Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to, że nikt tam nie dyskutuje. Nawet próbowałem się dwa razy włączyć w dyskusję...

Niestety ;) tam nie ma nawet reakcji samego Ekologa. Więc o czym to jest ?

Na dziesięć, jeden temat jest taki, że coś można by było wokół tego zbudować, ale to się nie dzieje.

Po co... w takim razie po co, jak nic się nie zmienia, zdaje się od kilku lat...

Król jest nagi, chciałoby się powiedzieć...

Po opisach @Paether to zdaje się "pieścicie się z łobuzem".

Druga sprawa, co się stało z forum gdzie na głównej większość to sprzedaż i posty "ekologiczne" ?

Może tutaj warto się pochylić, a nie na regulaminie, który "nic nie wnosi" ?

Może poza kolejnymi punktami, na których będzie można oprzeć dając komuś bana ?

 

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie głosy. Jest rzeczywiście symptomatyczne, że dyskusja rozwinęła się tutaj, a na Astromaniaku nie wydaje się to budzić obaw i emocji.

 

Podsumuję to tak: nie twierdzę, że działalność ekologa nie prowokowała złych emocji - musiała prowokować patrząc na to co znalazłem robiąc porządki. Z drugiej strony można zapytać: a czego się spodziewać, skoro cały ten naprodukowany przez niego śmietnik przez lata bezkarnie rozkwitał na forum? Zamiast ustalenia i stosowania klarownych reguł, mieliśmy powtarzające się nagonki i próby publicznego linczu - czy to są warunki do radzenia sobie z problemem? Czy to nie rozshuśtuje złych emocji?

 

Próba którą podjąłem polega na tym, aby raz wreszcie sprowadzić to wszystko na ziemię, ustalić reguły i zacząć je stosować. Tylko tyle i aż tyle. Czy się uda - nie wiem.

 

15 godzin temu, Lukacz napisał(a):

Jak widać, chociażby po moim komentarzu, nie było "wystarczająco jasno" . W  wzmiankowanym wpisie określiłeś się tylko  jako rzecznik, a nie autor i zarazem wykonawca.
Niemniej dziękuję za potwierdzenie.

 

OK, ponieważ temat się powtarza, wyklaruję to tak: Jeśli chodzi o administrację Astromaniaka, na placu boju pozostaliśmy w praktyce ja i Krzysztof. Porządki są moją inicjatywą, prowadzę ją w porozumieniu z Krzysztofem według własnego pomysłu, własnymi rencyma, zapewniając jej jak widać również wsparcie PR w digitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lulu napisał(a):

Dziękuję za wszystkie głosy. Jest rzeczywiście symptomatyczne, że dyskusja rozwinęła się tutaj, a na Astromaniaku nie wydaje się to budzić obaw i emocji.

 

59 minut temu, lulu napisał(a):

Podsumuję to tak: nie twierdzę, że działalność ekologa nie prowokowała złych emocji - musiała prowokować patrząc na to co znalazłem robiąc porządki. Z drugiej strony można zapytać: a czego się spodziewać, skoro cały ten naprodukowany przez niego śmietnik przez lata bezkarnie rozkwitał na forum?

 

 

Dlugo Ci zajelo odkrycie, ze posty ekologa sa malo wartosciowe. Co gorsza inni wielokrotnie zwracali (rowniez tobie) na to uwage, ale zostalo to zignorowane. 

 

59 minut temu, lulu napisał(a):

Zamiast ustalenia i stosowania klarownych reguł, mieliśmy powtarzające się nagonki i próby publicznego linczu - czy to są warunki do radzenia sobie z problemem? Czy to nie rozshuśtuje złych emocji?

 

Gdzie Ty niby lincz widzisz? Mi trudno dostrzec lincz w niezadowoleniu uzytkownikow jakoscia tresci tworzonych przez ekologa. Nie zauwazylem zeby ktos grozil ekologowi. Ekolog moze zalozyc sobie bloga i pisac tam co chce pod wlasna marka.

 

59 minut temu, lulu napisał(a):

 ponieważ temat się powtarza, wyklaruję to tak: Jeśli chodzi o administrację Astromaniaka, na placu boju pozostaliśmy w praktyce ja i Krzysztof.

 

Nie rozumiem zalenia sie na samotnosc na placu boju. Z tego co wiem to moderatorzy dzialow przed odejsciem jasno wyrazali co im sie nie podoba na maniaku. Wlasciciele czy glowni moderatorzy/administracja zdecydowali ze nie wezma uwag zwyklych moderatorow pod uwage, wiec Ci ostatni odeszli. To raczej rzecz nad ktora nalezy ubolewac, a nie sugerowac bohaterskiego pozostania na placu boju.

 

59 minut temu, lulu napisał(a):

Porządki są moją inicjatywą, prowadzę ją w porozumieniu z Krzysztofem według własnego pomysłu, własnymi rencyma, zapewniając jej jak widać również wsparcie PR w digitalu.

 

Ciekawy sposob na spedzanie dlugiego weekendu.Bez urazy, ale moim zdaniem maniaka nie naprawicie, jesli calkowicie nie zrezygnujecie z bycia adminami czy moderatorami. Powinien ktos nowy i niezalezny przejac prowadzenie forum.

 

 

@lulu troche tych flaszek umknelo Ci przed przeniesieniem w niebyt. Nawet @lukacz dolozyl troche bezwartosciowego szkla, a posty ekologa merytorycznie zamiotly glupkowate odpowiedzi kolegow.

 

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie długi Weekend Porządków nie kończy się w niedzielę. Po przepatrzeniu wszystkiego z użyciem wyszukiwarki przeczesuję teraz kolejne działy ręcznie. Dział sprzętowy czeka na swoją kolej choć uważam, że pewne off-topy są w dyskusji nie tylko dopuszczalne, ale wręcz wskazane dla utrzymania więzi wewnątrz grupy. Więc do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem i dystansem.

 

Myślę że i tak bardzo mocno nadużywamy gościnności Astropolis i zamienianie tego wątku w forum raportowania nadużyć na Astromaniaku byłoby już grubym nietaktem. Proponuję zgłaszać wątpliwe wpisy do moderacji na Astromaniaku, a ja obiecuję że w miarę możliwości będę się tym zgłoszeniom przyglądał. Przynajmniej do czasu gdy nie uda się odbudować ekipy moderacyjnej. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy. A może wśród naszych byłych Moderatorów znajdą się tacy, którzy uwierzą że może być inaczej i zechcą wrócić? Czekamy!

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że jest tutaj, bo nie zostanie usunięty.

Tego się obawiałem, usuwanie postów w dziale sprzętowym... zaorane.... :( niestety.

A miałem jeszcze nikłą nadzieję.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, potem już świetlana przyszłość forum, wymyte i odnowione...

Jak to było ? Można wylać dziecko z kąpielą.

Merytoryczne "kup i sprzedaj" ;) bez Ekologii ;)

Jeśli coś jest napisane nie tak o sprzedawanym teleskopie, albo z giełdy US, to posty znikają.

Czyste wątki, czysty astromaniak 🫢à propos nocy...

 

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu,nie wiem, czy silnik Maniaka to udźwignie, ale: proponuję pewne rozwiązanie, które może troszkę ograniczyć zapędy atencyjne osobnika. Spróbuj tak ustawić silnik, aby nie wrzucał aktualizacji jego postów  do kanału "nowe posty"

Odetniesz mu trochę  paliwa, a nie zbanujesz. Jeśli masz z tym problem, a widzę, że masz, będziesz spać bez wyrzutów 😉

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lulu napisał(a):

Myślę że i tak bardzo mocno nadużywamy gościnności Astropolis

 

Spokojnie :) 

Astromaniak ma całą kategorię dla UFO, to jak my moglibyśmy nie utrzymywać jednego wątku dla "zaprzyjaźnionej konkurencji"? Tym bardziej, że jak widać, panuje strach uzasadniony przeszłymi działaniami i jasną deklaracją admina w omawianym temacie, że:

Kasowanie wątku na Astromaniaku.jpg.

Nie wiem czy wykrzesałbym z siebie motywację do pisania czegokolwiek mając świadomość, że jutro, pojutrze albo za tydzień efektu mojego wysiłku i poświęconego czasu po prostu już nie będzie. 

Skoro sam po ponad roku odkopałeś ten wątek, to raczej licząc się z potencjalną dyskusją, która nie będzie ograniczana ani ucinana :) 

 

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha nie wierzę ,wracam po weekendzie a tu takie rzeczy ,  zamiast wreszcie dostrzec problem to się go legitymizuje tworzac jakieś nowe działy ? Reset z ekologiem , dobree 😂 Dział UFO , dział dla dorosłych , czadowo , aż strach pomyśleć co tam teraz będzie płodzone 😉 Domyslam się ,że ostatnia dyskusja o Panu E juz poszła w niebyt ... Fajnie jest fajniutko . Nie bywałe po prostu nie bywałe ...

Zrozumieć tego nie potrafię , ale co tam ja i już mi to obojętne , kilku krotnie sygnalizowałem problem , nie tylko ja ,nie będe się narzucał  i tak jak pisałem na AM (w tej dyskusji co jej już pewnie nie ma skoro czytam,że miało miejsce kasowanko ), najwidoczniej jest tak ,że albo akceptujesz obecność "E" albo Astromaniak nie jest dla Ciebie . 

W dalszym ciągu sugeruję tez zmianę nazwy na : " Forum ekologiczne z astronomią związane choć trochę , kiedyś astromaniak " 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignisdei napisał(a):

Lulu,nie wiem, czy silnik Maniaka to udźwignie, ale: proponuję pewne rozwiązanie, które może troszkę ograniczyć zapędy atencyjne osobnika. Spróbuj tak ustawić silnik, aby nie wrzucał aktualizacji jego postów  do kanału "nowe posty"

Odetniesz mu trochę  paliwa, a nie zbanujesz. Jeśli masz z tym problem, a widzę, że masz, będziesz spać bez wyrzutów 😉

 

Nie ma takiej funkcjonalności w phpBB. z resztą byłoby to brnięcie w tę samą ślepą uliczkę, w którą brnięto latami - szukając nieregulaminowych wyjątków dla ekologa. Ja mam koncept odwrotny - jasne reguły i ich bezwzględne egzekwowanie wobec wszystkich, na takich samych zasadach. Jeśli nie zadziała, to będzie moim zdaniem znaczyło tylko tyle że te reguły są dziurawe i trzeba je doskonalić, a nie obchodzić. Ale liczę na to, że po upgradzie dopracujemy się udoskonalenia systemu przyjaciele/wrogowie pozwalając na skuteczniejsze filtrowanie z poziomu konta użytkownika, a nie admina. W tej chwili działa to częściowo - na wynikach wyszukiwania (np. nowe posty) nie działa niestety.

 

55 minut temu, Paether napisał(a):

 

Spokojnie :) 

Astromaniak ma całą kategorię dla UFO, to jak my moglibyśmy nie utrzymywać jednego wątku dla "zaprzyjaźnionej konkurencji"? Tym bardziej, że jak widać, panuje strach uzasadniony przeszłymi działaniami i jasną deklaracją admina w omawianym temacie, że:

Kasowanie wątku na Astromaniaku.jpg.

Nie wiem czy wykrzesałbym z siebie motywację do pisania czegokolwiek mając świadomość, że jutro, pojutrze albo za tydzień efektu mojego wysiłku i poświęconego czasu po prostu już nie będzie. 

Skoro sam po ponad roku odkopałeś ten wątek, to raczej licząc się z potencjalną dyskusją, która nie będzie ograniczana ani ucinana :) 

 

 

To prawda - od razu uprzedzam możliwość usunięcia wątku bo ma on wyłącznie doraźny, pomocniczy charakter. Zakładam, że ludzie zainteresowani rozwiązaniem problemu zabiorą głos niezależnie od tego, czy zostanie on po wsze czasy zmumifikowany na stronach forum. A dlaczego uprzedzam? Bo sam fakt, że dyskutujemy publicznie o człowieku budzi mój bardzo gruby dyskomfort. Takie dyskusje personalne powinny być kategorycznie zabronione w regulaminie, są zachętą do publicznych linczów i hejtu, rzadko pozwalając na zachowanie sterowności zapewniającej minimalną konstruktywność. Na CN obowiązuje np. całkowity zakaz publicznego komentowania decyzji moderatorów - i nie z powodu obaw o komfort moderatorów, ale ze względu na elementarny szacunek dla użytkowników objętych decyzjami moderatora. Nie chcę pozostawiać na forum tego typu precedensów zachęcających do kolejnej jatki i jeśli Siła Przewodnia naszej Zaprzyjaźnionej Konkurencji zechce z tego samego powodu usunąć te nasze uwagi tutaj - nie tylko nie zaprotestuję, ale udzielę zdecydowanego poparcia na całej linii.

 

50 minut temu, mkowalik napisał(a):

 

A flachy w tym ta z denaturatem nadal wisza. 

 

To tylko tak - dla zdrowotności 🙂

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koszy89 napisał(a):

Ha nie wierzę ,wracam po weekendzie a tu takie rzeczy ,  zamiast wreszcie dostrzec problem to się go legitymizuje tworzac jakieś nowe działy ? Reset z ekologiem , dobree 😂 Dział UFO , dział dla dorosłych , czadowo , aż strach pomyśleć co tam teraz będzie płodzone 😉 Domyslam się ,że ostatnia dyskusja o Panu E juz poszła w niebyt ... Fajnie jest fajniutko . Nie bywałe po prostu nie bywałe ...

Zrozumieć tego nie potrafię , ale co tam ja i już mi to obojętne , kilku krotnie sygnalizowałem problem , nie tylko ja ,nie będe się narzucał  i tak jak pisałem na AM (w tej dyskusji co jej już pewnie nie ma skoro czytam,że miało miejsce kasowanko ), najwidoczniej jest tak ,że albo akceptujesz obecność "E" albo Astromaniak nie jest dla Ciebie . 

W dalszym ciągu sugeruję tez zmianę nazwy na : " Forum ekologiczne z astronomią związane choć trochę , kiedyś astromaniak " 

 

 

Niedowiarek z Ciebie jednym słowem - stąd to lekceważenie dla UFO! A tymczasem wpisuję w wyszukiwarkę na Astropolis hasło UFO... 1045 wyników... Czy to zostało zebrane w osobnym, łatwym do omijania miejscu? Nie mam pojęcia, nie sprawdzałem. Sprawdzisz?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lulu napisał(a):

 

Niedowiarek z Ciebie jednym słowem - stąd to lekceważenie dla UFO! A tymczasem wpisuję w wyszukiwarkę na Astropolis hasło UFO... 1045 wyników... Czy to zostało zebrane w osobnym, łatwym do omijania miejscu? Nie mam pojęcia, nie sprawdzałem. Sprawdzisz?

UFO to tylko jeden z przykładów tej "zmiany " ale jak wszyscy wiemy nie meritum wątku ,ale no  oczywiście wygodnie jest Ci  próbowac odwracać kota ogonem ,ze niby moja uwaga jest o UFO ... skądś to znam te taktykę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, lulu said:

To był żart. Korzyści zdrowotne ze spożycia denaturatu są dyskusyjne.

 

Jesli zalezy Ci na tym by astromaniak przetrwal, to szczerze i bez zlosliwosci, poszukaj kogos na administratora komu na tym forum bedzie zalezec. Tobie nie zalezy nic a nic, a wszelkie majowo wikendowe dzialania to dzialania pozorowane, ktore nic nie wnosza pozytywnego do forum. Tak sobie mysle ze tworczosc ekologa wczesniej czy pozniej dobije was finasowo (za hostowanie obrazkow trzeba placic) i to bedzie ostateczny i obiektywny argument ktory spowoduje zr go zablokujecie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, darujcie ale jeśli ktoś chce dowodzić, że autor mniej niż pół procenta wpisów na forum jest tego forum głównym problemem, a jego działalność powali na kolana nasz hosting, to może lepiej podyskutujmy o UFO. Tutaj wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mkowalik napisał(a):

 

Tak sobie mysle ze tworczosc ekologa wczesniej czy pozniej dobije was finasowo (za hostowanie obrazkow trzeba placic) i to bedzie ostateczny i obiektywny argument ktory spowoduje zr go zablokujecie.

Co prawda to prawda. Diabli wiedza co ten Ekolog wpierniczył w te posty  -sam muszę przejrzeć u siebie. (Pejcz, zrób to samo. 🤣)

Są portale, na których takie  obrazki się kupuje, często z wyraźnie określoną ramą czasową do ich użytkowania.

A tu czysta samowola (ekowola)  :) 

Edytowane przez ignisdei
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, lulu said:

Koledzy, darujcie ale jeśli ktoś chce dowodzić, że autor mniej niż pół procenta wpisów na forum jest tego forum głównym problemem, a jego działalność powali na kolana nasz hosting, to może lepiej podyskutujmy o UFO. Tutaj wolno?

Znasz powiedzenie Kropla rzezbi skale? Jesli hostingu nie powali to wczesniej pczy pozniej bedziecie tracic czas na usuwanie wpisow ekologa, moze przy okazji zdjecia flaszek tez przez calkowity przypadek znikna...bo admin o jeden kwadracik za duzo zafajkowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lulu napisał(a):

Ja mam koncept odwrotny - jasne reguły i ich bezwzględne egzekwowanie wobec wszystkich, na takich samych zasadach. Jeśli nie zadziała, to będzie moim zdaniem znaczyło tylko tyle że te reguły są dziurawe i trzeba je doskonalić, a nie obchodzić.

 

Ten sam koncept obowiązuje tutaj. W szczególności chodzi o zapis w regulaminie zakazujący trollingu i spamowania. Egzekwowanie go bezwzględnie jest działaniem.... bardzo nieekologicznym ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lulu napisał(a):

A tymczasem wpisuję w wyszukiwarkę na Astropolis hasło UFO... 1045 wyników... Czy to zostało zebrane w osobnym, łatwym do omijania miejscu?

 

I właśnie to jest sedno sprawy :D Żeby na Astropolis coś poczytać o UFO, trzeba się wysilić i tego specjalnie szukać. Nie ma "promowania" takich treści osobnym działem. Gdy ktoś zainteresowany już podejmie się wysiłku wyszukiwania...trafi na ten wątek o Astromaniaku (kilka najnowszych pozycji), wątek prima-aprilisowy i masę komentarzy-żartów w statusach i wątkach "coś widziałem, co to było?" :D. Astropolis z perspektywy tych wyników wygląda na niespecjalnie przyjazne miejsce dla miłośników tej tematyki, z czego jestem bardzo zadowlony ;) 

Rzucasz na ślepo, wybranymi (znowu cherry-picking) liczbami bez kontekstu i szerszej analizy, starając się odbić temat.

 

54 minuty temu, lulu napisał(a):

Takie dyskusje personalne powinny być kategorycznie zabronione w regulaminie, są zachętą do publicznych linczów i hejtu, rzadko pozwalając na zachowanie sterowności zapewniającej minimalną konstruktywność. Na CN obowiązuje np. całkowity zakaz publicznego komentowania decyzji moderatorów - i nie z powodu obaw o komfort moderatorów, ale ze względu na elementarny szacunek dla użytkowników objętych decyzjami moderatora. Nie chcę pozostawiać na forum tego typu precedensów zachęcających do kolejnej jatki i jeśli Siła Przewodnia naszej Zaprzyjaźnionej Konkurencji zechce z tego samego powodu usunąć te nasze uwagi tutaj - nie tylko nie zaprotestuję, ale udzielę zdecydowanego poparcia na całej linii.

 

To jest kompletny brak logiki. Jeśli zakładasz, że jakaś dyskusja powinna być zabroniona, to nie tworzysz wcale takiego wątku, albo zakładasz w formie ogłoszenia (decyzja administracji jest taka i taka, bierzemy za to odpowiedzialność) i od razu zamykasz. Zakładanie otwartego wątku, w którym już w pierwszym akapicie jasno nakreślasz o kogo chodzi i dopuszczasz dyskusję, ale zostawiasz sobie wytrych w postaci "jakby co, to usuniemy", to kpina z logiki wynikającej z Twoich słów powyżej i kpina z użytkowników Astromaniaka.   

Nie ma szans na usuwanie tutaj takich tematów. Wynika to z szacunku do autorów, którzy poświęcili czas i włożyli wysiłek w treść. Jeszcze raz powtórzę - sam linkowałeś tutaj wątek "personalny", inicjując dyskusję.

 

25 minut temu, lulu napisał(a):

A czy na forum Astropolis dopuszczalne jest wróżenie?

 

Oczywiście. Załóż wątek gdziekolwiek, trafi do Pseudonauki i zostanie wyśmiany. Zapraszam :D

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.