Skocz do zawartości

Wygięta śruba blokująca HEQ5


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem ze śrubą blokująca w heq5.

Od kiedy kupiłem montaż, to śruba była nieoryginalna. Miałem też problem z jej obrotami i nie wiedziałem czemu.

Dziś zerknąłem do środka i okazało się, że śruba była za długa, więc ktoś ją wkręcił na siłę i wygięła się. Teraz jej wyjęcie będzie na pewno problematyczne i dlatego piszę, czy ktoś ma pomysł lub doświadczenie w takich przypadkach?

Poradźcie, jak rozwiązać problem. 

IMG_20200807_201745.thumb.jpg.496bc39f43f94bd2fc909dd4910cfb28.jpgIMG_20200807_201817.thumb.jpg.e16c9be0fd157c4e21650def52deff14.jpgIMG_20200807_201842.thumb.jpg.522749a00e7f07b2539269791ec16a34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę krzywą śrubę trzeba wykręcić ile się da aby odsunęła się trochę od tej wypustki, ale tak żeby przez otwór można było walnąć ją młotkiem przez jakiś aluminiowy pręt i naprostować wstępnie. Jak już da się wykręcić, to wtedy trzeba rozebrać całość żeby nawiercić wiertłem o zbliżonej średnicy miejsce gdzie jej czoło styka się z materiałem. Wtedy nie będzie się ześlizgiwała. Najlepiej zrobić to z obu stron, na głębokość 3-4 mm. Oczywiście starą śrubę zastąpić nową, a jej koniec zeszlifować kuliście i użyć smaru. To wszystko wymaga jednak oddzielenia podstawy. Sam niedawno taki zabieg przeprowadziłem ze starym EQ6.  Najpierw trzeba zdjąć plastikowe pokrywki z podziałką kątową, ale ona może ulec uszkodzeniu bo trzyma ją mocny klej. Innego wyjścia nie ma.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem. Zrobiłem tak, jak napisał @lemarc, zdjąłem podstawę, delikatnie wyprostowałem śrubę i wykręciłem.

Muszę kupić teraz nową śrubę i jakiś smar. 

Ogólnie śruba była mocno krzywa, namęczyłem się. Widać też, że gwint niestety ucierpiał przez takie użytkowanie, ale da się wkręcić śrubę bez większych luzów. 

 

Ps. Są jakieś fajne śruby, które ułatwiają kręcenia w tym niewygodnym miejscu? 

Ktoś na forum kiedyś dodawał w wątku o heq5, że zdjęciem fajnych śrub, ale nie mogę za Chiny tego znaleźć. 

 

IMG_20200807_204926.thumb.jpg.8e934deea19dc7ecaf3990e8dee1ba1e.jpg

 

Edit. Znalazłem, ale nie wiem gdzie taką kupić. 

 

Edytowane przez OnlyAfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.