Skocz do zawartości

CEM25P - Prośba o analizę guidingu


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

Masz backlash w osi dec. Wynika na 99.9% ze źle napiętego paska łączącego wał silniczka z zębatkami.  Dużo użytkowników cem25p (w tym ja) ma ten problem. Tu rozwiązanie:

 

 

i moje uwagi:

- śrubki od obudowy mega miękkie- niestety jedną musiałem rozwiercić,

- w moim egzemplarzu ta śrubka regulacyjna z większym otworem, to ta zaznaczona na zielono, a nie czerwono,

- użyłem 2 podkładek, przy śrubce regulacyjnej i tej drugiej- bez nich przy pełnym dokręceniu pasek miał wyraźny luz,

- asekuruj silniczek, bo on jest trzymany tylko przez te dwie śrubki ("zielona" i "czerwona"), żeby ci nie wypadł na podłogę ;) ,

- napiąłem te paski u siebie w zeszłym tygodniu, przetestowałem na "sucho", ale nie miałem okazji wyjść pod niebo przez pogodę.

Edytowane przez ziebol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie pasek napinałem bardzo niedawno.....

 

Ale tu rzuca osią DEC w guidingu po tym jak manualnie wyzwalam aparat,  a potem się uspokaja ale nie do końca. Mnie bardziej interesuje czemu po tym zachwianiu spowodowanym wstrząsem DEC wraca na swoje położenie 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdh musi być spięte z softem sterującym aparatem. Np APT. 

W oprogramowaniu jest tak zrobione, że możesz najpierw podnieść lustro (wprowadza wibracje) i dopiero po kilku sekundach (guiding się ustabilizuje) otworzyć migawkę. 

Ręcznie to dość mocno trzeba ingerować w setup żeby wyzwolić migawkę - jak widzisz nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz następnym razem na 10-20 minut asystenta guidingu- będziesz wiedział czy masz backlash czy nie. Jeżeli wyjdzie, że nie, to może dałeś za niski min movement (widzę, że 0.12 px) i phd2 zaczyna szaleć bo wszystkie odchylenia dla niego podchodzą pod "Fast switch for large deflections"? Zobacz opis algorytmu resist switch 

https://openphdguiding.org/man-dev/Guide_algorithms.htm

"So if PHD2 is over-reacting to direction changes, you can tune the behavior with the min-move parameter or disable the "fast switch" option altogether." -

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzielibyśmy gdyby kolega na samym początku opisał jaki ma setup. Tak to wróżenie z fusów. Może ma guider 100mm to 0.12 jest sensowne. 

 

Adam (i wszyscy inni piszący posty) im więcej informacji podasz na początku tym szybciej rozwiąże się problemy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o guiderze jest w logu, 120 mm z ASI120.

Korekty w czasie narastają, a oś odjeżdża jeszcze bardziej. 

 

image.png.64b06dad7673eeb5df409fe1cd47b4ca.png

 

To wygląda bardzo źle: 

image.png.a11e41b7198b3a63a1410c86e6401bce.png

 

 

Manualne odpalanie migawki nie jest dobrym pomysłem. Jeśli masz możliwość, steruj zdalnie, lub chociaż z pilota. "Search region" masz ustawiony na 15. Widzę w Asiair, że ten parametr wynosi 50 pikseli i nie jest edytowalny.

MinMo daj 4-5 x większy. Agresję dla obu osi 70%.  

Log jest pełen wpisów "DEC resist switch minimum move=" Sprawdź z czego wynikają. Mam logi na dysku z innego montażu, przez sesję 5h nie pojawia się ani jeden taki wpis, gwiazdy punktowe.

 

Spróbuj poprowadzić bez robienia zdjęć i niczego nie dotykaj, żeby się log narysował z 15-20 min. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.