Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy lornetek z serii BA8


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku miesięcy posiadam DO Extreme 10x50. Wczoraj z nudów zajrzałem sobie pierwszy dokładnie do wnętrza lornetki od strony obiektywów i trochę się zasmuciłem. W jednym torze zauważyłem spory ubytek farby przy mocowaniu pryzmatów, a po przeciwnej stronie odstający gumowy (?) element. O ile odprysk farby tak mnie nie zasmucił, to boję się że ten element po prawej odleci i trafi na pryzmat. Wygląda to jak odprysk gumy / farby, który jeszcze się trzyma:

 

02.jpg.85e53c0411ef4a7e26fed595b9a573a2.jpg

 

01.thumb.jpg.f35391a9af069c5272eb0867fb845cb2.jpg

Czyżby seria BA8 była chińską masówką aż na takim poziomie?  

 

Lornetkę mam na gwarancji, za pierwszy pytaniem serwis odrzucił roszczenie gwarancyjne, po mojej kolejnej odpowiedzi powołując się na wadę fabryczną i możliwość uszkodzenia w następstwie pryzmatu serwis zgodził się na przyjęcie lornetki do serwisu.

 

Czy mieliście z czymś takim do czynienia? Zastanawiam się, czy aby na pewno wysyłać lornetkę do serwisu - jak zaczną w niej grzebać finał może być odwrotny od zamierzonego. Z drugiej strony - to ewidentne niedociągnięcie, pomimo że w tym momencie nie ma wpływy na dawany obraz.

 

Co sądzicie? W swojej 15x te okolice mam idealne w obu torach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie mówi wszystko.

Fujinon FMTR-SX 10x50 ~3800 PLN

United Optics 10x50 ~1500 PLN

 

Generalnie jak poczytać testy optyczne.pl, to nawet egzemplarze markowych lornetek, wysłane przez dystrybutora na testy, zdarzają się z syfem w środku :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bartolini napisał:

Różnica w cenie mówi wszystko.

Fujinon FMTR-SX 10x50 ~3800 PLN

United Optics 10x50 ~1500 PLN

 

Generalnie jak poczytać testy optyczne.pl, to nawet egzemplarze markowych lornetek, wysłane przez dystrybutora na testy, zdarzają się z syfem w środku :/

Racja, pytanie zasadnicze, czy to powinno podlegać gwarancji jako wada fabryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że puchar upierdliwca zostanie ze mną na zawsze, a tu się okazuje, że to puchar przechodni ;)

Edytowane przez seg
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z serwisem, generalnie jeśli uznają po oględzinach, że faktycznie jest to bardzo widoczna wada to wymienią na nową, o ile jest w ogóle na stanie egzemplarz bez jakichkolwiek wad estetycznych wewnątrz :) Jako, że nie wpływa to w żaden sposób na dawany obraz porzucam podejście purysty i zostawiam sprzęt u siebie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.