witam, jako że na forum obok wątek powstał jako pierwszy i tam udało się zebrać od razu 5 osób pierwsze zamówienie zostało już złożone.
Jeśli nadal jesteście zainteresowani dopiszcie się proszę na forum obok do listy, możliwe że będzie kolejne zamówienie.
https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/20082-objects-in-the-heavens-peter-birren-zakup-grupowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, orlen napisał:

Dzieki, za duzo zachodu sam w takim razie zamowie :)

Tylko, że samemu zapłacisz prawie 200 zł, a jeśli zamawiasz 5 sztuk to dostajesz rabat 5$ na każdą sztukę i przesyłka do podziału, wyszło nam około 100 zł na osobę z wysyłką :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, orlen napisał:

Czasami warto mimo ze sie nie oplaca :)

Dla mnie to warto zebrać 5 osób i mieć te 100 zł w kieszeni na kolejną książkę :) Ale kto co woli :) 
Masz też PDF za 25 zł.

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.