Skocz do zawartości
  • 0

synta 8" + astro t7 problem z ustawieniem kamerki


Łukasz.C

Pytanie

Na początku witam serdecznie wszystkich, jest to mój pierwszy post tutaj, więc przepraszam z góry jeśli pytania będą typowe. Jestem od pół roku posiadaczem synty 8" , dokupiłem ostatnio kamerkę astro t7 ( klon asi 120 ) by móc nakręcić krótkie klipy z obserwacji ewentualnie wystakować jeśli coś się uda ładnego ustrzelić, niestety nie mam pojęcia jak ustawić kamerkę by widział cokolwiek. Ustawiłem teleskop na daleki obiekt sprawdziłem wizualnie i podmieniłem na kamerkę z wkręconym obiektywem, zobaczyłem wnętrze teleskopu z lustrem na środku, wyczytałem że należy wykręcić obiektyw z kamerki i tak włożyć kamerkę do wyciągu, wtedy już nic nie widać tylko odcienie bieli. Walczę już trzeci dzień z kamerką i ustawieniami SharpCapa i nic. Przeszukałem fora niestety nic nie znalazłm, teraz już nie wiem czy kamerka jest zła czy teleskop. W załączniku dodaję kilka zdjęć poglądowych i z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc   

IMG_20200521_104754.jpg

IMG_20200521_104702.jpg

IMG_20200521_105546.jpg

IMG_20200521_105914.jpg

IMG_20200521_105728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kamerkę wkładasz oczywiście bez obiektywu :)

Odcienie bieli to już coś obiecującego.

Zdejmij na razie ten czerwony pierścień, włóż kamerkę w wyciąg, wyceluj teleskop w odległy obiekt (najłatwiej trafić w odległe drzewa w dzień) i eksperymentuj z położeniem kamery i wyciągu - matryca kamery musi znaleźć się w głównym ognisku teleskopu, aby obraz był ostry.

T7 ma niestety zupełnie niezrozumiałą wadę w postaci lekkiego zgrubienia dupce, co zmniejsza zakres dostępnej regulacji, więc w niektórych teleskopach może się to okazać niemożliwe bez podnoszenia lustra - nie wiem jak to wygląda w Twojej Syncie.

Edytowane przez Agent Smith
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Agent Smith napisał:

Kamerkę wkładasz oczywiście bez obiektywu :)

Odcienie bieli to już coś obiecującego.

Zdejmij na razie ten czerwony pierścień, włóż kamerkę w wyciąg, wyceluj teleskop w odległy obiekt (najłatwiej trafić w odległe drzewa w dzień) i eksperymentuj z położeniem kamery i wyciągu - matryca kamery musi znaleźć się w głównym ognisku teleskopu.

Dalej nie pójdzie, trzyma rant kamerki 

IMG_20200521_123058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 hours ago, Łukasz.C said:

Ok wielkie dzięki panowie już łapie :Lighten: Szybko i sprawnie , jestem prze szczęśliwy. Eksperyment wykonany na drzewie , może na dalekich obiektach nieba nie będę musiał ta wysoko wyciągać wyciągu :brawo:. Jeszcze raz bardzo dziękuję :like:

No to pokaż może dla potomności fotkę z efektem końcowym (pozycję kamery)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli włożysz okular do wyciągu i uzyskasz ostrość to ognisko znajdzie się w okolicy płaszczyzny końca wyciągu

na wcześniejszych zdjęciach widać, że kamerkę wsunąłeś za głęboko. Matryca powinna znaleźć się w płaszczyźnie wyciągu

nawet lustrzanki ostrzą z Syntami, a mają backfocus na poziomie 45 mm więc kamerki też muszą wyostrzyć bo ich backfocus jest rzędu kilku do kilkunastu mm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.