Skocz do zawartości
  • 0

Demontaż pokrętła mikroruchów William Optics GT81


wismat

Pytanie

Cześć 

 

Czy ktoś z Was instalował focuser do WO GT81 III/ IV ? Chciałem odkręcić całe ustrojstwo i schodzą tylko dwa pokrętła, a obudowa std pokrętła nie chce za bardzo zejść mimo poluzowania wszystkich śrub. Czy ktoś ma focuser od tej strony czy raczej trzeba instalować od strony pokrętła z temperaturą?

3A93252D-F54F-48D4-A62A-105853C1C5B6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

silnik i mocowanie od DreamFocusera + Astrolink4 = u mnie bez zarzutów od 3lat.

mocujac taki zestaw na glownej osi otrzymasz rozdzielczosc co najmniej 5x za duża niż potrzebujesz.

 

U mnie przy f5.8 CFZ ma dla Red okolo 100um, a ja mam 1 krok na 1.3um. W supełnosci wystarczyłoby mi 20um na krok.

http://www.wilmslowastro.com/software/formulae.htm#CFZ

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To wszystko jest na sucho póki co bo zestaw klecę. Ale zakładając że będę miał kamerkę jaką planuje nabyć to przy RED CFZ wychodzi mi 71um.
Teraz kwestia kroku silnika. Jolo wprowadził silnik z przekładnią 1:120, co daje jak napisał 5760 kroków na obrót. Nie za bardzo wiem jak mógłbym wyliczyć ile to 1 krok :( Jest napisane że to daje 3um przy standardowym Crayfordzie ale WO ma 2,5' Rack and Pinion. Ale chyba skoro daje to 3um na Crayfordzie to nie możliwe żeby dawało np 1 krok 50um przy R&P, czy się mylę? :) (na blue mam CFZ 52um)
Obecnie na Newtonie mam DF a na APO planuje powyższy silnik. Czy one są w pewnym stopniu porównywalne czy różnica w jakości/dokładności jakiegoś jest znacząca?

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Piotr4d napisał:

Przy tak nadmiarowym przełożeniu ( osobiście nie podoba mi się rozwiązanie z przekładnią na silniku, ale to moje zdanie) montaż na mikroruchach jest kontrproduktywny.

Masz rację. W zasadzie googlowałem focusery na GT81 i znaczna większość ludzi ma je po stronie standardowego pokrętła do ostrości. Wam też zdaje to egzamin więc nie ma co być precyzyjniejszym na siłę bo tylko sobie tym zaszkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.