Skocz do zawartości

Okulary Svbony - hit czy kit?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, alamagordo napisał(a):

ps testowane przy  ogniskowych 2000  sct ,.............1200 150/1200 celestron i , 1000 -120/1000 celestron i ich krotnosci  2x i 3 x .

Moze zalezy na jakich obiektach. Mialem parke tych uff svb 10mm i testowalem na ksiezycu w sct8. Dla mnie znacznie odbiegały jakością obrazu od nlv 12mm. Co prawda roznica w powiekszeniu juz większa i moze nie mialem warunków na ogniskową 10mm, ale dodatkowo obraz wydawal mi sie w uff jakby za mgłą na ksiezycu. Robilem tez porównanie penatxów xf 12mm z nlv 12mm i tam różnica na księżycu wydawała bardzo marginalna na korzyść nlv. Koncowy efekt taki ze sprzedalem nlv 12mm i svb uff 10mm, i szukam innej parki 10mm. Na M3 w achro 120/600 uffy wydawaly sie ok

Edytowane przez Amatorex
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Amatorex napisał(a):

Moze zalezy na jakich obiektach. Mialem parke tych uff svb 10mm i testowalem na ksiezycu w sct8. Dla mnie znacznie odbiegały jakością obrazu od nlv 12mm. Co prawda roznica w powiekszeniu juz większa i moze nie mialem warunków na ogniskową 10mm, ale dodatkowo obraz wydawal mi sie w uff jakby za mgłą na ksiezycu. Robilem tez porównanie penatxów xf 12mm z nlv 12mm i tam różnica na księżycu wydawała bardzo marginalna na korzyść nlv. Koncowy efekt taki ze sprzedalem nlv 12mm i svb uff 10mm, i szukam innej parki 10mm. Na M3 w achro 120/600 uffy wydawaly sie ok

  Ja  testowałem   te   uff  na  obrazac  dziennych  i  na  Ksieżyu -   u  mnie  obraz  jaki  dawały   był   dla  mnie   nie  do   odróznienia  pomiedzy   xf-ami  12 . N a  Ksiezycu  to  juz  kompletnie , moge  tylko  napisac  ze  xf-y  były    czterokrotnie  drozsze od  uff   , wiec  najprawdopodobniej   obraz  jest   lepszy  od  uff .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.