Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Mareg said:

Bardzo się cieszę, że są nadal osoby, którym zależy na aktywnym ratowaniu Astromaniaka, tu wyrazy szacunku dla @lulu, ale zdaje się, że bez radykalnych zmian w organizacji Astomaniaka nie będzie radykalnych zmian w jego funkcjonowaniu.

 

Jesteś w bardzo dużym  błędzie wierząc, że @lulu zależy w ratowaniu astromaniaka. Od kilku dni proszę @lulu o usunięcie pato-alkoholowych, dodanych po złośliwości wpisów  na jeden (jaki znam) merytoryczny wątek ekologa, a one dalej tam są. Olewka na całego. Tak się zastawiam, czy może powodem braku rekacji jest chęć pozycjonowania astromaniak na słowa kluczowe typu alkohol, denaturat, piwo, wino.

 

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paether napisał(a):

O tym właśnie piszę. Od Ciebie zależy, jakie ono będzie. Jeśli masz powody, żeby chcieć "nieporządne", Twoja sprawa :) 

I od użytkowników..., którzy potwierdzą to swoją obecnością...

Społeczność też ma wpływ na kształt forum...

 

2 godziny temu, lulu napisał(a):

To by znaczyło, że w naszym 40-to milionowym kraju mamy przynajmniej jedno porządne forum astronomiczne. I prawidłowo. Może w tak dużym kraju zmieści się również jakieś małe, nieporządne forum.

Jedyne takie ;)

_f103d9d8-e3e4-4196-b98d-541773489a55.jpg.b65196f6548ffcd92dc17fbbdf11d080.jpg

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @mkowalik. Skłoniłeś mnie do usunięcia wpisu, a to nie jest łatwe.

Pomiędzy dyskusją na temat ogólnego stanu forum, stylu zarządzania, regulaminu, wprowadzanych zmian, itp, a powtarzaniem jak mantrę (nie chce mi się liczyć ile razy) w tym wątku o istnieniu jakiegoś tematu, czy kierowaniem zarzutów odnośnie pojedyńczych wpisów/zdjęć, jest pewna różnica. Od zgłaszania takich jednostkowych przypadków na Astromaniaku jest...Astromaniak.

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Paether said:

Brawo @mkowalik. Skłoniłeś mnie do usunięcia wpisu, a to nie jest łatwe.

Pomiędzy dyskusją na temat ogólnego stanu forum, stylu zarządzania, regulaminu, wprowadzanych zmian, itp, a powtarzaniem jak mantrę (nie chce mi się liczyć ile razy) w tym wątku o istnieniu jakiegoś tematu, czy kierowaniem zarzutów odnośnie pojedyńczych wpisów/zdjęć, jest pewna różnica. Od zgłaszania takich jednostkowych przypadków na Astromaniaku jest...Astromaniak.

 

Stan forum jest zly jesli znajduja sie na nim  posty celowo osmieszajace inne osoby. Jak sam zauwazyles, mimo kilkukrotnego powtorzenia prosby @lulu o skasowanie patoalkoholowych i zlosliwych odpowiedzi, nadal te posty sa widoczne. Nie sadze aby moje prosby czy zwracanie uwagi na nieodpowiednie posty w prywatnych wiadomosciach zrobily wrazenie na adminustracji astromaniaka tj. @lulu jakiekolwiek wrazenie, jesli nie beda one wyrazone publicznie np. tutaj. 

 

Tak z czystej ciekawosci spytam,czy takie posty jak te wspominane wyzej oraz skasowany link do zdjecia osoby w stanie nietrzezwosci autorstwa franza (zeby bylo jasne ze nei o ekologa tu chodzi) mogylby byc opublikowane na astropolis? Jesli moje pytanie jest nieodpowiednie w tym watku to przenies je do odpowiedniego i prosze odpowiedz jako administrator. Bardzo mnie ciekawi jakie jest podejscie adminow astropolis.

 

Ps latwiej skasowac i obrcic glowe od tego typu problemow. Przeraza mnie, ze tak malo uzytkownikow maniaka i astropolis przechodzi nad tymi patoalkoholowymi postami objetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, mkowalik napisał(a):

Tak z czystej ciekawosci spytam,czy takie posty jak te wspominane wyzej oraz skasowany link do zdjecia osoby w stanie nietrzezwosci autorstwa franza (zeby bylo jasne ze nei o ekologa tu chodzi) mogylby byc opublikowane na astropolis?

 

Oczywiście, że nie. Jednak Astromaniak jest samodzielnym bytem, ma swoich właścicieli/opiekunów/adminów, którzy kształtują forum wedle swojego rozeznania. Możemy wymieniać się uwagami na ogólne tematy, ale robienie z tego wątku alternatywy dla przycisku "zgłoś" na Astromaniaku byłoby jakimś absurdem. 

 

39 minut temu, mkowalik napisał(a):

Ps latwiej skasowac i obrcic glowe od tego typu problemow. Przeraza mnie, ze tak malo uzytkownikow maniaka i astropolis przechodzi nad tymi patoalkoholowymi postami objetnie.

 

Od 5 stron toczyła się tutaj dyskusja. Różne kwestie były poruszane. Wypowiedziały się różne strony, a moderacja Astromaniaka poznała zdanie innych, w tym użytkowników, dla których Astromaniak jest/był ważny. Jednak przekroczeniem pewnej granicy byłaby próba wymuszania czegokolwiek, np. metodą "jak tego nie usuniecie, to będę wrzucał na Astropolis do skutku". 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Paether said:

Jednak przekroczeniem pewnej granicy byłaby próba wymuszania czegokolwiek, np. metodą "jak tego nie usuniecie, to będę wrzucał na Astropolis do skutku". 

 

Do niczego @lulu nie zmuszam. Wrzucenie tutaj wniosku o skasowanie kolejnego pato-posta z astromaniaka jest raczej proba zapobiegniecia sytuacji, ze "...ale ja o tym nie wiedzialem, nikt mi nie zglaszal..." biorac pod uwage, ze na astromaniaku posty sa usuwane.

 

Uwazam, ze merytorycznie moj post byl ok i nie powinienes go usuwac, a co najwyzej podsumowac, ze na astropolis linkowane patposty wylecialby z marszu wiec, zapraszam wszystkich uzytkownikow astromaniaka, ktorzy sie jeszcze nie zdecydowali przejsc, do korzystania z astropolis.

 

 

Edytowane przez mkowalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkowalik  zaraportuj temat na Astromaniaku,  do czego  zachęcał Łukasz w swojej Odezwie ;
 

Cytat

To powiedziawszy zachęcam wszystkich do pomocy przy moderacji i do zgłaszania znalezionych nieprawidłowości. Zważywszy na nasze wątłe siły nie obiecam, że ze wszystkim rozprawimy się w przyzwoitym tempie, ale mogę obiecać, że będziemy się starali!


Ewentualnie możesz  zgłosić to we wspomnianym temacie, ale tutaj bym się zastanowił czy to  będzie zgodne z aktualnym "regulaminem" Astromaniaka, ponieważ pojawił się tam nowy zapis;

"Indywidualne decyzje moderatorów dotyczące konkretnych użytkowników, wpisów lub tematów nie podlegają publicznej dyskusji. Aby uzyskać wyjaśnienia lub interweniować w sprawie takich decyzji, prosimy o kontakt z moderatorem lub administracją forum za pośrednictwem Wiadomości Prywatnych lub korzystając ze strony Zespół i kontakt."

Możliwe że  przeoczyłem informację o zaktualizowaniu "regulaminu",  którego treść  niezmiennie zaczyna się od zdania:

"Używając "Astromaniak.pl"... zgadzasz się na poniższe warunki. Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku leży regularnie sprawdzanie tych warunków podczas dalszego używania "Astromaniak.pl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrek K. napisał(a):

@mkowalik pojedyńcze wpisy pojedynczych osób, nawet te najbardziej bzdurne, to najmniejszy problem tego forum. Altana płonie a Ty się bierzesz za wymianę zawiasów w drzwiach bo Ci skrzypią ;)

 

problemem sa uzytkownicy (Ci co daja zdjecia denaturatow, lub osob ktore sie schylily i odkryly czesciowo siedzenie + zdjecie osoby wygladajacej na mocno nietrzezwa, nawet buta jej brakuje z przeslaniem ja tu bohatersko zwiedzam gory jako nadturysta i patrzcie jaki folkor spotkalem przy tym zwiedzaniu) jak i administracja, ktorej takie zdjecia nie przeszkadzaja...a to nie zawiasy tylko fundament forum

 

26 minut temu, Lukacz napisał(a):

@mkowalik  zaraportuj temat na Astromaniaku,  do czego  zachęcał Łukasz w swojej Odezwie ;
 


Ewentualnie możesz  zgłosić to we wspomnianym temacie, ale tutaj bym się zastanowił czy to  będzie zgodne z aktualnym "regulaminem" Astromaniaka, ponieważ pojawił się tam nowy zapis;

"Indywidualne decyzje moderatorów dotyczące konkretnych użytkowników, wpisów lub tematów nie podlegają publicznej dyskusji. Aby uzyskać wyjaśnienia lub interweniować w sprawie takich decyzji, prosimy o kontakt z moderatorem lub administracją forum za pośrednictwem Wiadomości Prywatnych lub korzystając ze strony Zespół i kontakt."

Możliwe że  przeoczyłem informację o zaktualizowaniu "regulaminu",  którego treść  niezmiennie zaczyna się od zdania:

"Używając "Astromaniak.pl"... zgadzasz się na poniższe warunki. Możemy zmienić te warunki i dołożymy wszelkich starań, by Cię o tym poinformować, lecz w Twoim obowiązku leży regularnie sprawdzanie tych warunków podczas dalszego używania "Astromaniak.pl".

 

Z tydzien temu zglaszalem lulu patoposty z alkoholem i dodane po zlosliwosci i nadal rano byly. Szkoda mi czasu na zakladnie tematow na maniaku ktore i takpojda w niebyt.

Edytowane przez mkowalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć - i wesprzeć w tym przypominaniu kolegów moderujących naszą Zaprzyjaźnioną Konkurencję - że do zgłaszania nadużyć na Astromaniaku służy guziczek z ikoną wykrzyknika znajdujący się pod każdym wpisem. Mały - ale wystarczający.

 

Robię to z szacunku dla naszych Gospodarzy oraz Koleżanek i  Kolegów, którzy chcieliby skorzystać z tego tu wątku zgodnie z jego przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, lulu said:

Robię to z szacunku dla naszych Gospodarzy oraz Koleżanek i  Kolegów, którzy chcieliby skorzystać z tego tu wątku zgodnie z jego przeznaczeniem.

 

Jeśli mówimy o szacunku, to spytam z ciekawości czy to właśnie z szacunku, w jednej z naszych ostatnich dyskusji na astromaniaku, poleciłeś mi zrobienie sobie krakowskim zwyczejem lewatywy? Czy może chiwlowo ten szacunek gdzieś Ci się zawieruszył jak pisałeś tą odpowiedź do mnie, że  nie zdołał powstrzymać Cię przed wysłaniem takiej odpowiedzi?

 

Alko-pato-posty nadal są na maniaku. Wiesz dokładnie, o które posty chodzi. Jesteś adminem astromaniaka, nie usunałeś ich. Dlatego uważam, że zgłaszanie Tobie lulu czekogolwiek nieprawidłowego na astromaniaku, to strata czasu. Za moje wcześniejsze uwagi, że nie wypada skupiać się i wychwalać alkoholowej strony zlotu na kudłaczach i konsekwencji takich zachowań dostałem bana.

 

Na Twoim miejscu nie unosiłybym się honorem i czekał z usunięciem aż kliknę w magiczny przycisk z napisem ZGLOŚ, tylko  usunał, podziękował i przyznał rację, że posty są nieodpowiednie i ich miejsce jest w niebycie a nie na maniaku. I jeszcze dopytał w którym to poście są przesmiewcze zdjęcia osoby pod wpływem i z "siedzeniem", bo też takie posty nie powinny na maniaku być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkowalik  może nie ma powodu być tak natarczywym, wszystko wymaga czasu - lulu o tym wspominał.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale  Administracja Astromaniaka poniekąd pochyliła się nad Twoimi wcześniejszymi spostrzezeniami -  na AM zmieniła się kolorystyka oznaczająca grupy użytkowników.
Zniknęły też reklamy, a to być może  jest  swojego rodzaju zapowiedz jeszcze  większych zmian na AM., chociaż nie widziałem żadnych oficjalnych komunikatów.
To by wyjaśniało dlaczego  w nocy strona AM wyglądała tak:



image.png.9f2ebe219f91d6c9e68fb3640b766353.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za powtarzające się pady serwera. Jest to spowodowane kumulowaniem się sztucznego ruchu generowanego przez kolejne boty - pracujemy nad ustabilizowaniem sytuacji polegającym z jednej strony na dopasowaniu niezbędnych zasobów serwera, a z drugiej - na optymalnej polityce względem botów, bo blokowanie ich na hurtowej zasadzie trudno uznać za optymalne. Rozwiązanie będzie zależało również od warunków i możliwości finansowych. Jeśli chodzi o reklamy, to nieuniknione jest wpuszczenie ich na Astromaniaka. Możliwości utrzymania serwisu na dotychczasowych zasadach uległy wyczerpaniu i trzeba szukać jakiejś w miarę solidnej podstawy, pozwalającej na utrzymanie infrastruktury technicznej i niezbędną asystę techniczną tam, gdzie ja sam sobie nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Lukacz said:

@mkowalik  może nie ma powodu być tak natarczywym, wszystko wymaga czasu - lulu o tym wspominał.

 

 

Od kiedy to czas jest potrzebny na usuwanie niewygodnych postow?

 

24 minutes ago, Lukacz said:

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale  Administracja Astromaniaka poniekąd pochyliła się nad Twoimi wcześniejszymi spostrzezeniami -  na AM zmieniła się kolorystyka oznaczająca grupy użytkowników.

Zniknęły też reklamy

 

Reklamy mi nie przeszkadzaja. Rowniez ozlocony kolor adminow jest niczym powiew wiosny przy postach z tematyka alkoholowa oraz fotografiom tubylcow uchwyconych w niezrecznych dla nich sytuacjach  podczas "wyprawy gorskiej", ktore to zdarzenia wymagaly stworzenia posta w najgorszym mozliwym  ekologicznym stylu przez franza.

 

Pozwalam sobie spostrzec, ze na astromaniaku nadal jest sytuacja w ktorej mamy jeden kroczek do przodu i dwa wielkie kroki do tylu. Wywalenie nieodpowiednich tresci powinno byc priorytetem dla nowej administracji, gdyby chciala poprawic merytorycznosc tresci na forum. Lulu jak do tej chwili nie napisal do mnie priva, z pytaniem w ktorym to poscie franz umiescil te zdjecia...bo chce to usunac. Ja uwazam, ze to czyny pokazuja intencje, a nie piekne deklaracje bez pokrycia. Dlatego nie widze w kolorowych barwach przyszlosci astromaniaka jesli calkowicie nowa i niezalezna administracja tego forum nie przejmie.

 

Tez mi sie nie podoba, ze nie oburzacie sie na obecnosc takich tresci na forum astronomicznym i obojetnie przechodzicie obok tego tematu.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.