Skocz do zawartości

Tryplet (FPL53) APO TS Photoline 80mm f/6 + skrzynka


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak ten dzień nadszedł: z racji przesiadki "oczko wyżej", z łezką w oku wystawiam na sprzedaż mojego małego refka - TS APO Photo Line 80mm f/6 (F=480mm), wraz z obejmami, vixenowym dovetailem i drewnianą skrzyneczką uszytą na miarę do tej tuby. Jestem pierwszym właścicielem, teleskop zakupiony dzięki uprzejmości Adama J. (jest tu taki....)

Do refraktora dodana została stopka szukacza (seryjnie nie ma jej) a do dovetaila dodana tuleja z gwintem 1/4" pod statyw fotograficzny. 

Wizualnie, w całej rozciągłości powiększeń które używałem - od 12x do 140x, teleskop daje świetne obrazy, często limitowane przez jakość okularu. Przy super-dużych powiększeniach pokazuje książkowe obrazy krążków dyfrakcyjnych. Co potrafi fotograficznie, pokazał na forum ostatnio kolega fizyk5 zdjęciem trypletu Smoka.

Optycznie / mechanicznie / kosmetycznie oceniam go na "99% jak nowy"

Wraz z tubą solidna, drewniana skrzynka / kufer wykonana ze sklejki, mieści tubę + diagonal 2" i może dwa małe okulary da się upchnąć. Na zdjęciach jest widoczny diagonal kwarcowy 2" GSO / Delta, który może być zakupiony dodatkowo w rozsądnej cenie. Do teleskopu mam oczywiście nadal fabryczne pudło tekturowe z piankowymi wkładkami, w którym teleskop jest wysyłany z TS w świat.

Teleskop co roku miałem ze sobą na Astrozlocie w Bukowcu, kilka osób zapewne go pamięta.....

 

Cena: 3000 zł

 

TS-APO-80-7.jpg

TS-APO-80-1.jpg

TS-APO-80-2.jpg

TS-APO-80-3.jpg

TS-APO-80-4.jpg

TS-APO-80-5.jpg

TS-APO-80-6.jpg

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.