Skocz do zawartości

Problem z Dss


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc...

Podczas stackowania zdjęć program przerywa pracę,gdy chce go uruchomić ponownie pojawia się komunikat który zamieściłam poniżej,nie wiem o co chodzi...wcześniej używałam już tego programu i nie było takich problemów.Niezaleznie czy nacisnę tak czy nie wszystko jest tak jakby od nowa,to znaczy muszę zaczynać cały proces wgrywania plików.Probowalam już chyba z trzy razy usuwać program i instalować go od nowa ale to nic nie daje.Wszystko w Dss mam ustawione tak jak w tutorialach,używam go tylko do stackowania...

Proszę nie śmiejcie się że mnie bo pewnie to jakaś pierdoła ale nie potrafię sobie z tym poradzić sama;)

IMG_20200519_145629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm... w rejestrze ;)

 

Poszukaj programu regedit.exe 

dssscr2.jpg.bc71f39f8ed2ef9dc5234f603ef43f17.jpg

Uruchom go, skorzystaj z wyszukiwarki (ctrl+F) i poszukaj kluczy DSS... wpisując DSS.

Do usunięcia byłyby CHYBA te dwa klucze

dssscr1.jpg.f03f9183cb2bae5dd4568d016a829d40.jpg

 

ALE... jeśli nie wiesz co to jest rejestr, może lepiej najpierw spróbuj automatycznego czyszczenia rejestru - np. darmowym CCleaner'em.

Jest to dużo bezpieczniejsze. Nie mam jednak pewności, czy to zadziała w tym wypadku.

 

No i koniecznie backup rejestru przed jakąkolwiek operacją... (CCleaner ma taką opcję).

Grzebiąc się w rejestrze - zwłaszcza ręcznie można sobie napytać biedy... ;)

Może więc zacznij od tego CCleanera... 

 

Nota bene CCleaner ma też w Tools narzędzie do deinstalacji - w mojej opinii lepsze od systemowego.

 

PS. Ja mam jak widać Windozę 7 - nie wiem jak to wygląda w nowszych, nie wiem jaki masz itd.

 

 

 

dssscr3.jpg

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, AnkaSkakanka said:

Dziękuję za odpowiedzi...

Chyba dam sobie spokój z tą całą astrofotografia bo to nie na moje nerwy a Wam też niebawem skończy się cierpliwość do mnie:fool:

Mogę robić zdjęcia bo to kumam,ale ta cała obróbka,te programy...nieee...chyba mi to do mozgownicy nie wejdzie:Boink::g:

Anko Skakanko - nie idź w tym kierunku ;) !

Nasza (zbiorowa) cierpliwość jest niewyczerpana (nie licząc niektórych moderatorów, he, he.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Agent Smith napisał:

Anko Skakanko - nie idź w tym kierunku ;) !

Nasza (zbiorowa) cierpliwość jest niewyczerpana (nie licząc niektórych moderatorów, he, he.

Dokładnie tak. Pomożemy jak odpowiadał lud pracujący towarzyszowi Gierkowi.

Generalnie to zawsze są jakieś kiksy z softem na początku, póki się go nie ujarzmi i nie wypracuje jakiegoś workflow.

 

A ja mam jeszcze takie pytanie kontrolne - bo nie szukaliśmy jak dotąd przyczyny samego problemu. Powiedz mi, ile masz miejsca na partycji na której trzymasz klatki do stackowania? Bo dajmy na to, że jeśli zapchałaś tamtą partycję pod sufit i np. zostało Ci 2 Gb , a dajesz do zestackowania sumarycznie np. 5 Gb, to pamiętaj, że DSS po drodze będzie próbwać robić plik tymczasowy. On będzie mieć rozmiar tych wszystkich składanych razem klatek. U mnie zazwyczaj jest komunikat jak zaczyna brakować miejsce na zrobienie takiego pliku, ale może u Ciebie po prostu wywala nic nie mowiąc? Warto sprawdzić i policzyć co i jak.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnkaSkakanka napisał:

Podczas stackowania zdjęć program przerywa pracę,gdy chce go uruchomić ponownie pojawia się komunikat który zamieściłam poniżej,nie wiem o co chodzi

A może kończy Ci się miejsce na dysku ? i program nie mogąc zapisywać w temp się wywala.

Poza ccleanerem użyj też systemowego oczyszczacza dysku z opcją oczyszczania plików systemowych ( to bezpieczna metoda- używam jej co najmniej raz w tygodniu).

Gdy nadal masz mało miejsca (czyli np. kilka Gb) możesz też w opcjach stackowania DSS zmienić lokalizację folderu tymczasowego na lokalizację z dużą ilością miejsca na dysku ( oczywiście jeśli masz więcej dysków niż 1). I spróbuj stackować jeszcze raz.

Żadne usuwanie programu wtedy nie jest konieczne.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Darek_B said:

Żadne usuwanie programu wtedy nie jest konieczne.

Masz oczywiście rację, niestety w tym wypadku spóźniliśmy się - program został już odinstalowany - czy usuwanie tych kluczy ma sens - nie mam pojęcia.

Napewno nie zaszkodzi przeczyszczenie rejestru co jakiś czas - CCleaner nigdy mnie pod tym względem nie zawiódł (tzn. nie narobił kaszany ;))

Tfu, tfu! :)

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program odinstalowalam i zainstalowalam od nowa chyba z trzy razy,za każdym razem to samo,ten sam komunikat się pojawia,tzn zaczyna stackowac a po upływie kilkunastu minut się wyłącza a gdy uruchamiam go ponownie wyskakuje najpierw ten komunikat że zdjęcia.mozliwe że przyczyna leży w tym że jest komputer zawalony...teraz wszystko czyszczę i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 to wygląda tak:

1. Wpisz w wyszukiwarkę systemową: cmd i klikasz enter

2. Po otwarciu wiersz polecenia - wpisz: regedit i klikasz enter

3. Pojawia Ci się komunikat: Czy chcesz tej aplikacji zezwolić na wprowadzenie zmian / edycję rejestru / - klikasz: tak.

4. Otwiera Ci się edytor rejestru.

5. W katalogu HKEY_CURRENT_USER  - wyszukujesz katalog: Software. 

6. W katalogu Software wyszukujesz katalog: DeepSkyStacker.

7. Podświetlasz tylko ten katalog i prawym klawiszem myszy otwierasz rozwijaną listę i tam znajdujesz: usuń

8. Usuwasz katalog: DeepSkyStacker.

9. Zamykasz edytor rejestru.

Musisz pamiętać, że każda inna operacja usuwania w edytorze rejestru, może poważnie uszkodzić komputer, więc nie możesz się pomylić.

 

 

 

edytor rejestru 1.jpg

edytor rejestru 2.jpg

edytor rejestru 3.jpg

edytor rejestru 4.jpg

Edytowane przez Krakus
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnkaSkakanka

 

Dziękuję za odpowiedzi...

Chyba dam sobie spokój z tą całą astrofotografia bo to nie na moje nerwy a Wam też niebawem skończy się cierpliwość do mnie:fool:

Mogę robić zdjęcia bo to kumam,ale ta cała obróbka,te programy...nieee...chyba mi to do mozgownicy nie wejdzie:Boink::g:

 

No i jak, poradziłaś sobie z problemem DSS? Czy to był brak wolnej przestrzeni dyskowej, problem z plikami  czy raczej problem z DSS? No i nie poddawaj się tak bez walki.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,już jest ok;)

Wkurzyłam się i zresetowalam komputer do ustawień fabrycznych,wcześniej czyściłam wszystko bo całkiem możliwe że po prostu nie było pamięci,w koszu miałam 10 giga plików nie usuniętych:D

Nie wiem czy to o to chodziło bo nie znam się na tym ale rozniastych niepotrzebnych plików miałam wszędzie w cholere.teraz śmiga jak wcześniej...zestackowal zdjęcia bez problemu:D

Dziękuję wszystkim za sugestie

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.