Skocz do zawartości

1 teleskop - Bushnell 675x4.5” Reflector Telescope. Model 78-9675. - czy warto za 600zł?


Michał Szubert

Rekomendowane odpowiedzi

1) Nadaj sensowny tytuł swojemu wątkowi - DONE

2) Staraj się aby Twoje posty były zrozumiałe (interpunkcja, ortografia) - DONE

3) Powiedz, ile możesz wydać na sprzęt - DONE

4) Powiedz, jakie masz warunki obserwacyjne, gdzie mieszkasz, czy masz samochód
WARUNKI - PÓŁWYSEP HELSKI LATEM ORAZ CENTRALNA POLSKA - SIERADZ ZA MIASTEM - jest tam sporo ciemnych miejsc - MAM SAMOCHÓD

5) Powiedz czego oczekujesz od sprzętu np. co chcesz obserwować. Pamiętaj, że praktycznie nie ma teleskopu "do wszystkiego".

PLANETY i może jakieś GALAKTYKI  - CO SIĘ UDA zobaczyć i tak wszystko będzie super

6) Napisz coś o sobie, ile masz lat, czy jesteś w stanie dźwigać duże ciężary (sprzęt potrafi ważyć dużo )

45 JA i BRAT 48 - DAMY RADĘ :)

7) Postaraj się najpierw zdobyć trochę podstawowej wiedzy optyczno-astronomicznej, poprzeglądaj nasze i inne fora astronomiczne, odwiedź Celestię i Astronoce.

POCZYTANE

8) Nie pytaj o teleskopy z Allegro, praktycznie wszystkie są do niczego.

NIE JEST Z Allegro

9) Jeśli poszukujesz bardzo budżetowego rozwiązania poprzeglądaj oferty na forumowych AstroGiełdach.

NIE SZUKAŁEM BO MAM TEORETYCZNIE OKAZYJNIE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU TEGO - JEST TO SPRZĘT UŻYWANY BEZ WAD - SPRZEDAJE 1 WŁAŚCICIEL

10) Witamy w gronie AstroZakręconych :D"

ALOHO EVERYONE :)

będę zobowiązany za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze czytam i jest to newton o średnicy 114mm to jak dla mnie nie jest to jakaś super okazja. Za tą samą kwotę myślę że powinieneś być dostać spokojnie Newtona 130/900.

Lub spróbować spojrzeć na taki l refraktor 90/900(https://www.olx.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-90-900-CID767-IDIgqNt.html), zwłaszcza że jest z montażem EQ3-2 i lunetka biegunową gdzie, o ile jest wszystko kompletne i sprawne, sam montaż wart będzie te 600zl.

Ewentualnie może też znajdziesz 6" Newtona na Dobsonie. W każdym razie każdy z tych będzie moim zdaniem lepszy od tego co napisałeś. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, jak koledzy powyżej odradzam, szczególnie ze względu na montaż, który jest tragiczny. Jeśli musisz się zmieścić w budżecie to weź np. ten lub ten.

Ale 600 zł to trochę mało, żeby kupić coś z czego naprawdę będziesz się cieszył. Może trafi Ci się jakiś używany Dobson 15 cm lub achromat 10-12 cm. To takie minimum do pełnej satysfakcji z obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arthur Skoracki napisał:

Jeżeli dobrze czytam i jest to newton o średnicy 114mm to jak dla mnie nie jest to jakaś super okazja. Za tą samą kwotę myślę że powinieneś być dostać spokojnie Newtona 130/900.

Lub spróbować spojrzeć na taki l refraktor 90/900(https://www.olx.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-90-900-CID767-IDIgqNt.html), zwłaszcza że jest z montażem EQ3-2 i lunetka biegunową gdzie, o ile jest wszystko kompletne i sprawne, sam montaż wart będzie te 600zl.

Ewentualnie może też znajdziesz 6" Newtona na Dobsonie. W każdym razie każdy z tych będzie moim zdaniem lepszy od tego co napisałeś. 

Oferta ciekawa, ale IMO jakaś podejrzana ze względu na cenę i na to że montaż jest tylko na zdjęciu, a w opisie cisza.

 

Do autora: teleskop z  tytułu postu to zabawka dla dziecka jak stwierdził Darek_B, może co najwyżej dla nastolatka.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ajot napisał:

Oferta ciekawa, ale IMO jakaś podejrzana... 

 

Jak każda z OLX. Do dokładnego sprawdzenia co i jak żeby na minie niewylądować. Ale realnie w tej cenie się dostanie taki achromat na EQ2 lub AZ3 i bardzo go polecam na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Szubert, nie warto. Znacznie lepiej wydać  ciut więcej i kupić (nowy/używany) Newton 6" na montażu Dobsona (152/200). Teleskop sporo większy, prostszy w obsłudze, starczy na długo. Warunki do wykorzystania i transportu macie.

Pozdrawiam

-J.

P.S. Ktoś tu rzuci zaraz 8" Dobsonem (200/1200), ale to jeszcze kolejna porcja kasy, gabaryty minimalnie większe, a te parę kg różnicy też może być znaczące w codziennej praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.