Skocz do zawartości

Okulary Svbony - hit czy kit?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, Paether napisał(a):

@as1 szkoda byłoby żeby taka recenzja zginęła w ogólnym wątku. Wydzielamy? ;) Jeśli nie masz nic przeciwko, zaproponuj tytuł Twojego wątku :)

Wydaje mi się że nazwa tytułowego bohatera będzie najodpowiedniejsza na tytuł wątku. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Okular dotarł ,bylem z nim raz na wyjazdzie. Ma duza dosc twarda gumę ale jest ona wskazana bo dobrze utrzymuje odleglosc od oka.Okular zblizony do Vixen NPL 30mm.  W nocy jako pogladowy uzywalem w 70/400 i wydawał sie przyzwojty -troche wrazliwy na odleglosc od oka i troche fasolkuje, wiadomo wymaga w miare osowego patrzenia ale nie ma tragedii.W miarę wygodny względem cena/jakośc.  Jak beda lepsze warunki porównam oba okulary i napiszę wiecej zakladajac nowy temat o tym okularze..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Przyszedł do mnie właśnie SP 25 z serii SV207 (to te lepsze ploesle z poprzedniej strony wątku). Oczywiście chmury więc  pooglądałem sobie wieczorne widoki okolicy i porównałem z SP 26 mm - "kitowcem" Bressera. Okular Svbony jest wyraźnie lepszy (transmisja, kontrast, ostrość?). Jestem wstępnie bardzo zadowolony, szczególnie, że był w jakiejś promo i zapłaciłem śmieszne 97 PLN. BTW Bressera całkiem lubiłem, więc nie jest to chyba jakaś słaba sztuka.

Edytowane przez Piotrek K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy używał ktoś może koła filtrowego od Svbony 5x2"(SV133). Czy wszystko z nimi w porządku wilgoć/zaparowanie/ugięcia?

Bo właśnie jedzie do mnie mój pierwszy filtr dual i tak sobie pomyślałem że przecież będzie trzeba zmieniać na uv/ir dla gwiazdek, a odkręcanie w polu raczej odpada i myślę nad kołem, holdery odrzucam bo chyba lepiej dopłacić do koła.

A teraz jakieś promocje na ali i cena niższa. Automatu nie chce bo ceny trochę przerażają.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004331841075.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.153aq5lKq5lKy0&algo_pvid=d686a4cf-fe19-4c76-ab84-e23577e351cb&algo_exp_id=d686a4cf-fe19-4c76-ab84-e23577e351cb-3&pdp_npi=4%40dis!PLN!300.41!251.96!!!73.79!61.89!%40211b600417112363823347677e5ea4!12000037382517501!sea!PL!3403936821!&curPageLogUid=yipaGFA8XL6h&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie czy się nadaje?

A w międzyczasie sobie obserwuje jednak holdera i też w sumie wygląda ciekawie (mniejszy to na plus), ktos może wie jak w takim czymś wygląda szczelność - parowanie/wilgoć?

https://pl.aliexpress.com/item/1005006243108209.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.270d3b6dZw03vI&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2020 o 20:45, Paether napisał(a):

svbony2.jpg

 

Jak w temacie, jakie macie doświadczenia z tymi okularami? Widziałem w różnych wątkach porozrzucane pewne myśli, pojawiły się też na giełdzie i z tego wnioskuję, że co najmniej kilku astropolitańczykowiaków takowe posiada bądź posiadało ;) Sam zastanawiałem się nad zakupem któregoś z krótszych czerwonych (9 albo 6) pod kątem niespecjalnie wymagającego teleskopu (Mak 127), a niedawno niewiele brakło a kupiłbym cały zestaw za jakieś 320 zł na Ali.

 

Niektórzy straszą fasolkami, inni twierdzą, że wystarczy nabyć trochę wprawy w "paczeniu" i w tej cenie to naprawdę fajne szkła. 

Oprócz widocznych na grafice powyżej, Svbony ma w repertuarze trochę innych okularów - widziałem zwykłe plossle, podróby TMB/SWA Planetary czy 70-stopniowe, przypominające stylistykę Vixenów SSW, o takie:

sssvbonyyyy.jpg

 

:exclamation: Niech to będzie taki wątek zbiorczy dla tej marki. Pewnie coraz więcej osób będzie się zastanawiać nad tego typu zakupami, jeśli rzeczywiście cena/jakość jest na tak niezłym poziomie jak powiadają tu i ówdzie (cloudynights, stargazerslounge). :exclamation:

 

 

 

Wczoraj w teleskopach kupiłem do nasadki bino  2 okulary 10mm dzisiaj przyszły z seri 62*,wczesniej miałem z tej samej serii 23mm.Te 10 pod względem umiejscowienia oczu są wygodniejsze od 23 (powiększenie pomijam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.