Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mkowalik napisał(a):

 

Panowie. Posty Ekologa z dołożonymi zdjęciami są na maniaku  bardziej merytoryczne niż posty innych użytkowników maniaka w tym wątku

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=73198

które nadal są widoczne na cały świat, a jest tam:

- zdjęcie butelki z winem,

- zdjęcie kolekcji jaboli z różną nazwą

- zdjęcie piwo-denaturatu, lub piwa stylizowanego na denaturat, lub denaturatu na piwo

- zdjęcie  słoika z kiszonymi ogórkami

- zdjęcie  gumofilców

- zdjęcie  denaturatu

 

więc w sumie z lulu się zgadzam, że nie ma podstaw do usuwania postów Ekologa, jak inni i bardziej szanowani użytkownicy forum, taki content produkują.

 

Astromaniaka już nie ma.

 

 

 

Już myslałem, że odkopałeś jakiś starszy wątek sprzed dekady, bo wtedy też było sporo podobnego humoru. Ciężko się tutaj dziwić, aby inni użytkownicy maniaka zachowali powagę w takim temacie. 

 

Aha rozbudowa Hyde Parku mnie rozwaliła - wygląda na zaproszenie różnej maści ekspertów - jak przyjdzie odpowowiednia publika to nawet ekolog zniknie w tłumie ;) .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie nawet ludzie tworzący PZPR stwierdzili, że czas na samorozwiązanie, by zaistnieć pod innymi sztandarami.

A gdyby tak zarchiwizować całego Astromaniaka, zapisać go "jak jest" i w tej postaci udostępnić wszystkim, którzy są lub byli z nim emocjonalnie związani? Ta uporczywa opieka paliatywna nad konającym forum jest po prostu smutna. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym Astromaniaka "konającym forum". Może troszkę poszedł na "boczny tor", dzieje się dużo mniej, aczkolwiek są działy (nie giełda) gdzie regularnie są nowe wpisy. Nie wczytywałem się zbytnio w to co powyżej, ale chodzi chyba o wpisy ekologa?.No cóż ludzie są różni, ja nie wchodzę do działu HydePark itp. nie widzę tych wpisów i śpię spokojnie. Astromaniak, to nadal forum z bardzo dużą zawartością wiedzy i doświadczeń astronomicznych fajnych ludzi kochających nocne niebo, jedni je kochają i akceptują inni wybrali aktywność na innych forach astro i....w wolnym kraju chyba o to chodzi?. Prawda? 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, że taki niepozorny Ziomal 0,7 L z lekką nutą wiśni tak niektórych drażni. A przecież jest wybór - truskawka, malina, owoce lasu...

 

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji. Czuję się naprawdę niezręcznie - nie spodziewałem się, że anons wątku o porządkach rozpocznie taką obszerną dyskusję na Astropolis. Dziękuję naszej Zaprzyjaźnionej Konkurencji za cierpliwość i gościnę, dziekuję za wszystkie głosy, przepraszam jeśli komuś nie zdołałem odpowiedzieć w zadowalający czy wyczerpujący sposób. Jestem do dyspozycji na Astomaniaku, chętnie odpowiem na dalsze uwagi w zaanonsowanym na wstępie dyskusji wątku: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=73296

Edytowane przez lulu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, lulu said:

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji. Czuję się naprawdę niezręcznie - nie spodziewałem się, że anons wątku o porządkach rozpocznie taką obszerną dyskusję na Astropolis. 

 

O jakich porządkach piszesz, jak te złośliwe i prześmiewcze wpisy bijące do Ekologa poparte zdjęciem alkoholu i ujemną zawartością astro-merytoryki, są nadal widoczne na astromaniaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lulu napisał(a):

I tym optymistycznym, owocowym akcentem chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji.  Jestem do dyspozycji na Astomaniaku, chętnie odpowiem na dalsze uwagi w zaanonsowanym na wstępie dyskusji wątku.

image.png.f0409664a62202f80a66860418d4c7c5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to "cenię "moderację Astromaniaka :)  Na koniec wycinanko :D Skąd ja to znam.

Zamiast rozwiązać problem, ciach...

A czy nie chodziło o nabranie mocy nowego regulaminu, przy zastosowaniu którego można już wymyć, wyczyścić wszystko  ? :)

Stosując jako zasłonę dymną posty ekologiczne ? Przedziwne, ale tutaj mnie już nic nie zdziwi, jeśli by tak było.

@lulu a propo wycinanek zapytaj Krzyśka... Trzeba być czujnym i zapisywać swoje posty...kuriozum.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie o którym piszesz, ja zajmowałem się kwestiami technicznymi. Masz tutaj do dyspozycji kolegów, którzy w tamtym czasie odpowiadali za moderację na Astomaniaku - skorzystaj okazji i zapytaj ich o te przypadki. Wypowiadanie się w ich imieniu nie byłoby ani uczciwe ani w dobrym tonie.

 

Jeśli chcesz pogadać ze mną o tym za co odpowiadam ja - czyli o sytuacji na dziś - zapraszam na Astromaniaka.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, lulu said:

Jeśli chcesz pogadać ze mną o tym za co odpowiadam ja - czyli o sytuacji na dziś - zapraszam na Astromaniaka.

Wiec dlaczego nie skasujesz tych alkoholowych niemerytorycznych postow ze zlosliwosciami w strone Ekologa? W jakim celu  trzymasz takie smieciowe wypowiedzi na publicznym forum astronomicznym?

Edytowane przez mkowalik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mkowalik napisał(a):

Wiec dlaczego nie skasujesz tych alkoholowych niemerytorycznych postow ze zlosliwosciami w strone Ekologa? W jakim celu  trzymasz takie smieciowe wypowiedzi na publicznym forum astronomicznym?

Bo to najpierw trzeba zrobić wielkie halo, że się nie dopuszcza "linczowania" użytkowników, a potem trzyma się wpisy, o których napisałeś Marcinie. Cała ta dyskusja nie ma widocznie sensu i jest tylko po to, żeby klepać puste posty🤣

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam  czytających będzie długo, ale chciałbym kompleksowo się  się odnieść do zarzutów które padły  m.in.  w stronę  (tez byłych) moderatorów  forum Astromaniak.
Zacznę od kalendarium, które mam nadzieję ułatwi zrozumienie zmian w ekipie zarządzającej  i ich skutków jeśli chodzi o AM.
Jednocześnie przepraszam wszystkich modów (działów) których nie wymieniłem , chciałbym się skupić na osobach które moderowały  całym forum jak moderator globalny czy forum, oraz oczywiście administratorach.

Grudzień 2020
  Krzysztof_P zostaje administratorem ( i zarazem moderatorem) forum
Styczeń 2021
  Sebastian Ś. zostaje  moderatorem globalnym
Wrzesień 2021 
  Sebastian  rezygnuje z funkcji moderatora globalnego
  lulu zostaje administratorem (technicznym)
  Lukacz zostaje  moderatorem globalnym
  Krzysztof  rezygnuje z funkcji moderatora (pozostaje administratorem)
Wrzesień 2022
  Sebastian  zostaje moderatorem forum
 Grudzień 2022
  Sebastian i  Lukacz rezygnują z funkcji moderatorów
  Krzysztof powraca do roli  moderatora globalnego (pozostając administratorem)
Kwiecień 2024
  lulu zaczyna się mierzyć z funkcją moderatora globalnego (pozostając administratorem technicznym.

Jak widać jedynym (oficjalnym) moderatorem  na forum AM w  15 miesięcznym okresie od stycznia 2023  do maja 2024 był Krzysztof.


"Moderacja ekologiczna"

 

W dniu 5.05.2024 o 13:50, lulu napisał(a):

Ja się na Astromaniaku starałem trzymać z daleka od moderacji, nie patrzyłem nikomu na ręce i nie chcę oceniać powodów, dla których przez sito moderatorskie prześliznęło się ponad pół tysiąca wpisów nadających się do wycięcia. 

W dniu 5.05.2024 o 17:21, lulu napisał(a):

Podsumuję to tak: nie twierdzę, że działalność ekologa nie prowokowała złych emocji - musiała prowokować patrząc na to co znalazłem robiąc porządki. Z drugiej strony można zapytać: a czego się spodziewać, skoro cały ten naprodukowany przez niego śmietnik przez lata bezkarnie rozkwitał na forum

 

13 godzin temu, lulu napisał(a):

Zechciej zauważyć, że ja dotychczas nie maczałem palców w moderacji, nie ja dopuściłem do rozlania się tego mleka które teraz muszę zbierać. Sprawy zaszły tak daleko, że nie da się ich uporządkować nie dyskutując o nich...

 

13 godzin temu, lulu napisał(a):

Sebastian, powtórzę - to nie ja zostawiłem na forum ponad pół tysiąca wpisów jawnie łamiących zasady regulaminu, Netykiety, a czasem najprostsze standardy obyczajowe.... 


Łukasz,  piszesz że usunąłeś 500 wpisów które "umknęły" moderacji i wskazałeś przy tym że być może był to problem z "Regulaminem", Oczywiście że tak, zarówno co do "Regulaminu"  i działu dedykowanego dla ekologa  - "Kącik..."  odniosę się w kolejnych wpisach.

Nie zgodzę się z Twoimi spostrzeżeniami z kilku powodów;

1.  Nie wiemy  kiedy powstały usunięte przez Ciebie wpisy,  gdybyś je przeniósł do działu niejawnego spokojnie mógłbyś oszacować komuż to te wpisy "się prześlizgnęły".
2. Znowu wiąże się to z datami - "regulamin" ewoluował, doskonale to wiesz bo za Twoim, choć nie ukrywałeś że nie chętnym , przyczynkiem. 
3. Nie zapominaj faktu że "Kącik" wyewoluował z działu "Czaty Astromaniaka"  który został już niemiłosiernie zawłaszczony przez ekologa dużo wcześniej zanim  Krzysztof został adminem i , teoretycznie, moderatorem
 
I mała dygresja, rozumiem że 500 postów do usunięcia było dla Ciebie wyzwaniem, ale sam fakt że robiłeś to za pomocą wyszukiwania kluczowych słów,  prostego kasowania postów bezpośrednio w wątku, nie pokazuje że zajęło to Tobie zbyt dużo czasu.
Sporo postów ekologa  było już wcześniej w dziale niejawnym,  przeniosłem je po skasowaniu "Kącika" wraz z postami z niego do "Hydeparku" żebyś mógł dokładnie zrozumieć z czym się mierzysz. Część nieregulaminowych wpisów było umieszczane na grafikach, a tego szukajka nie pokaże. 

Tak że 500 postów nie robi na mnie żadnego wrażenia, sam PRZECZYTAŁEM i przenosiłem posty pomiędzy działami sprzętowymi a to grubo ponad 10k, moderując a nie klikając guziczek "wypieprz". Chłopaki od działów też trochę czasu spędzili przenosząc posty żeby posegregować wpisy w działach którymi się opiekowali.
Za to kasowanie już tak - ja tego nie robiłem, nawet z ekologiem.

cdn.
 

Edytowane przez Lukacz
literówki
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lulu napisał(a):

Marcin, robi się naprawdę niesmacznie. Jak potrzebujesz sobie ze mną coś powyjaśniać, masz do mnie telefon.

 

Znowu kompletny brak logiki bo kilka postów wyżej pisałeś:

 

3 godziny temu, lulu napisał(a):

Masz tutaj do dyspozycji kolegów, którzy w tamtym czasie odpowiadali za moderację na Astomaniaku - skorzystaj okazji i zapytaj ich o te przypadki.

 

Najpierw oskarżyłeś kilkukrotnie publicznie (cytaty Lukacza) w tym wątku, że musisz teraz sprzątać, ale odpowiedź w takiej samej formie jest niesmaczna? 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wampum napisał(a):

Nie nazwałbym Astromaniaka "konającym forum".

 

Racja, niefortunne określenie, skoro bierzemy już udział w stypie. Bo jak to inaczej nazwać, skoro włodarze Astromaniaka wolą rozmawiać na Astropolis?

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Regulamin"


W mojej opinii AM nadal nie ma regulaminu, takiego z prawdziwego zdarzenia.
Odnośnik na stronie AM nazwany przez lulu "Regulamin" to tak naprawdę są "Warunki  korzystania" z serwisu które Łukasz modyfikował na bieżące potrzeby, jak widać niekoniecznie zdało to egzamin.

Pierwsza modyfikacja, o ile  dobrze pamiętam nastąpiła pod koniec 2022 roku a więc w momencie kiedy Sebastian i ja zrezygnowaliśmy z moderacji.
Zainteresowani mogą prześledzić jego ewolucję dzięki "świętemu łejbakowi" to doskonałe narzędzie chociaż też ma swoje wady - nie pokazuje wszystkich stron i wszystkich zmian.
Ale coś tam można podejrzeć Warunki korzystania • Panel Kontrolny Użytkownika (archive.org)

 

W dniu 5.05.2024 o 12:50, lulu napisał(a):

Ja się na Astromaniaku starałem trzymać z daleka od moderacji, nie patrzyłem nikomu na ręce i nie chcę oceniać powodów, dla których przez sito moderatorskie prześliznęło się ponad pół tysiąca wpisów nadających się do wycięcia. Wydaje mi się oczywiste, że jedną z przyczyn był zbyt ogólnikowy regulamin. Kiedy dołączałem do zespołu administracyjnego, regulamin serwisu był szczątkowy i opierał się w dużym stopniu na "gotowcu" dostarczanym przez autorów oprogramowania phpBB, wraz z dystrybucją silnika forum. Prawie 1/3 treści dotyczyło wprost tego oprogramowania.... Czy to normalna sytuacja na jednym z głównych astronomicznych forów w czterdziestomilionowym kraju?

 

Od tego czasu udało się nieco dopracować treść, ale jest ona nadal bardzo ogólnikowa. Powołanie się np. na "zasady Netykiety" jest słuszne - podobnie jak słuszne jest powołanie się w Konstytucji na zasady demokratycznego państwa prawa czy zasadę sprawiedliwości społecznej. Ale jak widzimy, każda kolejna władza ma swoje spojrzenia na to jak to rozumieć i realizować - i do tego by realizować potrzebne są ustawy i przepisy wykonawcze. U nas tej części po prostu nie ma. Więc nikt nie zmienia reguł - po prostu trzeba je doprecyzować tak, by mogły zacząć funkcjonować PRAKTYCZNIE.

 

A jak o praktyczności mowa, to zapoznanie się z setkami przykładów naruszeń regulaminowych daje dobrą podstawę do tego by spróbować ująć to w katalog konkretnych tematów i zasad. I to jest robione. Regulamin Astromaniaka wymaga dalej idących zmian i będą one systematycznie wprowadzane, ponieważ jedno z głównych astronomicznych forów w Polsce po prostu na to zasługuje.



Problem w tym  że kiedy  dyskutowaliśmy o potrzebie posiadania solidnego regulaminu, Ty stanowczo  zapowiedziałeś że takiego regulaminu nie napiszesz. I zgadzam się z tym, to nie jest rzecz którą można napisać "na kolanie" a tym bardziej kiedy ma służyć "wszem i wobec".
Między innymi  to spowodowało że moderatorzy zrezygnowali z moderacji - brak jasnych czytelny reguł  dla WSZYSTKICH.  Bo  problemem była interpretacja.
I tutaj nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem  -  "Ja się na  Astromaniaku starałem trzymać z dala od moderacji, nie patrzyłem nikomu na ręce..."
Zapomniałeś o kilkudziesięciu PW  (Twoich - Admina)  do mnie moderatora, w których naciskałeś żebym zaprzestał "szykanować ekologa, bo on biedny nie rozumie o co chodzi".

A tak naprawdę rzecz była prosta, skoro JEDEN użytkownik, prowokuje konflikty w TEN SAM sposób ( bzdurne posty z jeszcze  bzdurniejszymi grafikami, w mojej opinii) To wymagałem żeby je umieszczał tylko w dziale dedykowanym wtedy dla niego  - czyli "Kacik...". Miał po prostu trzymać się zasad publikacji które z nim omówiłem.
No ale Autorowi to było nie w smak, bo dział był niedostępny dla osób z zewnątrz - niezalogowanych, wiec zakładam że tak skutecznie nawijał  Tobie makaron na uszy, a znam tą taktykę doskonale i na pewno modzi/admini na innych forach też, że postanowiłeś wymóc na mnie "sprawiedliwe" traktowanie.

Ciekawe że teraz robisz to samo - też wytyczyłeś ekologowi zbiór zasad, ale z tą przewagą że osobiście wpisałeś je do "regulaminu" co  zaskutkowało wypieprzeniem przez Ciebie 500+  postów .

 

 

"KĄCIK..."
 

19 godzin temu, lulu napisał(a):

Kącik utworzony przez Marcina nie miał być dla nich przechowalnią - gromadził wpisy regulaminowe, choć kontrowersyjne, które chcieliśmy wyłączyć z dostępu dla botów wyszukiwarkowych i nowych użytkowników. Chętnie z Tobą podyskutuję, ale trzymajmy się faktów.

Dokładnie tak - trzymajmy się faktów.

Dział "Kącik.." nie został utworzony przeze mnie jak twierdzi Łukasz,  chociaż ja nadałem mu tą nazwę, wymyśloną przez jego głównego autora - ekologa.
I na początku był przechowalnią, wtedy kiedy jeszcze nazywał się "Czaty Astromaniaka" , bo nie za bardzo było wiadomo co z nim  zrobić po tym jak ekolog co dokumentnie zaspamował. Wykorzystał na to czas jaki miał od śmierci Janusza  w styczniu 2019 roku. Łukasz doskonale o tym wie bo niejednokrotnie zgłaszał swój sprzeciw dla działu w którym ma pisać  głównie tylko jeden użytkownik.
Za to teraz jest takich działów kilka.  Ale może ktoś inny będzie w przyszłości w nich pisał. Mam nadzieję że nie "szury", chociaż z drugiej strony - jaka klikalność...
Zainteresowanych ewolucją tego działu odsyłam ponownie do Waybacka - Zobacz forum - Czaty Astromaniaka • astromaniak.pl • Forum Astronomii Amatorskiej (archive.org)

I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o fakty.

Ale pokuszę się jeszcze  o mój punkt widzenia, w kolejnym wpisie, co do "Odezwy" lulu która rozruszała ten wątek.



 

 

10 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

 

Racja, niefortunne określenie, skoro bierzemy już udział w stypie. Bo jak to inaczej nazwać, skoro włodarze Astromaniaka wolą rozmawiać na Astropolis?

Dobrze to zdiagnozowałeś, poza "wolą".  Na maniaku te  próby dyskusji o TREŚCIACH umieszczanych przez ekologa zostały wycięte w pień.
Więc możliwe że w ogóle nie chcą - sławne "Być może skasujemy ten wątek..."
I chyba nie używał bym liczby mnogiej -  tutaj na razie dyskutuje jeden Włodarz ;)
 

10 godzin temu, lulu napisał(a):

Marcin, robi się naprawdę niesmacznie. Jak potrzebujesz sobie ze mną coś powyjaśniać, masz do mnie telefon.

Racja, manipulacja faktami może powodować dyskomfort u odbiorców.

Łukasz, rozmawiałem z Tobą wielokrotnie właśnie próbując coś wyjaśnić, bez sukcesów. Robiąc to w wątkach na AM niestety też - jak pisałem wyżej wylatywały za Twoim przyczynkiem.

Kiedy zgłosiłem się na moda  kierowała mną chęć pomocy na forum, pozbawionego w tym czasie moderacji (Kalendarium parę postów wyżej).
Od samego początku zwracałem uwagę i próbowałem dyskutować o 3 głównych problemach.

1. Brak rozsądnego regulaminu
2. Problem z ekologiem
3. Problem z nadużywaniem ( w mojej opinii) pozycji admina - bezlitosne kasowanie wątków/postów  w działach sprzętowych czy zlotowych.
Jak widać w 2  przypadkach na dyskusjach się skończyło. Kasowanie wątków z działów sprzętowych  też - były przenoszone  jeśli dyskusja w nich  naruszała "regulamin".

Dlatego zastanawia mnie to że z jednej strony "przywaliłeś"  tutaj,  na tym forum, w tym wątku sporo zarzutów co do moderacji,  a z drugiej że  od momentu kiedy modzi zrezygnowali aż do teraz, czyli  prawie przez półtora roku, nie zająłeś aktywnie tymi problemami.
Jak pisałem Tobie   kilkukrotnie na PW - trzymam kciuki bo uważam że forum Astromaniak potrzebuje tego czego najbardziej mu brakuje - Admina z krwi i kości.
Nadal wierzę że możesz takim być, chociaż po lekturze Odezwy mam więcej wątpliwości.


Na samym początku mojej przygody z moderacją na AM  zwracałem Tobie uwagę na to co martwiło mnie jako użytkownika - kolokwialnie mówiąc siadła atmosfera.   I dla mnie to było najważniejszym powodem pomocy - próba jej poprawy. Jak widać  niestety bezskuteczna.
Zakładałem różne wątki żeby podyskutować - brak odzewu.  Wiec ciężko się dowiedzieć od użytkowników dlaczego nie chcą pisać na forum.  Mam swoje domysły ale niech takimi pozostaną.
Może  Tobie uda się za jakiś czas wykazać, że tutejsze wpisy o "stypie" były bezzasadne.

Jak to ująłeś w skasowanym wątku na AM 
image.png.3b9ed69e697d49bd0be0c010be62062c.png
Problemem są obie kwestie.

Widzę jeszcze  jeden,  kiedy dyskutowaliśmy o problemie z wpisami ekologa, razem z @Sebastian Ś. w dziale niejawnym, czy w dyskusji w skasowanym wątku  - w tym który powstał po tym jak ekolog "zareklamował"  Astromaniaka na Wykopie,  zamieszczając post z jakąś mocno kaskaderską hipotezą, co zaskutkowało  komentarzem że AM to miejsce dla szurów, tłumaczyłeś że ekolog jest cenny bo pisze a to generuje odsłony i AM lepiej wypada w indeksach -  bo to coś innego niż giełda. Dyskutantom zaś zasugerowałeś lewatywę.

W mojej opinii postawiłeś na ekologa  (czy też PageRank),  zamiast na aktywizację użytkowników (wspomniana atmosfera).
Czemu dałeś kolejny wyraz w swojej  Odezwie - zarzucając Forowiczom że linczują ekologa


image.png.888e6e29c872c3efe3957cb9a9b0d2c1.png

Odpowiem tutaj  jak ja to widzę, z pespektywy usera powtarzając to co było w ostatnio  skasowanym wątku,  w którym powoływałeś się na Netykietę, zachowując styl; 

Sięgnę do Wikipedii, która wie najlepiej;

 

Trollowanie  – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników.

Określenie „trollowanie” pochodzi od ang. trolling for fish – metoda łowienia ryb na haczyk, błystkę ponieważ troll „zarzuca haczyk”, poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię. 

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych.

Czy nie wygląda to znajomo...?



Na koniec, w  gratisie dorzucę   niezwykle  celny cytat użytkownika z AM, dotyczący trollowania:

image.png.3b98a50e74d8c8ed5a70b5f72dad43d4.png

Edytowane przez Lukacz
lierówki
  • Kocham 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeprosić użytkowników i administrację Astropolis za to co się tutaj odbyło, a co poszło chcąc nie chcąc na konto Astromaniaka.


Zaanonsowałem tu uruchomienie nowego adresu e-mail i na tym sprawa powinna się zakończyć. Z jakiegoś powodu Marcin postanowił wywlec tu sprawę porządków na Astromaniaku. Wolał nie zabierać głosu u nas i szukać publiczności dla swoich wystąpień tutaj.

 

Ponieważ w którymś z wpisów zażartowałem, że zapewniam zmianom na Astromaniaku "wsparcie PR" mogło powstać wrażenie, że rozpoczęcie tej dyskusji było moją inicjatywą albo że było ze mną jakoś uzgodnione. Nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu rzuć to całe administrowanie w diabły! Po co Ci te kłopoty? 

Albo nazwijcie forum "Astromaniak - forum i giełda astro-sprzętu im. Janusza Płeszki" i będzie święty spokój. 

W końcu Astromaniak był po części dodatkiem do komercyjnej działalności nieodżałowanego ś. p. Janusza i w zasadzie zdecydowana większość poważnych wątków (nie ekologicznych) wiąże się ze sprzętem obserwacyjnym. 

Wystarczy giełda, opisy/recezje sprzętu i ATM. Reszta do kosza. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z administrowaniem Astromaniakiem datuje się od momentu, gdy poprosiłem Krzysztofa będącego wówczas chyba jedynym aktywnym adminem o założenie nowego działu dla starych gratów. Szybko okazało się, że jest z tym problem, że Krzysztof nie jest w stanie zarządzać forum i zajmować się jednocześnie sprawami technicznymi. Uznałem, że - jak to ktoś tutaj powiedział - jedno z największych forów astronomicznych w 40-milionowym kraju zasługuje w takim razie na wsparcie. Już wówczas było widać, że zaniedbania strony technicznej forum muszą skazywać je na postępującą marginalizację.

 

Zrobiłem to co można było w tamtych warunkach zrobić - opracowałem nowe interfejsy, w tym mobilny, co pozwoliło na chwilę ukryć anachroniczny stan silnika i funkcjonalności forum. Na dłuższą metę to oczywiście nie ratuje. Ale w tej chwili jest perspektywa zrobienia prawdziwego skoku technologicznego i upgrade-u do najnowszej wersji, a potem doposażenia funkcjonalności forum w wynalazki spełniające współczesne normy. Jednocześnie próbuję ustabilizować zamieszanie wokół systemu moderacji i dopracować kwestie regulaminowe. Więc zobaczmy co się uda zrobić, czy i jak to zadziała - a wówczas będą warunki do tego by decydować co dalej. Póki co nie będę się zapisywał do chóru wróżbitów, usiłujących prorokować jak się rozwinie sytuacja. Robię swoje - tak jak umiem najlepiej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, od kilku dni posty ekologa przestały się pojawiać na AM po kliknięciu Nowe posty. Jest ekstra, nagle zrobiło się zupełnie inne forum. Oby tak dalej! Nie wiem czy on dalej pisze, ale ląduje to w jakimś osobnym dziale, czy dostał bana?

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr K. z przykrością muszę ostudzić Twój optyzmizm;  raz że załapał się na  najnowszy program Administracji AM  znany pod nazwą " 500 - " więc pewnie jest obrażony, a dwa był długi weekend ;) 

 

Edytowane przez Lukacz
  • Haha 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lulu napisał(a):

na tym sprawa powinna się zakończyć. Z jakiegoś powodu Marcin postanowił wywlec tu sprawę porządków na Astromaniaku. 

 

Bądźmy jednak precyzyjni bo wychodzi mała manipulacja ;)

Po tym co opisujesz przecież sprawa ucichła, ale sam z siebie podbiłeś temat po trzech dniach ciszy :read:

 

6 godzin temu, lulu napisał(a):

Wolał nie zabierać głosu u nas i szukać publiczności dla swoich wystąpień tutaj.

 

Myślę, a nawet jestem pewny, że brak terminu przydatności do czytania jest istotnym czynnikiem, nie tylko w tym przypadku. Nie raz poruszane w tym temacie, więc zero zdziwienia.

 

1 godzinę temu, Piotr K. napisał(a):

Hej, od kilku dni posty ekologa przestały się pojawiać na AM po kliknięciu Nowe posty. 

To jest zjawisko tak dobrze znane, że pewnie można opisać jakimś wzorem.  Ekolog jest cicho, gdy jest głośno o jego twórczości. Takie taktyczne wycofanie.

Pewnie element "focha", o którym wspomina @Lukaczjest drugim czynnikiem. Nie wiem w jakich proporcjach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu. Mleko się rozlało trzeba teraz  sprzątać.

Najgorsze jest to, że sprawdza się to co przewidziałem, byłem przeciwny nazywaniem forum AM. im.Janusza. Maniak był przybudówką do sklepu, nakręcał koniunkturę. Janusz Płeszka był osobą nietuzinkową: samouk dobry handlarz( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) a przy tym osoba, która umiała gromadzić wokół siebie ludzi. Ludzie teraz oczekują niewiadomo czego od admina, a patron forum im o tym przypomina, musisz siłą rzeczy dorównać Januszowi. Potrafisz?

IMHO: Potrzeba admina   z charyzmą,wiedzą, zacięciem i talentem przywódczym. Bez urazy ale w moich oczach jesteś bardziej adminem technicznym, człowiekiem pragmatycznym lubiącym dłubać w szczegółach, nie potrafisz patrzeć  szeroko. Skupiasz się na rzeczach małostkowych np. tych związanych z ekotrolem.

A w ogóle co to za pomysł promowania forum u konkurencji?... przecież tego nie można pogodzić, ludzie związani z Astropolis zawsze będą dążyli do wyciszenia konkurencji....

Co do Maniaka ,trzeba gruntownych zmian. Musisz siłą rzeczy znaleźć kogoś , ktoś kto ogarnia Maniaka jako monolit.

Zobacz jaką teraz degrengoladę masz. 

Na bok sentymenty, powiem Ci co ja bym zrobił na Twoim miejscu, by Maniak wyszedł z twarzą.

- Szukasz admina: merytorycznego, znającego się w stopniu swobodnym  na obserwacjach astrofotografii i sprzęcie, będącego organizatorem i liderem.

- Szukasz kogoś kto ogarnie Ci giełdę.

- Wywalasz wszystkie treści nieastronomiczne, zamknie to usta iluś tam osobom krytykującym ,odciążysz sobie trochę serwer.

-Ty zostajesz adminem technicznym i dbasz o wszystkie sprawy związane z silnikiem forum

- razem tworzycie radę i wspólnie, globalnie podejmuje decyzje.

NAJWAŻNIEJSZE: Definitywnie,  bez skrupułów , jednym chirurgicznym cięciem wywalasz Ekologia, bo jest niczym smród co ciągnie się za forum, osobnik okopuje się, wpłaca drobną kwotę na forum uzależnia emocjonalnie , potem przyrasta jak huba do drzewa...

TO TYLE

Zrobisz jak będziesz chciał Pozdrawiam Ignis. 

Edytowane przez ignisdei
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lulu @Lukacz dogadajcie się

i niech będą jasne kompetencje bez wchodzenia sobie w drogę.

 

lulu zajmij się sprawami technicznymi i rozkręcaj działy na których się świetnie znasz. Jest tych technicznych problemów na AM naprawdę sporo. Zrobiłeś świetną robotę i może warto iść za ciosem i zachęcić użytkowników nowym silnikiem?

 

Lukacz zajmie się moderacja, będzie trzecim adminem, modem globalnym, nieistotne. Ma wolną rękę do usuwania postów, banów i zarządzania treściami. 

 

Jasno, prosto.

 

Życzę wszystkim bezchmurnego dnia w tym tygodniu bo prognozy fajne na środę/czwartek ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukacz napisał(a):

Na koniec, w  gratisie dorzucę   niezwykle  celny cytat użytkownika z AM, dotyczący trollowania:

image.png.3b98a50e74d8c8ed5a70b5f72dad43d4.png

 

może by tak w ramach wyciągania wniosków z dyskusji umieścić w regulaminie ten cytat na temat trolowania.

ekolog zawsze chciał być moderatorem na maniaku a to byłoby jakąś formą realizacji jego marzenia :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś w końcu wsadzi tego Ekomaniaka w rakietę zamiast głowicy bojowej i wyśle do ataku na Chiny, które tak nienawidzi za emisję CO2. 

W końcu zrealizuje swoją życiową misję. 

Tylko rakieta musiałaby być zeroemisyjna. Hmmm, gdzie taką zdobyć? 🤔

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.