Skocz do zawartości

IC 410 i jej plemniki w innej wersji, płaziej to kijanki.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępne podejście do tylko części ekspozycji w Ha.
Po dopaleniu reszty kanałów, tylko poskładać do palety HST, ale w tych warunkach pogodowych nie będzie łatwą sprawą.
Bez flatów, darków i biasów.
Ekspozycje 600 sek, ASI 1600 mm pro mono cool, EQ6, Newton 254/1000.
Czego i Wam, czyli czystego nieba.
 

1626610966_ic410astropolis.jpg

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, flamezz napisał:

Niestety fotkę zabija walking noise :/ Poczytaj o ditheringu !

to jest tylko 10 fotek, praktycznie bez obróbki, tylko zestakowane, o ditheringi nie tylko czytałem, ale i go stosuję  :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotr4d napisał:

Widać niedoskonałości optyki i ten walking noise :szczerbaty:, co znacząco psuje odbiór. Wiem, że coś jest nie si, jesteś w stanie na podstawie tej foty określić, co jest z optyką, bardzo mi na tym zależy !!!!!!!

Ale potencjał jest. Dopal materiału i będzie git. Zmiana metoda stackowania też może trochę pomóc.

ten jeżeli tak by to można go nazwać "materiał", to tylko forpost, praktycznie tylko 10 fot zestakowanych bez obróbki, tak zapodaję z nudów, czekając na dziurę w niebie :astro:

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotr4d napisał:

Na pierwszy strzał obstawiam odległość matrycy od korektora, bo komę masz po całości, a im bliżej krawędzi tym gorzej.  Gorzej in plus czy minus ? Walczę już z tym jakiś czas i jak widać z marnym efektem :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniecie dużego Newton f/4 + drobnopixelowej ASI 1600 to naprawdę wyzwanie. Ja 3 lata temu poległem i zainwestowałem w refraktor.

Nie chcę Cię zniechęcać, ale obawiam się, że dużo nerwów stracisz zanim tym setupem uzyskasz upragniony efekt. Zwróć uwagę, nawet na naszym forum, że 90% dobrych zdjęć jest robionych refraktorami.

Ten Newton jest fantastyczny do wizuala, a fotograficznie bez porównania lepszy efekt  z tą kamerą uzyskasz popularnym SW ED 80.

Tylko pamiętaj o dirheringu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 20:54, Grzędziel napisał:

Ogarniecie dużego Newton f/4 + drobnopixelowej ASI 1600 to naprawdę wyzwanie. Ja 3 lata temu poległem i zainwestowałem w refraktor.

Nie chcę Cię zniechęcać, ale obawiam się, że dużo nerwów stracisz zanim tym setupem uzyskasz upragniony efekt. Zwróć uwagę, nawet na naszym forum, że 90% dobrych zdjęć jest robionych refraktorami.

Ten Newton jest fantastyczny do wizuala, a fotograficznie bez porównania lepszy efekt  z tą kamerą uzyskasz popularnym SW ED 80.

Tylko pamiętaj o dirheringu.

Qrczę, trochę mnie załamałeś. Ja, jeszcze z moim znikomym doświadczeniem i mam dramat gotowy, irytację, q....ce i inne inwektywy. 

Czyli jaka konkluzja? sprzedawac Newtona i za jakimś refraktorem się rozglądac ? Nie chciał bym sędzic do późnej starości na ustawianiu mojego setupu i po 10 latach Eureka zrobiłem i umarłem hahahahahah........  ;)

 

Co do ditheringu mam ustawiony w SGP.

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dithering realizuje soft odpowiedzialny za guiding. Dla SGP jest to np. PHD2 i w nim konfigurujemy dithering. 

Ja mam taką zasadę odnośnie wielkości ditheringu. Ustawiam go na tak minimalnym poziomie aby średniej wielkości gwiazdy na klatkach przed i po pojedynczym ditheringu zajmowały niepokrywające się piksele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.