Skocz do zawartości

NGC 6946 i sąsiadujący z nią klaster NGC 6939.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Nedved napisał:

Mnie się na szybko - dosłownie 15 min udało osiągnąć takie coś. Dodam, że składałem tylko RGB a nie LRGB bo coś tam mi L nie chciało zalignować więc odpuściłem. Niech się wypowie ktoś od kamer mono bo ja focę tylko DSLR, ale na moje oko w którymś stacku brak ostrości i to wpływa na jakość detalu. Wydaje mi się, że też fakt składania bez L wpływa lepiej na zdjęcie - może L też rozmyte?

 

EDIT:

To co tu zrobiłem (tak w skrócie):

1. Krzywe + lvls

2. Rozbicie zdjęcia akcjami w PS na tło i gwiazdy osobno

3. Ściągnąłem zieleń

4. Trochę spraw z kolorem: saturacja, luminacja

5. Odszumianie  całości oraz shap mask na galaktykę

6. Zmniejszyłem gwiazdy nieco

stack-red-RGB.thumb.jpg.3dbc6ad59dbb799d49a3048c9e3a36b7.jpg

 

 

@Nedvedczy można wiedzieć jak zmniejszasz gwiazdy ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ czyli mistrz wyciągania ukrytego :D Nieźle to potraktowałeś. O niebo lepiej niż ja.

@lexx sposobów znam kilka i używam w zależności od materiału i obiektu, miejsca na zdjęciu. Np. akcja "make stars smaller" z Astronomy tools, opcja clarity w Camera Raw trochę przygasza gwiazdy, ale trzeba uważać bo je również rozmywa; "reduce star bloating" z Annie's Astronomy Tools usuwa bloating i trochę zmniejsza gwiazdy. Wszystko to trzeba używać z wyczuciem i umiarem. Oczywiście najbardziej skuteczne jest wyłączanie gwiazd z pewnych etapów obróbki np. poprzez używanie masek czy jak wspomniałem wcześniej usuwanie gwiazd i obróbka tego co "pod nimi". Świetnie to robi narzędzie starnet (darmowe). Nie ma jednak nic za darmo i usunięte raz gwiazdki trudno dodać na nowo tak by nie wyłaziły jakieś otoczki, syfki do koła i inne ślady oszustw :p

Ja wszystko piszę z perspektywy użytkownika PS, o PI i jego opcjach nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nedved napisał:

@_Spirit_ czyli mistrz wyciągania ukrytego :D Nieźle to potraktowałeś. O niebo lepiej niż ja.

@lexx sposobów znam kilka i używam w zależności od materiału i obiektu, miejsca na zdjęciu. Np. akcja "make stars smaller" z Astronomy tools, opcja clarity w Camera Raw trochę przygasza gwiazdy, ale trzeba uważać bo je również rozmywa; "reduce star bloating" z Annie's Astronomy Tools usuwa bloating i trochę zmniejsza gwiazdy. Wszystko to trzeba używać z wyczuciem i umiarem. Oczywiście najbardziej skuteczne jest wyłączanie gwiazd z pewnych etapów obróbki np. poprzez używanie masek czy jak wspomniałem wcześniej usuwanie gwiazd i obróbka tego co "pod nimi". Świetnie to robi narzędzie starnet (darmowe). Nie ma jednak nic za darmo i usunięte raz gwiazdki trudno dodać na nowo tak by nie wyłaziły jakieś otoczki, syfki do koła i inne ślady oszustw :p

Ja wszystko piszę z perspektywy użytkownika PS, o PI i jego opcjach nie wiem nic.

baja, dzienks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, apolkowski napisał:

Mój "koszmarek" do kompletu. Prawie się zgubiły struktury pyłowe.

Test2.thumb.jpg.80f2ba22b28a61f1943c525cc67ab6c8.jpgTakie prawie podwójne spajki u mnie wychodzą jak ostrość jest kiepsko ustawiona.

podwójne spajki, masz pomysł dlaczego takie powstają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lexx napisał:

jakaś podpowiedź  ??? !!!

Ja zrobiłem na każdym kanale osobno, dopieściłem ile mogłem tło. Samo złożenie kolorów w PS to już było 10-15 minut roboty.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tayson napisał:

Usunięcie gradientów tła, złożenie kanałów, saturacja, lekka poprawa tla (niewiele bo nie chciałem zafałszować materiału) 

"Usunięcie gradientów tła ..........", nie jestem pewien czy rozumiem prawidłowo terminologię - DBE lub ABE ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.