Skocz do zawartości

Dynia (Sh2-232) i przyjaciele...


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wessel napisał:

Ładnie złożone Ha z LRGB. Mam mała propozycję - w PSie wybierz selective color>blues>i pojedź suwakiem cyanu w prawo.

Dzięki za miłe słowo... 

PS mam po polsku i jeśli dobrze powtarzam Twoją propozycję jako Kolor Selektywny>Niebieskie i suwakiem niebieskozielonym w prawo do prawie 100%, powoduje zwiększenie intensywności koloru na niebieskich gwiazdkach, w sumie różnica jest nieduża. Czy o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tayson napisał:

Niektore janse gwiazdki na tle mglawicy maja ciemne obwodki. Gwiazdki dodajesz w PS do wodoru jako screen?

Dodaję czasem jako "screen", a czasem jako "jaśniej". Gwiazdki dodawane jako "jaśniej" są mniejsze i czasem się to przydaje...

W tym przypadku, nie pamiętam już którą metodą dodawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, AdamK napisał:

Dzięki za miłe słowo... 

PS mam po polsku i jeśli dobrze powtarzam Twoją propozycję jako Kolor Selektywny>Niebieskie i suwakiem niebieskozielonym w prawo do prawie 100%, powoduje zwiększenie intensywności koloru na niebieskich gwiazdkach, w sumie różnica jest nieduża. Czy o to chodziło?

Powoduje zmianę ODCIENIA na bardziej niebieski a nie niebieskofioletowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, _Spirit_ napisał:

@AdamK zmieniłeś czy poprawiłeś EDka? Pamiętam Twoje IC1318 i tam się sporo działo (odblaski).

Nie zmieniałem. Ale w międzyczasie wymieniłem wyciąg na Baader Steeltrack RT. Może to poprawiło osiowość całości, bo wcześniej różnie bywało...

Też zauważyłem poprawę, a fokusowanie teraz to bajka w porównaniu z tym co było z oryginalnym wyciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wessel napisał:

Powoduje zmianę ODCIENIA na bardziej niebieski a nie niebieskofioletowy

Aha, no właśnie... mam z tym pewien kłopot: pewne subtelne różnice w odcieniach niektórych barw, nie są rozpoznawane przez moje oczy. Niektórzy tak mają...

Kiedyś przez to miałem kłopot z uzyskaniem pracy, bo okulista nie chciał dać zgody z powodu kłopotów z "czytaniem" kolorowych obrazków jakie okuliści pokazują badanym osobom.

Nie mniej jednak przyjrzę się tej metodzie. Dzięki Maciej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.